Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal, ha...

Mit csináljak magammal, ha egész egyszerűen már nagyon unok tanulni 26 évesen?

Figyelt kérdés
Sajnos egyes problémák miatt nem tudtam időben elkezdeni a főiskolai tanulmányaimat. Emiatt csak 20 évesen kezdtem el és 25-re fejeztem be. Következő éven pedig jelentkeztem történelem PhD-ra. De én annyira unom az egész tanulás-vizsga kombinációt, hogy az nem igaz. Pláne úgy hogy jóformán olyan tantárgyak vannak amelyeknek köze sincs igazán a történelemhez vagy a disszertációs témámhoz.

#egeg
2018. aug. 12. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Menj el dolgozni, problem solved
2018. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Osztom az egyes véleményét.
2018. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Keress munkát. Éppen ideje, főleg hogy nem akarsz tanulni.
2018. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Ó, dehát arra nincsen ideje, mert nagyon sokat tanul!!!-irónia

Menj dolgozni szerintem is Komolyan ennyi idősen túl voltam már egy 7 éves kapcsolaton, 6 év munkavisszonyon és lskásvásárláson.

2018. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Dolgozom is tanulás mellett, tanítok iskolában fél állásban!
2018. aug. 12. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Én előreláthatóan 28 éves koromig fogok tanulni, szóval szerintem a világon semmi probléma nincsen vele, ha valaki nem hagyja abba az első diploma után és továbbtanul. Sőt én ezt egy kifejezetten jó dolognak tartom. Ugyanakkor engem érdekel és én szeretem, szívesen foglalkozom vele. Ha ez most csak valami hirtelen fellángolás, mert nehéz, bonyolult, sok időt kell rászánni stb. és emiatt most úgy érzed, hogy nem megy, nem bírod, akkor próbáld meg végiggondolni, hogy miért is kezdted el, miért akartad, tehát próbálj újra motivációt és ösztönzést találni. Ha esetleg az bizonytalanított el, hogy mások a te korodban már dolgoznak, házasodnak, lakást vesznek stb., akkor azt gyorsan felejtsd el, mert nem szabad másokhoz hasonlítani magunkat, hiszen mindenki éli a saját életét úgy, ahogyan azt jónak látja és nincsen jó/rossz. Engem pl. mindig ilyen baromságokkal traktáltak és soha nem érdekelt egyik sem, pont leszrtam, mert tudtam, hogy nem véletlenül foglalkozom azzal, amivel és nekem ez fontosabb. Ha pedig ez már egy jól átgondolt dolog és biztosan tudod, hogy ezt nem szeretnéd, mert szenvedsz, akkor ne csináld, mert úgy semmi értelme nincsen.
2018. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor csak nyavajogsz, üres az életed. Keress hobbit, pasit, menj kikapcsolódni, strandra, vásárolni , hajókirándulásra, stb.
2018. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Végezd el a folyamatban lévő sulit és válasz olyan területet, ami a végzettségednek, affinitásodnak megfelelő. Van, aki örülne, hogy van agya, mellett még tanulhat+tud dolgozni is mellette. Később ezt értékelni fogod.
2018. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Akkor te egész jó vagy. Én is 26 vagyok, de még a BSc-ért küzdök. Mondjuk igaz, én kicsit többet fogok keresni, mint te a tanárkodással, és azt fogom csinálni, amit szeretek is 🤔
2018. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

El kell menni dolgozni, én is azt mondom.


Én 26-27 évesen otthagytam az egyetemet diploma előtt, azóta van 5-6 millió megtakarításom, visszafizettem a diákhitelem, szereztem jogosítványt, van fix állásom.

2018. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!