Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés

A cikk a következő:

[link]


Véleményem szerint eléggé sajnálatos az a tény, hogy már pár évesek kezében ott van az okostelefon, simán használják a számítógépet, mert a szülők lusták leülni a gyerekükkel játszani, olvasni nekik esti mesét, ehelyett, hogy a gyerek csöndben maradjon odanyomják a kezükbe ezt a készüléket, hogy lefoglalja magát a gyerek.

Nagyon sok szülőnek nincs tekintélye és nem is hiteles szülő. Aztán meg csodálkoznak a drága szülők, hogy a gyerekük miért úgy viselkedik, ahogy. Nem látják, hogy ők a minta, a gyerek azt csinálja, amit ők.



2018. jan. 2. 18:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "értelmes" hozzászólásodat.
2018. jan. 2. 18:20
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már régóta megvan a véleményem erről, és nem pozitív. Elektronikai eszközökkel lefoglalni a gyereket rövid távon talán jó megoldásnak tűnik, de majd hosszútávon fognak koppanni a szülők, amikor a gyerekek kezelhetetlenek lesznek, nem lesznek képesek koncentrálni a suliban és sorra szerzik be a rosszabbnál rosszabb jegyeket.

Az a baj, hogy a sok okostelefon, tablet és a többi még csak pár éve van elterjedőben, így nem látjuk még, mi is ennek a hosszútávú hatása, de semmi pozitív irányba történő változásra nem lehet számítani, az biztos.

Te mit gondolsz, kérdező?

2018. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4. kommentelő!


Röviden a véleményemet odafenti résznél már kifejtettem.

Teljesen ellene vagyok annak, hogy a gyereknek adjunk ilyen eszközöket a kezükbe. Minek?

Hogy aztán a gyerekek felnővé ilyenekké váljanak? [link]


Plusz, ahogy ez a cikk is írja, ezek a gyerekek lesznek a legmagányosabb felnőttjei.

[link]


Technikai fejlődés ide, technikai fejlődés oda, a gyermek-szülő testi és szellemi kapcsolatát semmi sem pótolhatja.

A gyerek akkor tanul, ha játszik pl. építőkockákkal, memóriakártyákkal..stb.

Plusz a szülő felolvas neki, így növekszik majd a gyerek fantáziája és szókincse.

2018. jan. 2. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Aki okos és nyitott szemmel jár,az tisztán látja,hogy ez már 15 éve probléma.

Nincs semmi különös a cikkben,sajnos ez a helyzet.

Média,technika és hozzá a primitív fogyasztói társadalom.

2018. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az, hogy ez már nem újkeletű probléma és csak romlani fog a helyzet. Buszon, utcán, bárhol látható, ahogy a fiatalok az okostelefonba "merülnek", a külvilágról tudomást sem véve.
2018. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az meg már sajnos bevált szokás, hogy a gyereket leültetik a tévé elé mesét nézni. "Elvan" az magában, addig is nyomhatja anya a "telót", meg a facebookra a képeket, stb., stb.
2018. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt vicces, hogy a technológai fejlődés negativ hatásairól az interneten beszélgetünk. Másrészt, a linkelt cikkek kissé ellentmondanak egymásnak. Harmadszor, ez olyan tipikus "brit tudósok bebizonyították..." típusú írás. A múltkor pont az ellenkezőjét bizonygatták, hogy ti. az okostelefonoktól a gazdájuk is okosabb lesz. Negyedszer, az európai népesség átlag IQ-ját nem a törzsgyökeres európaiak húzzák le. Távol álljon tőlem bármiféle rasszizmus, de közismert tény, hogy nagyjából az egyenlítő mentén alacsonyabb az átlagos intelligenciahányados, mint északabbra, vagy délebbre.


[link]


A bevándorlók húzzák le az átlag EU-s IQ szintet.


-------------


Azt csak remélni tudom, hogy aki gyereknevelési tanácsokat osztogat, az már legalább egy gyereket felnevelt. Nekem három van otthon, és az elmúlt évek tapasztalatai alapján azt tudom mondani, hogy minden ember maga a megtestesült tökéletes szülő - egészen addig, amíg meg nem születik a sajátja. Onnantól fogva pedig szinte semmi sem úgy alakul, hogy a nagykönyvben meg van írva.

2018. jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7



Vannak szakkönyvek, szakcikkek gyerek nevelésről, szülői példamutatásról, önismeretről..stb, amik alapul szolgálnak.

Lehet, hogy még nincs gyerekem, de addigra legalább felkészülők, hogy én, mint majd leendő szülő hogyan viselkedjem, hogy a gyerekem majd hiteles szülőként tekintsem rám, akit nem lehet átvágni. Nagyon sok szülő hiába hiszi magáról, hogy jó szülő, sz..r mintát hozott és azt is adja tovább.

A gyerek pl. csak a határozott kijelentő, felszólító mondatokból ért. Azt, hogy "Nem / Ne..." azt nem érti meg.

Minél jobban tagadsz és tiltasz valamit, annál jobban azt fogja a gyerek csinálni.


Pl. ha te állandóan a gép előtt ülsz, akkor ezzel is példát mutatsz neki, hogy akkor ő neki is szabad, és ő is ki fogja hisztizni, hogy akkor a gép előtt ülhessen.

2018. jan. 3. 12:47
 9/9 anonim ***** válasza:

:)


Na látod, erről beszéltem.


"A gyerek pl. csak a határozott kijelentő, felszólító mondatokból ért."

"Minél jobban tagadsz és tiltasz valamit, annál jobban azt fogja a gyerek csinálni. "


Amíg nincs gyerek, addig mindenki baromi okos (vagy legalábbis az szeretne lenni). Aztán amikor felneveltél két, egymással tökéletesen ellentétes természetű gyereket, utána jössz rá arra, hogy 80%-ban a gyerektől függ, hogy mennyire vagy te jó szülő, pontosabban attól, hogy TE hogyan tudsz viszonyulni, alkalmazkodni a gyerekhez. Mert ez nem úgy működik, mint az autógyártás, hogy egy adott metódus szerint összerakod az alkatrészeket, és lesz egy jó autód. Minden gyerek más, és ami az egyiknél működik, a másiknál nem - ami az egyiknek hasznára van, a másikat csak visszahúzza. Nincs olyan, hogy kijelentem, hogy ezt és ezt kell csinálni a gyerekkel, és akkor jó lesz, aki ilyenekkel hozakodik elő, az biztos, hogy téved.


Könyvekből van néhány értékelhető, de van köztül sok értéktelen is. Egyébként a könyvek is elavulnak 10-15 éve alatt, mostanság pl. az a divat a szakemberek közt, hogy "hagyd unatkozni a gyereket". Ez egy jó meglátás, bizonyos esetekben, bizonyos gyerekeknél működik is. Én is itt rontottam el, merthogy jó apukaként, az első gyerek születésétől kezdve naponta legalább 2-3-4 órát csakis vele foglalkoztam. Tehát nem az, hogy sürgünk-forgunk otthon, és a gyerek ott van velünk, hanem az, hogy kikapcsolunk mindent, leülünk együtt játszani, mesekönyvet nézegetni, szinezni csak ő meg én, és akkor játszunk. Tudod, mi lett az eredménye? Az, hogy a gyerek 6 éves koráig képtelen volt egyedül játszani, mert megszokta, hogy apa mindig ott van és játszik vele. Ha én nem ültem le vele játszani, akkor inkább nem csinált semmit.

Szóval, a könyvek legfeljebb az alapelveket adhatják át, de én azt mondom, minden, amit a gyereknevelésről tudni kell, ráfér egy A4-es oldalra. Minden más a gyerek és a szülő viszonyán múlik.


"Pl. ha te állandóan a gép előtt ülsz, akkor ezzel is példát mutatsz neki, hogy akkor ő neki is szabad, és ő is ki fogja hisztizni, hogy akkor a gép előtt ülhessen."


Butaság ezt így kijelenti, ugyanis teljes mértékben gyerekfüggő. Nyilván az ilyen izgő-mozgó-muzsikáló dolgok, mint a TV, gép, tablet, telefon, minden kicsi figyelmét vonzzák. De van az a fajta gyerek, aki csak azért ül gép elé, mert különben hajlamos unatkozni, míg van a másik, akit csak a gépezés érdekel, és más semmi.

Mint ahogy az sem igaz, hogy minél jobban tiltasz valamit, annál jobban azt akarja a gyerek. Ez legfeljebb csak akkor van így, ha a gyerek dominálni akar a szülő felett (erre hajlamosak), de egyébként, egy átlagos értelmi képességű 2-3 éves gond nélkül fel tudja fogni, hogy amit nem szabad, azt nem szabad, és akkor nem fogja csinálni.

2018. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!