Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veletek kedvesek az eladók...

Veletek kedvesek az eladók vagy úgy vagytok mint én?

Figyelt kérdés

Velem az Aldiban mindig b**kók az eladók. Pedig én kedves vagyok, köszönök nekik,mosolygok, ők viszont rám se hederítenek, nem köszönnek ,a dolgaimat pedig csak úgy dobálják. Az pedig kizárt, hogy rossz napjuk van, mert az előttem lévő vásárlókkal kedvesek, mosolyognak stb. Nem értem mi bajuk van velem, nem vagyok büdös, ápolt vagyok és nem is öltözködöm kirívóan. Tudom, hogy megoldásként nem kellene odajárnom bevásárolni, de a környéken csak náluk tudok venni bizonyos élelmiszereket.

Veletek is történt már ilyen?



2018. aug. 3. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ez érdekes, és nem is nagyon hiszem el, hogy rendszeres előfordul. Az eladóknak kötelességük udvariasan viselkedni.

Lehetséges, hogy kellemetlen számukra a kisugárzásod. Ez nem a te hibád, én is ilyen vagyok. Ha megpróbálok mosolyogni, és határozottan, udvariasan beszélni, inkább egy pokolian arrogáns majom látszatát keltem :D

2018. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Kisugárzás kérdése. Ha olyan kedvem van akkor olyan meleg, baratságos hangon tudok beszélni, hogy még a leggonoszabb hivatali dolgozó is boldog lesz.

Ha meg szar napom van akkor én is, ők is ridegebbek. Nem kimondottan bunkóak, csak nem olyanok mint máskor

2018. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, biztosan sok múlik a kisugárzádon, mint ahogyan előttem írták, és az is igaz, hogy néha hiába próbálsz kedves lenni, pont az ellenkezője jön le. Egy feszült, fárasztó helyzetben hajlamosak vagyunk a rossz momentumokat felnagyítani, ilyen az emberi természet. Egyébként én boltokban ponthogy ilyen kis gyámoltalan vagyok, mert nehezen viselem a tömeget, meg hogy egyesek egymáson átesve próbálják a kajákat kihalászni. Pedig más közösségi szituációban sokszor érzem úgy, hogy nem vagyok szimpatikus, szerintem a belső konfliktusaim meg bizonytalanság miatt, de valahogy az eladók rendesek szoktak velem lenni. Mondjuk tudatosan törekszem arra, hogy szépen, nyugodtan szóljak hozzájuk, ne tartsam fel a sort, kívánjak nekik valami jót, mikor elmegyek. És sokszor alakult már úgy, hogy társalgó-jó viszonyba kerültem eladókkal(pedig Pesten élek).
2018. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Az egyik legkultúráltabb hely pedig pont az általad megnevezett bolt. Minen dolgozónak többféle feladata van, kevesebben vannak, mint egy másik, de nagyobb boltban, de mindig tiszta, rend van, kultúrált ezen helyek. Ha kérdeznek, válaszolnak. Lehet, hogy te a kicsit pörgősebb stílus miatt tartod furának ezt a helyet, de amúgy nem rossz.
2018. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet az Aldi van rám ilyen hatással, vagy már előre rágörcsölök, mert máshol kedvesek velem, csak az említett üzletben nem.
2018. aug. 4. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!