Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furcsa emberrel kapcsolatban...

Furcsa emberrel kapcsolatban tanácsok?

Figyelt kérdés

Átkerültem egy új albérletbe van egy közös bejárat mint a panellakásoknál és 1 kis osztatlan közös kert kb 25-30 lakóval és arrébb vannak a lakások a kerten belül a főbejárattól 10-20 méter át kell menni a kerten a házba.


Az a kérdés hogy ilyenkor illik e köszönni a többieknek mint a panel lépcsőházában. Eddig minden lakó köszönt de előre senki sem és van 1 furcsa ember aki elég passzív aggresszív és fújtat vagy nem köszön amikor hallja hogy én igen. Kb napi 10-12 órát tartózkodik egy kertben és kivitt egy asztalt és egy széket a kertbe és ott ül de ha valaki ki akar menni a főkapun kb 1 méterre van tőle. Előtte panelban éltem. Ott volt hogy kiskoromban lenyomtak egy kb 5 perces monológot az öregek mert nem köszöntem (na jó köszöntem csak halkan és nem hallották).


Eddig minden egyes alkalommal találkoztam vele a nap bármelyik pontján amikor elmentem és visszajöttem. Amúgy van egy óriási terület a házak mögött ami kb 40m gyaloglással érhető el és művelt a terület de senki sem használja többek közt az az ember sem akit valószínűleg zavar hogy köszönni mertem.. pedig 20-30 méterről nem köszönnék mert max 2-3 mről köszönök még. Azt fontolgatom hogy nem köszönök neki csak ha ő előre köszön ezt kéne tennem? Ötletek? Mi a szokás az ilyen főbejáratú osztott kertes házakban?


2018. aug. 20. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet van valami tüdőbaja, aztán nehezére esik egy szót is kinyögni.

Amúgy igen, illik köszönni. De csak ha épp feléd fordulnak, vagy feléd fordulva ácsorognak, üldögélnek. Mert ha épp a másik irányba néznek, vagy nagyon egymással vannak elfoglalva, akkor nem kell.

Ők idősebbek tőled, ezért is neked illő előre köszönni. Másodsorban meg te vagy az, aki belépsz oda, a kertbe, te érkeztél meg valahová, ahol a többiek már jelen vannak, emiatt is neked illik először köszönni.

2018. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyébként amikor először ott jártam és a főbérlő megmutatta a lakást ő köszönt neki és neki+nekem vissza is köszönt aztán még pár alkalommal de mostanra vagy arrogánsan vagy egyetalán nem. A múltkor szó nélkül elmentem mellette mert látszott hogy elég ideges.
2018. aug. 20. 22:20
 3/3 anonim válasza:
Köszönj, mert te ilyen vagy és ilyennek is kell lenni.
2018. szept. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!