Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Okostelefon nélkül nincs élet?

Okostelefon nélkül nincs élet?

Figyelt kérdés

Nem csak az okostelefonra, hanem például a Facebookra is gondolok itt.

Nagyon sok embert látok, aki szinte mindenhol a telefont nyomkodja. És néha én is ilyen vagyok. Mármint, ha a buszon vagyok, akkor szoktam én is beszélgetni.

Ez nem mindig rossz, például volt, hogy úgy csináltam, mintha írtam volna valakinek a buszmegállóban, csak, hogy elkerüljek egy adott szituációt.


Volt, hogy osztálytársammal ismerkedtünk, ekkor is beszélgetett messengeren, meg sem hallotta, mit mondok.


És ezt bunkóságnak tartottam, mondja, hogy nem kíváncsi rám, azt jobban tolerálom.


Gondoltam, hogy veszek magamnak régi összecsukható, nem okos telefont, akkor nem csüngnék annyit én sem a neten.


VISZONT!

Facebookon osztanak meg mindent amit tudni kell az osztálynak. Ha valami változás van, csak ott tudom megnézni.

A születésnapokat is tudom így.(Van akit annyira nem is ismerek, de megsértődik, ha nem köszöntöm fel, osztálytársakat pedig illenék szerintem...:/)

Ha valaki rám ír néha-néha egy-egy kérdéssel, ami fontos, nem válaszolok, akkor bunkónak tűnök.

Sorozatok részeit is a Facebookon találom meg, érdekességeket is.


Mit csináljak, hogy ne függjek tőle én sem?

Vegyek egy nem okos telefont? Vagy az tényleg hülyeség ilyenkor már? Fogadjam el, hogy haladni kell a korral?



2017. szept. 12. 21:48
1 2
 1/11 meszike91 ***** válasza:
100%
Okostelefont használni nem bűn. Én is sokat nyomkodom, de csak ha nincs jobb dolgom. (PL. Utazás vagy várakozás közben) Viszont ha van valami dolgom, akkor nem a telefonommal foglalkozok.
2017. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
jok ezek az okos telefonok de azert annyira nem hogy buszon vagy utcan is azt nyomjam de azert hasznosak, hatranyuk hogy hamar megbolondulnak, letelik a 2 év gari mar lehet ra szamitani hogy hamarosan megbolondul.
2017. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez hülyeség, mondhatjuk, hogy az életünk része, de itt az a fontos, hogy a része.


a baj azokkal az emberekkel van, akik ténylegesen ott élnek. nincs élő, személyes kapcsolatuk senkivel és semmivel.


mivel kikerülhetetlen az általad leírtak miatt is, így egyszerűen csak a való életünk mellé kell tenni, mint egy lehetőség a kommunikációra.

2017. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
nincs
2017. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem a kütyü hibája, ha túl sokat használják.:-) Az okostelefon jó dolog, én a munkám miatt is használom, privát életemben is, pl. repjegy-, szállásfoglalásra a beszállókártyák, jegyek, voucherek tárolására, megosztására, levelezésre, navigációra, fényképezésre, ezek megosztására, fizetésre, böngészésre, kapcsolattartásra több felületen, zenehallgatásra, egészségügyi adatok gyűjtésére, tárolására, emlékeztetők, jegyzetek tárolására, megosztására, megosztott bevásárlólistákhoz, stb, stb. Kiváltja a határidőnaplót, cetlizést, nyomtatások nagy részét, postázást, térképet. Viszont ha program van, mással foglalkozom, szívfájdalom nélkül lenémítom és félreteszem, normális ember nem sértődik meg azon, hogy nem vagyok elérhető a nap minden pillanatában.
2017. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A technológia nem rossz, és nem is az ördögtől való dolog, de mindig, amikor bejön valami újítás, az emberek a dekadenciával és az elbutulással párosítják. Ez is hozzá tartozik ahhoz az életfelfogáshoz, miszerint a régi szép időkben még minden jobb volt, bezzeg ma már mindenki buta, a világ rossz, és az új generáció életképtelen. Az emberek idegenkedtek attól, hogy az írott könyvkészítést felváltotta a nyomtatott, később az számított alpáriságnak, ha valaki szerelmes regényeket olvasott a Biblia helyett, aztán pedig a magazinolvasás, majd a tévénézés lett a fő bűn az emberek szemében, most meg ugye az okostelefon használat.

Látod nincs sok értelme feleslegesen elvágnod magad a kommunikáció ezen legújabb lépcsőfokától, hiszen egyrészt miért lenne neked attól jobb, ha lemaradsz a többiektől, másrészt meg pár évtized múlva már nem is lesz divatos hőbörögni az okostelefonok miatt, és intellektuálisnak gondolni magad attól, hogy te nem használod őket, hanem az emberek tovább fognak lépni valami újra. Nyugodtan nyomkodd a facebookot a buszmegállóban, pl hogy ne kelljen kínos szemkontaktust létesítened a többi ott lévővel. Nekem egy időben csak a buszon volt időm/türelmem végigolvasni a napi híreket, szóval nem a fejemből néztem ki 20 percig, hanem olyan információkhoz jutottam, amikhez okostelefon nélkül nem sikerült volna.

[link]

Meg aztán régen sem volt annyira közvetlen, barátságos és kifelé forduló mindenki, mint amilyennek sokan hiszik.

2017. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még nem izgultam rá az okosra. " Csak "....

Régebben az írott hírújságot, Képes újság stb olvastuk.

Vagy a legujabb Fürge ujjakat. Azon gondolkodtunk, hol találjuk meg pont azt a fonalat.

Aztán valószínű más fonalat vettünk, és nem az a pulover készült belőle...

2017. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé furává tesz néhány embert az biztos.

Pl nálunk gyakorlatilag megölte a baráti körben a 10-12 éve folyamatosan megtartott havi 1 pókert ami közben beszélgettünk,ittunk,játszottunk és nagyokat nevettünk.

most már csak 4-6 havonta ha összejövünk,mert a társaság fele nem iszik,nem beszélget már,hanem nyomkodja a telefont,sokszor annyira,hogy rá kell üvölteni,hogy ő jön,mert a rendes szót már meg sem hallja,az meg hogy figyelje a játék menetét nyomkodás közben meg kizárt.

Volt hogy fogadást kötöttünk,hogy kibírja-e a pali,hogy 5 percig ne érjen hozzá a telefonhoz.

Mert az ilyenek akkor is meg kell érintsék igen gyakran,ha nem pittyeg.

Erre meg nem vagyok kíváncsi havi szinten.

2017. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk az tényleg vicces, mikor az elbutulással érvelnek az okostelefonok ellen, holott az emberiség 90%-a mindig is az "egyszerű" réteg volt.
2017. szept. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 90% buta, még azok és a 10% is butítható. Mindig van lejjebb. Ezek az okosnak mondott, de egyáltalán nem okos telefonok erre jók.
2019. márc. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!