Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hasznos tanácsok kezdőnek női...

Hasznos tanácsok kezdőnek női borotválkozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ahány oldalt megnéztem, mindegyiken mást írtak a témában a szakértők, ezért inkább személyes tapasztalatok érdekelnek - nem valami olyan cikk, ami a saját bármijét akarja eladni.


Kérdéseim például:

- ha valaki sportol napközben, akkor inkább az esti órákban borotválja a hónaljon a szőrt?

- ha allergiás vagyok az aloe verára és a kókuszolajra, mivel kenjem be a bőrömet borotválkozás után?

- borotválkozás után a bőrt mivel érdemes fertőtleníteni?


(Mindegyik kérdésem a hónaljszőrzet borotválására vonatkozik.)


Köszi!



2017. júl. 3. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

1.Nem tudom.Szerintem mindegy.

2.Sima testápolóval.Nem kell túl spilázni.

3.Nem kell fertőtleníteni.Elég testápoló.Vagy lezuhanyzol.Jobb esetben zuhanyzás közben borotválkozol.

2017. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is: én nem ajánlom a borotválást, csak hogy tudd, sport mellett sem. Epilátor, gyanta hosszabb távú, kényelmesebb megoldás lehet ha az elején el tudod viselni a fájdalmat (később hozzászoksz).

De igyekszem segíteni.

1. Attól függ, mennyire érzékeny a bőröd, napozás és sportolás előtt közvetlenül nem szerencsés borotválkozni, de ha nincs extrém érzékeny bőröd, nem fogsz különbséget érezni.

2. Leginkább semmivel, ha nem muszáj. A bőrnek eléggé megterhelő a borotválkozás mivel konkrétan lehánthatod vele a felső réteget. Hagyd, hogy regenerálja magát. Ha mégis szükségét érzed mert pl. húzódik vagy kiszárad, nagyjából bármelyik növényi olajjal próbálkozz nyugodtan pl. mandulaolaj, búzaolaj.

3. Ne fertőtlenítsd, többet ártasz, mint használsz vele. Ha megvágod magad és vérzik, akkor nyilván el kell látni a sebet, de egyébként a bőröd ph-jának nem tesz jót.

2017. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem akartam én túlgondolni, hanem az történt, hogy mielőtt itt feltettem volna a kérdést, elolvastam néhány oldalon a "javallatokat", tanácsokat.

Csodálkoztam, hogy azt ajánlják, hogy olajjal kenje be az ember borotválkozás után a bőrt - nekem ez fura.

Akkor megnyugodtam, hogy erre nincs igazából szükség. :-)


(Néha gyantáztam és epilátorral is epiláltam már a hónaljat, de mostanában gondoltam, kipróbálom a borotvát is. Bírom az epilálást is, mert nagyon gyengék a szőrök.)


Köszi a tanácsokat!

2017. júl. 3. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!