Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért védjük annyira a gyereke...

Miért védjük annyira a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Előre szeretném kijelenteni, hogy a kérdésem célja nem a provokáció, de már rég megfogalmazódott bennem ez és nem találtam rá választ.

Tehát akárhányszor történik valami (leég egy ház, közlekedési baleset...stb) mindenki azon van, hogy a gyereket mentsék. És én nem értem miért.

Tegyük fel, ég egy ház, bent van egy 30-as becsületes, tisztességes, dolgos ember és egy 2 éves gyerek, aki persze most még ártatlan, de ki tudja biztosra megmondani azt, hogy ha felnő milyen életet fog élni? Mi van akkor ha őt mentjük meg és 20 év múlva egy semmirekellő bűnöző lesz?


2014. febr. 13. 16:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Majd megérted ha anya( apa) leszel.
2014. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Huu ez durva kérdés!Bátor vagy kérdező!
2014. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
88%
Minden gyereknek joga van az élethez,a felnőttnek kötelessége óvni a gyerekeket,akik ki vannak szolgáltatva! Az mindegy,hogy milyen felnőtté fog válni x év múlva! Egyébként nagyban olyan lesz,amit a szüleitől lát.
2014. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

#3: ahogy a felnőtteknek is joguk van élni.

A kérdés egyébként elgondolkodtató.

2014. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Tudod még az állat is a kölykét védi. Nem is értem, hogy hogy jut ilyen kérdés eszedbe.

Gondolom az ösztönök működnek.


Azonban nem magyar származású vitt már ki úgy tévét az égő házból, hogy a kicsi bent égett, mert gyereket még annyit csinál amennyit akar. Szerintem hasonló körökbe kellene mozognod.

2014. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
48%
Ez kb olyan kérdés, mint egyszer egy szomszéd, aki azt mondta, hogy nagy baj van, beteg a malac is meg asszony is. A asszony miatt annyira nem is vagyok oda, hiszen majd csak kilából, de mi lesz a malaccal?
2014. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Most nem éppen a szülőkre gondolok, őket megértem, hogy inkább azt mondják, hogy a gyereküket mentsék, ne a nagybácsit. De a kívülállók miért? Az egyik válaszadó írta, hogy a gyereknek joga van élni, igaza van, de szerintem mindenki másnak is.
2014. febr. 13. 16:37
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Talán mert ebben az esetben a 30 éves felnőttnek több esélye van arra, hogy önállóan kimeneküljön az égő házból. Egy gyerek hogyan menekülne segítség nélkül?
2014. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Akkor viszont én nem értelmezem jól a kérdést.


Azért ha egy égő házba pl a 2. emeleten van egy kisgyerek, a földszinten meg egy felnőtt, azért nem hagyják a szervek bent égni a felnőttet, mert rohannak a gyerekért. Általában egyszerre próbálják megoldani.


Az már egy más kérdés, ha a kicsit nem sikerül kimenteni, a felnőttet meg igen, akkor egy felnőtt fejébe se az fogalmazódik meg, hogy jaj de jó, mert nekem is ugyanannyi jogom van az élethez mint a kétévesnek, hanem az, hogy miért nem őt mentették ki.


Itt csak érzések vannak, nem lehet jogokról beszélni. Amúgy a gyerekekért a felnőttek vállalnak felelősséget, talán ezért is érzik szívügyüknek. Hiszen a kicsi nem tudja mi a teendője, egy felnőttel szemben esélytelen a döntéshozatalra még normál helyzetben is, nem ám akkor amikor az élete veszélyben van.


Képzelj el egy olyan helyzetet, hogy ég a ház. Gyerek bent van, meg a felnőttek is pl. A gyerek szerinted fogja tudni, hogy hogy tud megmenekülni akkor, ha valaki nem fogja meg a kezét? Ugye nem!

A felnőtt viszont átlátja a helyzetet, és kihozza a helyzetből a maximumot, így nagy eséllyel túléli.


Össze se lehet hasonlítani, hogy egy gyereknek és egy felnőttnek mekkora szüksége van a segítségre.

2014. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Egy felnőtt már több mindent megélt, nagyobb az esély, hogy tudja mit kell ilyenkor tenn és nem esik olyan nagy szintű pánikba, hogy ne tudjon kijutni. De például egy 2 éves gyerek nem fogja fel mi történik, csak a feszültséget, és az esetleges fájdalmat. Nem tudja mit kell tenni, előbb tehet valami meggondolatlant, és öli meg magát véletlenül (pl.: olyan helyre mászik be védelemként, ahol csapdába esik), míg egy felnőtt nem. Persze nem mindenki ilyen, csak több az esély.
2014. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!