Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor védjük a kábítószer...

Most akkor védjük a kábítószereseket vagy félünk tőlük?

Figyelt kérdés

Igazán nem értem...


Nekem is volt itt róluk kérdésem, a válaszadók majdnem megettek; másnak is volt itt kérdése róluk: már aki nem támogatta őket, azokat lepontozták és majdnem megették.

Ugyanakkor leszóljátok azokat a környékeket, amikről úgy hírlik, kábítószeresek vannak ott (még ha igazából nem is olyan rossz a helyzet) és féltek azoktól a járatoktól, amik érintik a rossz környékeket.


Úgy tudom, mindenki tart tőlük, atttól függetlenül, hogy valaki segítene nekik (mégis hogyan? miért? miért pont nekik?).


Könnyű leszólni azokat, akik félnek tőlük, ha nagyon-nagyon jó környéken, esetleg külföldön laktok és nem remegtek a félelemtől hazafelé a saját kapualjatokban, ahol havonta letépik valaki láncát, vagy TÁSKÁJÁT.



2018. aug. 19. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Segíteni kell az adott embernek többször, de van egy pont és akkor döntés elé kell vinni, ha a drogot választja akkor félre kell állnod, még akkor is ha megszakad a szíved.

Ha segytséget kér tőled a gyógyuláshoz akkor viszont ugranod kell-és kötelező.


A szabad akaratát az egyénnek, meg kell hagynod.

2018. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én meg kérem szépen a szabad akaratot a biztonsághoz, mert nem vicces fényes nappal úgy hazamenni, hogy a kapunak háttal keresed ki a kulcsod, közben a fejed jár fel-alá. Ha kirabolnak, arról nem lesz kamerafelvétel, ha védekezel, akkor kerítenek és mehetsz a börtönbe, mert elgáncsoltad IJEDTEDBEN szegénykét, olyan lelkiállapotban, amiben konkrétan mérlegelni sem tudtál.


A beilleszkedni mégcsak nem is akarók helyett pedig hadd segítsek a mentális betegeknek, az olyan adósoknak, akik keményen dolgoznak, de egyszer rossz döntést hoztak, vagy akiknek nagyon rossz gyerekkora volt, mégse a drogot választották, hanem a tiszta küzdelmet.

2018. aug. 19. 20:09
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
"Ne csak rúgj a kokainistán, hanem kérdezd meg az okait is tán'!"
2018. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kérdezi a halál...



Van a családomban munkásszállón lakó mentális beteg, ha lesz energiám, lehetőségem és pénzem, neki segítek. Ja, ő nem drogozik és senkinek se tépte le a táskáját se a saját kapualjában, se máshol.



De kedves 2. válaszolóm, segíthetsz Te nekik, kezdheted a Stadionoknál, folytathatod a Hidegkuti Nándor Stadionnál a Reál előtt.

2018. aug. 19. 20:36
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

A Havannán laktam, az egyik legnagyobb "drogtanya" volt. Gyakorlatilag két őrülttel találkoztam az ott töltött öt év alatt.

Tegyetek már különbséget a különböző szerek közt, könyörgöm! Amíg meg lusták vagytok elolvasni legalább a wikipedia cikket, hogy mi mit okoz, addig fogjátok be. Köszi.

u.i.: Nem drogoznék soha, de láttam már közelről ilyet. Ellentétben veletek. És igen, a 90%-ától a drogosoknak nem kell félni, inkább őket kell félteni.

2018. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jó, akkor...


Tegap hazaértem.

Találkoztam a mellettünk levő csomóponton 20-25 emberrel, abból 5-6 ápolatlan, koszos, ijesztő, kétes alak, egy-kettő támolygott, egy-kettő pedig épp teljesen bekómálva ült magatehetetlenül.

Igen, amelyik épp bírt gyalogolni, attól tartottam 10 méter távolságot.


Rájöttem, hogy valami még hiányzik, elgyalogoltam a még nyitva levő boltokba, kb. 1 km.

Az utcánkban aránylag rendezett volt a helyzet, aránylag normális emberek, de ott is szoktak feküdni meg támolyogni, egyre több és több.

A nagyobb csomópontnál megint rengeteg drogos és két db készenléti rendőr, nem viccből kellett ott posztoljanak-járőrözzenek.


A kapualjunkban és a házunk közvetlen környezetében az elmúlt időszakban megszaporodtak a rablások, nyaklánctépések (de igazából vinnének mindent, amit le tudnak rólad tépni 1-1-2 másodperc alatt, pl. ridikült, bármit). Szerintem havi egy rablás már simán lehet...


Feljelentést tenni felesleges.

A kerület t.tv.s. térfigyelő kamerája sose pont arra néz (illetve szerény vélemény szerint ez a rendőrség szövege arra, hogy nem akarják kinyomozni/már úgyis mindegy/nem is működött a kamera egyáltalán). A környékünkön rengeteg a közterületi magánkamera, ezekkel valahogy nem is foglalkoznak.



Nem az, hogy aranyláncot ne hordj, telefont ne vegyél kézbe, ne tarts zsebben, hanem csak vállon átvetős táskát hordj, abban is elérhetetlen helyen legyen minden. Hogy a kulcsot hogyan vedd elő (nálunk pl már évek óta nincs kód), hát... fogalmam sincs. Szatyrot se vigyél, mert kitépik a kezedből.



Szerintetek még véletlenül sincsenek ott a bűnözők soraiban a káb.szeresek, akik már remegnek az új adagért? Esetleg adósságaik vannak, ki tudja? Esetleg otthon kell elszámoljanak a pénzzel?


Aki meg annyira szociális, szabadelvű, segítőkész, várják szeretettel a 10. kerületi Hős utcában! Viccen kívül, lenne ott kinek segíteni,bár ezek nem érdemlik meg.


Én csak olyan embereket sajnálok, akik tesznek magukért, másokat nem bántanak, nem félemlítenek meg és ha segítesz neki, annak hatása is lesz - mivel ő is tesz saját magáért is.

2018. aug. 20. 13:28
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha kilépek a kapunkon és megteszek 10 métert, meglesz a 2 őrült. Ha nincs szerencsém, egy rablás is.
2018. aug. 20. 13:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a szabad akaratról szól.

Az úgy szól, hogy mindenki csinálja azt, amit akar, AMÍG MÁSOKNAK KÁRT NEM TESZ VELE. A "drogosok", tehát azok az emberek, akik, már képtelenek élni ezen szerek nélkül: NEM TUDNAK MAGUKRÓL, amikor belállnak, és ilyenkor árthatnak is másoknak! Ezt nem szabad hagyni, ezért vannak tiltólistán ezek a szerek. De sajnos a feketepiacon beszerzik őket...

Az ilyen környékeken megerősített rendőrségi szolgálatra van szükség, és egy rakat térfigyelőre. Illetve bombázni kell az önkormányzatot levelekkel, petíciókkal, amíg nem javul a helyzet.

2018. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ne, ne, ne, bármit, csak térfigyelő kamerát ne!!! NE! NE!!! Kérem NEEEE!!!!!!!!!!!

Rengeteg-rengeteg pénzt vesznek el ezek a szutykok az önkormányzattól, a telepítésük, karbantartásuk irtózatosan drága.

Hatásuk pedig SEMMI!!!!

Külföldön már 10 éve voltak erről hatástanulmányok, most mi is megtapasztalhatjuk!!!!!!



A megerősített rendőri jelenlét tart pár hétig és tessék-lássék.

Nálunk most állítólag lakossági panasz hatására volt pár hétig (nagy büszkén kihirdették a kerület lapjában és minden egyéb fórumon is). Hááááát, valamilyen szinten lehetett őket látni az utcákon, hozzánk már nem jutottak el....

2018. aug. 20. 14:04
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk működnek a kamerák, nagyon is jól. De kezdem azt érezni, hogy neked minden rossz, elég megkeseredett vagy. Mondanám, hogy próbálj meg elköltözni, de gondolom arra is lenne vmi kifogásod... Törődj bele akkor meg!
2018. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!