Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fogalmam sincs merre menjek...

Fogalmam sincs merre menjek továbbtanulni. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős, és nem tudom merre menjek tovább. Több lehetőség is van, de nem tudom melyik lenne jó.

Elég jó vagyok hangszerből, 11 éve zenélek, többen is mondták hogy menjek zenésznek de minden koncertem előtt nagyon ideges vagyok és nem tudom hogy ezt bírnám-e életem végéig.

Angolból elég jó vagyok, gondoltam rá hogy anglisztikára megyek és fordítóként helyezkedem el.

Nagyon szeretek sminkelni, ha van időm akkor általában ezzel foglalom el magam hogy valami extra sminket csinálok magamnak/tesómnak/anyának, ezzel is szívesen foglalkoznék. Ugyanígy érdekel az öltözködés, sokszor dícsérnek hogy milyen jól öltözködöm, páran már tippet is kértek tőlem, stylist is szívesen lennék.

Állatokkal is szívesen foglalkoznék, de nem állatorvosként.

A reál tantárgyak nem mennek túl jól, nem is érdekelnek.

Szívesen mennék ki 1-2 évre külföldre dolgozni. Mivel tudnék a legjobban külföldön elhelyezkedni?

Kérlek segítsetek mert nagyon össze vagyok zavarodva.

18/l


2018. aug. 17. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Menj el egy évet dolgozni, ha semmi konkrét ötleted nincsen.
2018. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből a legpiacképesebb a fordító lenne, zenészként nagyon nehéz megélni manapság, általában van mellette az embereknek rendes munkája is, úgyhogy szerintem én inkább a nyelvekkel foglalkoznék a helyedben.

Egyébként megértem, hogy mennyire nehéz ez a döntés, azonban ne úgy tekints rá, hogy ezzel elkötelezed magad életed végéig, hanem ha az egyik nem jönne be, újrajelentkezhetsz, és tanulhatsz bármi mást, rengetegen meggondolják magukat.

Ez már csak kíváncsiságból érdekel, milyen hangszeren játszol?

2018. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld mindet. Menj el anglisztikára, ne hagyd abba a zenét, járj sminkes okjra,foglakozz állatokkal.
2018. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A fő hangszerem az oboa, de ahhoz hogy azt elkezdhettem ahhoz tanulnom kellett furulyázni is. Mellette hobbiból gitározom (csak úgy magamtól, netről tanultam) és zongorázom, mert ha esetleg zenei pályára megyek akkor zongorából is kell felvételizni.

2018. aug. 17. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem skippelném a zenei pályát csak azért, mert izgulsz. Sok színész mondja, hogy x év után is van benne drukk az előadás előtt, és ez így a normális. 11 év zenei tapasztalatot nagyon kár lenne nem kamatoztatni. A koncertek mellett taníthatsz is, a jó angoltudásoddal járhatod a világot. Mindenképpen zeneművészeti egyetemmel próbálkoznék elsőként, esetleg más előadóművészettel, ha érdekel. Az anglisztikát meg ezeket hátrébb raknám.
2018. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, amit érzel, ez nem egy egyszerű dolog. Én még utolsó évemben sem tudtam, hogy mit szeretnék tanulni és mivel szeretnék foglalkozni. Voltak ötleteim, de nem tudtam, hogy konkrétan mi az, ami nekem való és bizonytalan voltam. Én kihagytam egy évet, amitől azt vártam, hogy majd jobban átgondolom a dolgokat, nyugodtabb leszek, több időm lesz és mindennek utána tudok járni stb... Kitaláltam, hogy mit szeretnék és nyelvvizsgáztam, új érettségiket is csináltam, tanultam stb., de én megbántam, hogy kihagytam egy évet. Nem éreztem azt, hogy annyit segített volna az az egy év. Nem lett belőle semmi hátrányom, de nekem nem jött be ez a megoldás és azóta is úgy vagyok vele, hogy inkább mindenbe belekezdek, ami kicsit is érdekel és kipróbálom, mert úgy haladok, tapasztalok és ennek több értelme van, mint rágódni valamin.


Egyébként igen, lehet ötvözni a dolgokat, szóval nem kell semmit sem feláldoznod a másikért. Én is anglisztikás vagyok, szóval elfogult vagyok, mert imádom <3 Egyetemenként változik, hogy mik a lehetőségeid, de szerintem tök jó sávokat, specializációkat lehet választani (pl. amerikanisztika, angol nyelvű irodalmak és kultúrák, fordítás, angol alkalmazott nyelvészet stb.), illetve minort is fel lehet venni (pl. egy másik nyelvet, én spanyolt választottam). Az nem igaz, hogy az ilyen szakokon nem kell tanulni és nem kell csinálni semmit (pl. nálunk elég sok a beadandó, olvasás, elemzés), de azért valószínűleg lesz időd mindenféle hobbira, szabadidős tevékenységre, szóval simán tudsz mellette zenélni (csomó egyetemen vannak zenekarok is, nálunk Zenélő Egyetem is működik, de nagyobb egyetemvárosokban szerintem bőven találsz lehetőséget), illetve akár állatmenhelyen önkénteskedni vagy bármit, amit szeretnél. Valamint mellette/utána/nyáron el lehet végezni sminkes, kozmetikus stb. tanfolyamot is, ha az is érdekel. Nem akarlak rábeszélni semmire sem, azt választod, amit szeretnél és éppen ezért azt ajánlom, hogy időben kezdj el utánanézni a dolgoknak pl. felvi.hu, szakleírások, egyetemek oldalai+facebook, tantervek és érdemes elmenni nyílt napokra, illetve beszélgetni a hallgatókkal, hogy minél több információt szerezz.

2018. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!