Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a "momo" cucc?

Mi ez a "momo" cucc?

Figyelt kérdés
Ez az új kék bálna? Vagy ez valami más, én kicsit lemaradtam, de cikkeket, meg videókat nem akarok nézni róla mert a hideg futkos a hátamon attól a képtől, (még akkor is ha gagyi). Szóval valaki linkelgetés nélkül összefoglalná pár mondatban hogy mi is ez? Ez most egy újabb depi vagyok öngyi leszek játék? Hogyan működik, terjed, mi az alapja, stb?
2018. aug. 11. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
2018. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

https://www.youtube.com/watch?v=pcM0SospHGs


Ez nem ijesztő, nyugodtan rámehetsz. Fiatal tizenéves srác magyarázza el, de jól.

2018. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
63%

Ez valami hülyeség amit egy Japán hacker vagy nem tudom ki elterjesztett a világban és most hullámként ijesztgeti a kisgyerekeket az interneten azzal hogy: "Ha ezt nem küldöd el 15 embernek meghalsz"...


Én szerintem az egész egy nagy baromság mint slenderman ,jeff the killer, freddy krueger vagy bőrpofa....


Ezek a dolgok is így terjedtek el hogy valami hülye barom szerkesztett egy képet és az internet elnyelte és a többi barom tovább küldte...


Nem kell ennek hinni mert baromság, ha küld üzenetet tiltsad le és jelentsed.


Remélem segítettem! :)

2018. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Rettegésben tartja a mobilozó fiatalokat Momo, a rejtélyes lény

A Momo nevű horrorisztikus lénnyel már egy 12 éves lány öngyilkosságát is kapcsolatba hozták. Nem tudni ki áll a figura mögött, de hátborzongató dolgokat ír, és küld a gyerekeknek az egyik chat alkalmazáson.


Egy Momo nevű ijesztő, torz arc rémítgeti a fiatalokat a WhatsApp nevű chat alkalmazáson. A horrorisztikus figura hátborzongató üzeneteket, rémisztő hangfájlokat vagy konyhakéses videókat küld a gyerekeknek.


Egyelőre senki sem tudja, ki áll titokozatos Momo mögött, az is lehet, hogy már többen is utánozzák az eredeti figurát. Azt pedig csak találgatják, mi lehet a célja, de akár a Kék Bálna nevű, a gyerekek biztonságát veszélyeztető őrület folytatása is lehet – írja az Index.


Az argentin rendőrség egy 12 éves lány öngyilkosságát vizsgálja, mert lehetséges, hogy Momo kergette a halába. A lány felakasztotta magát, de előtte Momóval csetelt. Arra egyelőre nincs bizonyíték, hogy a figura a halálba kergetné a fiatalokat, de bőven elég, ha megrémiszti őket.


Momo angolul, japánul, spanyolul rémisztgeti a gyerekeket – a spanyol rendőrség felhívást is közzétett –, de megjelent az arab területen és a németeknél is. A lény egyesek szerint egyszer csak felbukkan a WhatsAppon egy kontaktként, mások szerint a Facebookra kerültek fel a telefonszámok.



Momo mindenféle feladatokat ad a fiataloknak, és fenyegetőzik, ha nem teljesítik ezeket. Például, hogy eltűnsz a bolygóról, meghalsz, csonkolódik a lábad, vagy éjszaka megjelenik melletted.



A titokzatos lény mögött állókat azért is nehéz felderíteni, mert Momo nem mindenkinek válaszol, de akinek igen, azokat fenyegeti, ijesztgeti, és rémisztő tartalmakat küld neki.



Ezért kell odafigyelnie minden szülőnek a Momo nevű horrorlény fenyegetésére

Nem kell megijednünk, de komolyan kell venni a jelenséget.


Nem szabad megijedni tőle, de minden szülőnek komolyan kell vennie a Momo nevű „horrorlény” fenyegetését – hívta fel a figyelmet a Kaspersky Lab nevű kiberbiztonsági cég.



A Momo-jelenségről mi is írtunk már: egy ijesztő, torz arcú horrorlény nevében rémisztgetnek fiatalokat ismeretlenek a WhatsApp nevű chat alkalmazáson keresztül. Momo fenyegető üzenetekkel és felkavaró tartalmakkal, ijesztő képekkel sokkolja azokat, akikkel kapcsolatba lép, majd különféle feladatok elvégzésére próbálja rávenni őket. Bizonyos esetekben hanghívást is kezdeményez, ilyenkor ijesztő hangeffekteket és eltorzított emberi hangokat hallani. Momo ráadásul azt állítja, hogy mindent tud azokról, akiket megkeres, beleértve a lakhelyüket is.


Legalább egy olyan esetről lehet tudni, amikor egy gyermek a feltételezések szerint Momo miatt lett öngyilkos: egy 12 éves argentin kislány az áldozat. A haláleset miatt a nemzetközi médiában a Kék Bálna-jelenség folytatásaként írnak Momóról, a rendőrség pedig több országban is felhívta a szülők figyelmét a veszélyre.


A profilképként használt szobor egy japán művész munkája, évek óta kering a róla készült kép az interneten:


Egyelőre nem lehet tudni, kiknek áll érdekében, hogy gyerekeket ijesztgessenek az interneten, a legvalószínűbb azonban az, hogy egy olyan hacker működteti Momo profiljait, akinek célja a pszichológiai nyomásgyakorlással történő adatlopás lehet.


Amit biztosan lehet tudni, hogy Momo legalább három számról keresi meg kiszemeltjeit: egy japán, egy mexikói és egy kolumbiai szám is ismert, mi is közöltük ezeket. Sokkal valószínűbb azonban, hogy Momónak ennél jóval több száma van, ráadásul a haláleset körüli hírverés után számos kamuprofil is készült, a Momo körüli hisztéria tehát még veszélyesebbé tette a jelenséget.


Néhány forrás szerint Momo csak azokkal lép kapcsolatba, akik keresik őt. Az említett telefonszámokat a Facebookon és más közösségi oldalakon, illetve a Redditen osztották meg. Az orosz média szerint Momo egy vírus segítségével adja hozzá magát a névjegyzékünkhöz, ez azonban a Kaspersy Lab szerint nem igaz.


Mire kell figyelnünk szülőként?

Bár magyar esetekről egyelőre nem hallani, szülőként így is érdemes odafigyelnünk, Momo – és általában a rosszindulatú hackerek – ugyanis nagyon könnyen árthatnak a gyerekeknek. Már maga az ijesztő profilkép is traumatikus lehet a felkészületlen fiatalok számára, nem is beszélve azokról a felkavaró tartalmakról, amelyeket a kiszemelteknek küldenek a profilon keresztül.


A Kaspersky Lab emiatt azt javasolja, hogy különösen figyeljünk oda a gyermekeinkre, és ha kell, beszéljünk velük, hallgassuk meg őket. A kiberbiztonsági cég szerint az alábbi jelek utalhatnak arra, hogy le kell ülnünk a gyerekkel:


ha hanyagolja az iskolai kötelezettségeket,

elveszíti az érdeklődését hobbijai iránt,

gyakoriakká válnak nála a hangulatingadozások, lehangoltan vagy agresszíven viselkedik,

sokáig marad fent, és esténként sokáig használja az internetet,

hirtelen sok barátot ad hozzá vagy töröl a közösségi oldalakon,

váratlanul törli magát közösségi oldalakról,

nem akar beszélni a szüleivel.



Ez 2 Cikk a Momoról

2018. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!