Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan erősödjek meg mentálisan?

Hogyan erősödjek meg mentálisan?

Figyelt kérdés

Mindent a szívemre veszek,ha kapok mocskolódást leginkább neten. Napokig bosszankodom,marcangolom magam.

Pl tegnap rám írt fb-n egy szimpatikusnak tűnő pasi,mesélt magáról.Hogy feleséget keres,gyereket szeretne. Én is meséltem magamról,mondtam hogy nem szeretnék hamar gyereket. Erre lehordott mindennek. Ereztem,hogy élvezi hogy bant. Irta hogy nem csodálja hogy nincs senkim. Rég voltam megkefélve stb...



2018. aug. 4. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A mocskolódás többsége – a neten különösen nagy arányban – a mocskolódóról szól. Állhat a hátterében frusztráció, lelki gond. Az illető szenved valamitől, amit úgy próbál enyhíteni, hogy átad a fájdalomból másnak. Nincs okod rosszul érezni magadat emiatt, hiszen az esetek 99%-ában az elszenvedő fél nem szolgál rá a verbális agresszióra, az agresszor problémáit nem ő okozza. A legjobb dolog amit tehetsz ilyen szituációban, hogy szó nélkül megszakítod az illetővel a kommunikációt, hadd főljön a saját levében.
2018. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A netes küzdőtérrel ne foglalkozz, mert egy személytelen hely, ahol bárki arc nélkül trollkodhat <mint amikor a kutya a kerítés mögött legény, de ha kijön, akkor lepény:)>.

A valódi, szóbeli attakkok a mérvadóbbak inkább.

Tanulj be filmekből, vagy annak a mintája alapján szövegeket, amivel leszerelheted a másikat.


Pl.: "Olyat kapsz, fészket raksz." Ezzel érzékelteted, hogy hátrébb az agyarakkal, ugyanakkor vicces is.

2018. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok magányos időd lehet, nem értelek, miért nem pattintod ezeket? Hiszen ezekkel a beszédekkel saját színtalatti, primitiv lényüket fedik fel, ahelyett hogy örülnél, hogy pillanatok alatt kiderül ki kicsoda, ehelyett magadat rágod? Lépj tovább és egy szívből jövő mosollyal nyugtázd:)
2018. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3#De,tiltom őket. De van aki a szívére veszi. Nem mindenki engedi el a füle mellett. Nem vagyok magányos,sok a dolgom. Inkább introvertált.

2018. aug. 4. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

4 Az adott emberen mosolygok, mert szegény amilyen a beszéde, olyan ember. Neki rossz, hiszen csak azt tudja magából adni ami a szívében van-azaz mocskot.

Hiszen az egész valója is egy beteg mocsok. Ez nem az én problémám, hanem az övé, ettől én élem tovább a kis életemet, hála Istennek és nem szapulom, és nem mocskolom a másik embert. Mindenki azt adja a beszéádében, ami önmaga. Itt a net-en meg végképp, ezért is jó a net. Mert míg avaló életben több napba/hónapba/évbe beletelne hogy egy embert kiismerj, itt pillanatok alatt a beszédje alapján tudod, hogy hova tedd. Az már az ő egyéni szocproblémája, és nem a tied, ha kukába való.

2018. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!