Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal, ha...

Mit csináljak magammal, ha bármit is akarnék dolgozni, de egyszerűen nincs munkabírásom?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, már volt vagy 7 munkahelyem. Volt pár helyen ahol próbaidő alatt mondott fel a főnök, és azt mondta "Szerintem mondjum ezt a munkaviszont fel még a mai napon. Mert látom rajtad, hogy nemhogy ez a munka nem neked való, hanem sajnos a munka nem neked való.". És sok helyen egyszerűen 8 órát alig bírok ki egyhuzamban. Már olyat is mondtak kollegák, hogy "Neked 8 óra hosszára való kitartásod nincsen bazzeg? Hát mit vársz az életedtől?".

Hogyan tudnék ezen változtatni?


2018. aug. 13. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Kezd olyan munkába amit nem unsz meg, amit szeretnél csinálni. Ha van ilyen egyáltalán.
2018. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az, ami igazán érdekel?
2018. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1

A kérdezőnek nem az a gondja hogy nincs kedve a munkához hanem az hogy nehéz neki a munka. 8 órában mindennap.

Azt tudom tanácsolni neked hogy vállalj alkalmi munkákat, akkor nem kell mindennap bejárnod. Nővérem is nem bejelentett munkahelyen dolgozik 4-5 órát egy étteremben, egy héten csak pár napot megy be. Neked is hasonló kéne.

2018. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
milyen nemü vagy?
2018. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Keress valami részmunkaidős állást kezdésnek!

Közben pedig próbálj rendszeresen állóképességre edzeni! Már ha abban gyökeredzik a probléma hogy fizikailag terhel le a 8 óra.

2018. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szabadúszás, alkalmi munkák, nem rossz ötlet.

Sajnos a kérdező habitusa nem igazán derült ki számomra, de ami nem igényel ilyen kitartó melózást az lehet ügynök, ingatlanközvetítő, coach, vagy valami szellemi szabad alkotói tevékenység.


Elárulom, hogy én is olyan vagyok, hogy lehajtott fejjel hétfőtől péntekig folyamatosan munkába járni képtelen vagyok. Ha kell belehúzok és pl tavaly 3 hónapig 16 órákat nyomtam le, sokszor 7vgn is, fárasztó volt, de utána csináltam magamnak 4 havi semmittevést, néha néha egy egy kisebb munkával.

Most is így élek. Költöztetek, most a múlt hétfőtől vasárnapig full volt, ez a hetem viszont laza

2018. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok. Fizikailag és mentálisan sem vagyok képes napi 8 órában effektíven dolgozni. Ennek ellenére volt már olyan munkahelyem is, amikor 10-12 órás műszakjaim voltak. 2 évig csináltam, muszáj volt, mert valamiből élni kellett, de annyira leterhelt, hogy egészségügyi problémáim lettek miatta, úgyhogy fel kellett mondanom lesz ami lesz alapon. Nagyon nagy mázlim volt, mert szinte azonnal kaptam olyan munkát, amit szabadúszóként tudok itthonról végezni akkor, amikor akarok. Most is dolgoznom kéne épp, de muszáj ilyen 10-15 perces szüneteket közbeiktatni :) Viszont ezt Magyarországról nem nagyon javaslom, mert nehéz úgy megoldani anyagilag, hogy legális is legyen és meg is tudj élni belőle. Nagyon drágák az engedélyek, amik ehhez kellenek. Én olyan országban élek, ahol nem kell külön engedély freelancerkedéshez és bizonyos évi összkereset alatt adómentesen dolgozhatsz. Itt ezt megéri csinálni.
2018. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan munkát kéne csinálnod/kitanulnod, ami érdekel is.
2018. aug. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!