Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » SURGOS! Hogyan allitsak meg...

SURGOS! Hogyan allitsak meg valalit az ongyilkossagban, ha messze el?

Figyelt kérdés

Egy lanyrol van szo (en is az vagyok). Facebook ismerosok vagyunk sok ev ota, de az ido nagy reszeben csak csendben figyeltuk mi van egymassal,csak par alkalommal beszeltunk, de akkor is komolyabb dolgokrol, lelki bajokrol es hasonlokrol.


Mostanaban nagyon sok ongyilkossaggal,bucsuval kapcsolatos dolgot posztol, a profilkepet atvaltoztatta egy csontvaz lanyra, a boritojan sirko van. Tudom, ez alapjan arra gondolnatok, hogy csak figyelmet akar es nincs mogotte semmi komoly, de higyjetek el, biztosan tudom, hogy ez az o utolso segelykialtasa.


Tehat emiatt irtam neki ma, megmondtam neki, hogy oszinten szolva nem tudom hogyan segithetnek, de ertekes embernek ismertem meg es nem szeretnek egy nap arra felmenni, hogy a halalhirevel van tele a fala,epp ezert ha barmi van amiben tudok segiteni, akkor szoljon. Itt viszont megakadtam...nem tudom hogyan tovabb. Egyreszt o pesti,en meg videki vagyok, pontos lakcimet se tudom. Tudom, hogy az ures papolassal a remenyrol meg hasonlokrol nem fogok elerni semmit. Tenyleg szeretnem megallitani, de semmi otletem nincs arra vonatkozon, hogy hogy s mint. Kerlek, segitsetek:(



2018. aug. 4. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Kamuzik, és energiát akar nyerni tőled. Magyarul leszívni az energiádat. Több mint esélyes, hogy masszív ezós, amit nem ver nagy dobra. Be ne dőlj neki, és ahogy tudod zárd a soraidat.

Akik valóban cselekszenek, azok nem ezt a műsort nyomják.

2018. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Hívd fel, és a mondandódba foglald bele azt is,hogy többet ártana a halálával a családtagjainak, szeretteinek (ez egyébként önzőség,nem gondolni a másikra, hogy neki mekkora fájdalom lenne)
2018. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%
Hát ha szóba áll veled, akkor ne lebeszélni próbáld hanem próbáld vele megbeszélni a dolgot, próbálj rájönni hogy mi okozhatja ezt nála és ha ez megvan akkor azt próbáld vele tudatni hogy amiatt ne tegyen ilyet, stb...
2018. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Az elsö elég idiótának tünik, de legalább is értéketlen lény.


Ha valaki tényleg öngyilkos akar lenni, azt senki nem állíthatja meg, ha komolyan akarja, akkor megteszi.


Az egyetlen, amit tehetsz, hogy beszélgetsz vele - nem lebeszélni akarni, hanem csak mellette lenni és meghallgatni.

Ha ez neki elég, akkor meggondolja, ha ezen már túl van lelkilet, akkor nem tudod megakadályozni.

2018. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elso, te mifele baromsagot beszelsz? Nem konkretan nekem jelezve irta ki a posztokat, hanem en voltam az egyetlen, akinek feltuntek. Egyebkent volt mar kiserlete.



Gondolkoztam mar azon, amit mondtal, harmas, de nem latja mar ertelmet semminek. Azt mondta belefaradt az emberekbe, az arulasaikba, a kihasznalasukba stb es nem tart sehova se az elete. Valoban probalkozott tobb dologgal is, jart szakembernel, pszichiatrian is volt, gyogyszerz is szedett, stb. Viszont tul sokretu a problemaja, ez nem ket napos dolog, evek ota tarto fajdalom jutatta el ide. Ugy erzem, a problema sokkal nagyobb, minthogy segithetnek:'(

2018. aug. 4. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Kérlek mondd neki, hogy semmiképp ne a vonat elé fekvést válassza, mert nagyon kellemetlen, mikor ilyenek miatt késik a vonat és áll a forgalom. Aki öngyilkos az válasszon olyan módszert, ami minél kevesebbeknek okoz kellemetlenséget. Pl gyógyszertúladagolás, mert az még növeli a gyógyszereladásokat is, és csendes, senkit nem zavar, illetve akadályoz.
2018. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen feltűnösködő pi_csák sohesem teszik meg. Valójában te sem aggódsz, csak te meg ezzel feltűnősködsz, játszod itt a megmentőt, akinek roppant fontos küldetése van. Közben észre sem vennéd, ha megdöglene a csaj, csak az tűnne fel, hogy jéé, pár hete nem posztol. Két kis tinihisztiző libácska.
2018. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!