Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Okostelefon globalis betiltasa?

Okostelefon globalis betiltasa?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, nem lenne jobb mindenkinek ha nem letezne?

En is tul sokszor nyomkodom, valodi fuggo vagyok csakugy mint olyan sokan masok, talan foleg a fiatalok akiknek pont mast kellene csinalni a telefonozas helyett... ha egy csettintessel eltorolhetnem ezt a technologiat en megtennem. Szeretem az internetet is, 20 eve hasznalom de ezt is eltuntetnem. Mit gondoltok errol?



2018. aug. 26. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem a telefon tehet arról, hogy sokan hülyeségre használják, és nincs életük.
2018. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne jobb, mert jelenleg ez az egyetlen módja annak, hogy a párommal kommunikálni tudjak.
2018. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Az első tökéletesen leírta.

Tudod, van az a ritka embercsoport még, aki hasznos dolgokra használja a(z) telefont/internetet. Ha mindenki így tenne, akkor meg örülnél neki, hogy mennyi információt hordoz.

2018. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
A felnőtt emberek tudnak dönteni az életükről. Neked nem ment, függő lettél, ezért szivatnál másokat is. Szép gondolat.
2018. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem, én szeretem hogy van térképem, wikipédiám, menetrendem, fényképek fontos dolgokról, segít a főzésnél, hivatalos ügyintézésnél és még néha telefonálni is tudok.(ha kell)
2018. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Ja, a létező legintelligensebb megoldás a fejlődés visszavetése.
2018. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Attól, mert neked krónikus életvezetési problémáid vannak, egyedül te tehetsz, nem kell akármelyik technológiára fogni.

Azért mielőtt a technikára vetíted a beteges frusztrációdat, nem ártana elgondolkodni azon, hogy milyen pozitív hozadékai voltak ezeknek a vívmányoknak.

Vajon hány emberéletet mentettek már meg a mobiltelefonok? Sajnos egyáltalán nem ritka helyzet: meglátod, hogy valaki rosszul lesz az utcán, előkapod a telefonodat, egy perc alatt értesítheted is a mentőket. Mobiltelefon nélkül ez úgy nézne ki, hogy elszaladsz a legközelebbi telefonfülkéig, ami ha nincs szerencséd, akár 3-4 percre is van, ez pont elég időveszteség ahhoz, hogy egy szívbeteg maradandó agykárosodást szenvedjen, vagy akár meghaljon.

Ez pedig csak egyetlen kiragadott példa volt, rengeteg olyan helyzet van, amikor óriási segítség egy mobiltelefon. Fél éve történt, baleset miatt munkába menet a busz fél órát késett. Elővettem a mobiltelefonomat, felhívtam a munkahelyemet, és elkerültem egy sor kellemetlenséget, meg felesleges aggódást és morgolódást. Késve ért be a vonatom, lekéstem a buszcsatlakozást, de mire az állomáson leszálltam, már tudtam, hogy mikor megy a következő, és annak milyen további csatlakozásai vannak. Csak mert volt nálam egy okostelefon. Volt, hogy szintén késés miatt (elég sokat vonatozok) Debrecenben 3 órát várakoznom kellett. Mivel akkor jártam először ott, előkaptam a telefonomat, és megnéztem a térképen, hogy mi merre van, hogy tudnám elütni az időt.

Sorolhatnám még a lehetséges előnyöket. Persze, ennek csak töredéke ment életet, de ha egyszer van egy eszköz, aminek az előnyeit lépten-nyomon ki lehet használni, miért ne tennénk meg? ;)

Az internetet meg nem véletlenül említik a modern világ egyik csodájaként. Persze, nem azért tartják annak, mert te ilyen zs-kategóriás kérdéseket ide ki tudsz írni, hanem mert óriási információhoz juthatsz, gyakorlatilag úgy, hogy el sem kell mozdulnod a fotelból. Nem akarom most felsorolni, hogy mennyi mindent tanultam meg az internet segítségével, és ezek nagy részét másképp nem, vagy csak nagyon macerásan tudtam volna elsajátítani. Simán elérhetek olyan információkat, amiket amúgy csak egy hónapos várakozási idővel, könyvtárközi kölcsönzéssel szerezhetnék meg.

A villámgyors, és azonnali kommunikációról nem is beszélve. Ne mondd, hogy jobb, ha valakid elköltözik, és utána csak fél évente láthatod az arcát...

Persze, mindent lehet okosan és bután is használni, de ahogy a mondás tartja: ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. A konyhakéssel is lehet akár ölni is, mégsem látom, hogy emberek ezrei követelnék a betiltását.

"foleg a fiatalok akiknek pont mast kellene csinalni a telefonozas helyett"

Azt pedig fogjuk fel, hogy olyan, mint "telefonozás", nincs. Az egy multifunkcionális eszköz, amit ezernyi dologra lehet használni, butaság ezeket egy kalap alá venni.


Egyébként ironikus, hogy annyira nagy függője és ellenzője vagy a technikának, hogy még azokat a nyomorult ékezetes gombokat sem találtad meg rajta. ;) Ezek után hadd ne tartsam túl sokra a véleményedet. ;)

2018. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 he84 ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az előttem szóló 7-es válaszolónak. Csak mert te rosszul használod és nem látod az előnyeit, meg hogy ki hogyan és mire, miért használja, az nem azt jelenti, hogy maga az eszköz, a technológia a rossz. Ennyi erővel a gázpisztolyokat és minden fegyvert is be kéne tiltani,... A fegyvereket is jó esetben önvédelemre kell használni. Nem lenne jó és fura lenne, ha sokan betiltanának nekik nem tetsző dolgokat, butaság is lenne. Ha van eszed, rájössz hogy butaság ez és ahogy vélekedsz.
2018. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én használom:

-nyelvtanulásra

-edzésre (applikacióban edzés es étrendterv)

-menetrend

-GPS

-kézművesség (ötletek a netről)

-álláskeresés

-képzések keresése

-párommal és barátaimmal aktív kapcsolattartás

-művelődés (dokumentarista videók,tudományos megfigyelések,általam kedvelt tudományágak megismerése/figyelemmelkísérése)

-a könyvem írásához szinonima szótár


És még nagyon sok hasznos dolog ami elsőre eszembe se jutott.

2018. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8-a ki mondta h nem latom az elonyeit es caak rosszul hasznalom???

Ki mondta hogy kovetelem a betiltasat ?

Feldobtam valamit ami ugy latom neked nem esett le. Ne faradozz az irassal koszi

2018. aug. 26. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!