Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én utálom már Magyarorszá...

Csak én utálom már Magyarországot?

Figyelt kérdés
Nem is magát Magyarországot mert szép hely meg minden hanem az életet,magát azt ami itt folyik ez a kormány amit művel, élhetetlenné teszi ezt az országot.És akkor még maga a magyarok eléggé olyan nép vagyunk ahol mindig csak a halálba kivánjuk egymást...
2018. aug. 2. 23:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%
Ha a zs betűsökről írtad volna ki a kérdést, egyből törlik. :D
2018. aug. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval értek egyet.
2018. aug. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%

3-5ös jól mondja...te írod, hogy útálod az itteni embereket azért, mert útálják egymást...:D ez a legjobb gondolkodásmód...valószínűleg pontosan ezért nem jutsz itt semmire és nem találod a helyed.


elárulom, hogyha elmennél másik országba, és ott is ezt a mentalitást reklámozod, hogy ez ezért, az meg azért nem szimpatikus nekem, akkor ugyanott leszel...


aki itthon is tud boldogulni, nem tesz mást, mint a lehetőségekhez képest mindenhez a legjobban áll hozzá...és nem azt nézi, más mit csinál, hanem csak éli a saját életét...én nem mondom, hogy mindenem megvan, de hiányérzetem is csak annyi van, amit amúgy el lehetne érni, ha elég kitartó vagyok...

2018. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
11%
Én szeretek itt élni, gyönyörű ország, megvan mindenem. Bocsi kérdező, de aki ma nem tud itthon megélni az magára vessen. Egyébként meg sajnos ez a halálba kívánás dolog jellemző nagyon, választások előtt, amikor szóba került és szépen, érvekkel alátámasztva, higgadtan elmondtam, hogy miért fogok a FIDESZ-re szavazni, ne tudd meg mit kaptam a nyakamba. :) Dögöljek meg a családommal együtt, fideszkutya, vidéki agymosott birka és így tovább. És az ország egy része heteken keresztül pocskondiázta a maradék 2/3-ot. Szerintem ez szégyen.
2018. aug. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
13%

Csak az nem boldogul itt aki nem akar...

A többi csak kifogás


(Nyilván nem nyugat-európai az életszínvonal, de aki akar és tesz érte, az tud boldogulni)

2018. aug. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ez az utóbbi a legnagyobb gond, hogy szinte mindenki utál mindenkit. Teljesen ellentmond azzal, hogy a kormány is, meg sokan így is t×k gereket erre a világra. De miért, ha egy beteges világban élünk, ahol sok az öngyilkosság, a depresszió, a rákos megbetegedés, a válás?

Nem baj, nekünk ez így jó...

2018. aug. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
8%

Az a baj, hogy sokan azt gondolják, hogy kint "kolbászból van a kerítés" és majd ott "megszedi magát" (mert attól függ ugyebár a boldogság) itt meg milyen rossz minden. (egészségügy fizetések stb.)


Nekem vannak kint ismerőseim így azért hallok egy két dolgot. Mert ugye jól hangzik a magyar rokonok előtt felvágni a félmilliónak meg millióknak megfelelő fizuval, csak arról már kevesebben beszélnek, hogy az albérletek 300.000ft- körül vannak (hacsak nem akarsz egy lyukban élni 3 másik emberrel összezsúfolva) a munkahelyen azért a pénzért pedig a sz.art is kivasalják belőled. (konkrétan barátnőm bébiszitter volt angol családnál, akik gyakorlatilag 0-24-ben foglalkoztatták, elvárták h főzzön mosson takarítson rájuk mint egy cseléd, a szabadnapján csettintésre bemenjen stb. Gyakorlatilag két év alatt egy normális randit alig tudott összehozni, pedig ő is álmodozott arról, hogy majd ott fog "férjet" magának) Az egészségügyről annyit, hogy patikában mégis azt látom, hogy a külföldi magyarok mihelyt betegek lesznek, jönnek vissza más pl. szüleik nevére kiíratni a gyógyszereiket meg a kezeléseiket (mert TB-t persze nem fizetnek itt) meg inkább elmennek magánorvoshoz műtétre mert még mindig olcsóbb mint az ottani biztosítási rendszer :S


Az egészségügy alapból olyan dolog, hogy a legnagyobb haladást mindenki magának tudná megtenni. De nem, az átlag magyar inkább cigizik iszik egészségtelenül él, gyógyszereit nem szedi stb. (ha az orvos meg meri jegyezni, hogy fogyni kéne akkor patáliát rendez) aztán mikor a szíve bemondja az unalmast elvárja, hogy őt "gyógyítsák meg azonnal lehetőleg ingyen" az nem számít h 10-20 év alatt őt semmit nem tett/tesz magáért, de ha az orvos nem tudja csettintésre megszüntetni a fájdalmát, akkor a rendszer rossz... :S


Patikus vagyok szóval ezzel én minden nap találkozom, és fel tudnék robbanni mikor az asztmás COPD-s beteg szid engem, és a gyógyszereket mert "semmire nem jó ez a sok vacak" aztán a kapuban látom, hogy már gyújtja is a cigit. Vagy az inzulinos cukorbeteg felháborodva meséli, hogy az orvos, "milyen jogon leszidni amiatt, hogy nem tartotta az étrendet, hát ő biztos nem fog lemondani a pacalpörköltről, meg a napi 2-3 üveg söréről"...pár év múlva meg mikor amputálják a lábát megy a sajnálkozás, hogy nem érti mi történhetett. :S (ja arról ne beszéljünk, hogy ilyenkor persze a drága kötszereit, tolókocsiját, műtétjének a költségeit persze nagyrészt a TB és közvetve az adófizetők állják, mert ugye szakorvosi javaslatra maximum dobozdíjat, vagy 10%-ot fizet)


Én úgy vagyok a politikával, hogy aki akar és csinálja az valamilyen szinten megél bármilyen rendszer is álljon fent. Lehet nem lesz milliomos, és nyilván vannak olyan döntések amik előnytelenebbül hatnak bizonyos rétegekre, de alapvetően mindenki a saját sorsáért felelős. Én megteszem azt amivel hatással lehetek (elmegyek szavazni) de utána azon vagyok, hogy az aktuális helyzetből hozzam ki a legtöbbet.

2018. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
16%
Aki nem tud megelni itthon, az mashol sem fog tudni. Gondolom sok indexet meg 444et olvasol ahol napi szinten mossak azzal az agyad milyen rossz itt az elet. Kepzeld el kedves kerdezo, ahogy korabbi valaszoloknak, nekem is megvan mindenem, szeretek itt elni, szeretem, hogy nem egy bena balos kormany van hatalmon, es a kornyezetemben nagyon sokan gondoljak meg ezt igy.
2018. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Emberek még csak 16 vagyok..

Apámmal élek fő állása mellett 2 mellékállása van és nekünk így is nehéz megélni..

2018. aug. 3. 12:43
 20/26 anonim ***** válasza:
57%

1. A korod eddig sehol nem szerepelt honnan tudhatná bárki is.


2. Ha 16 vagy aki nyilván még nincs munkaerőpiacon/nem szavazhat akkor miért játszod itt a "mindent látott megkeseredett tapasztalt embert". Ez kb olyan mintha én arról kezdenék el panaszkodni h milyen lehetetlen már pl. Romániában élni. Nyilván hallottam róla, lehetnek információim stb...de sosem éltem ott innentől kezdve hiteltelen a szavam.

2018. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!