Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom elfogadni...

Egyszerűen nem tudom elfogadni a felnőtt életet. Mit tegyek? 21/f

Figyelt kérdés
Olyan unalmasnak és kiábrándítónak látom a felnőtt életet ami ezekről szól: munka egész nap, majd vége a napnak, család alapítás, gyerekek, gyereknevelés, felelősség vállalás. Ennyi. Sokkal inkább lennék gyerek de sajnos az a "szabály" hogy nekem már felnőttnek kell lennem, a hideg kiráz a felnőtt élettől, szörnyű.. Egyszerűen olyan gyorsan telik az idő nemrég még 2013 volt most meg..

2018. aug. 28. 09:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

Így olvasva a nyafogásodat, a felnőtt életed nem sokban fog változni a gyerekkorodtól. Iskola helyett munka, majd amit iskola után is csináltál azt is csinálod munka után. Leülsz a gép elé, és ott élsz.

Azért mert felnőtt valaki, nem kell, hogy családot alapítson, vagy gyereket neveljen. Élhet egyedül is. a szíve joga. Azért mert valaki dolgozik, még munka után szórakozhat. Csak ugye most már nem anyuci-apuci fizeti a szórakozás árát.

2018. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
12%

Az élet ilyen. Csecsemők vagyunk, aztán bölcsöde, óvoda, majd általános iskola, gimnázium, ÉRETTSÉGI, aminek a nevében is benne van, hogy 18-max.19 év körül esedékes, ezzel válsz éretté, aztán ezzel együtt felvételi, majd egyetem... és végül irány a NAGYBETŰS ÉLET.


A fentiekben említett nagybetűs ÉLET pedig bizony arról szól, hogy - ki mikor fejezi be a nappalis egyetemet- 22-25 éves kortól sajnos a mai hatályos törvények szerint egész 65 éves korig (a mindenkori nyugdíjkorhatár eléréséig - OFF: ez szerintem lejjebb egy tapodtat sem fog menni, csak feljebb OFF vége - dolgozni kell. )



Ezen csak az változtathatna, ha örökölnél egy hatalmas, jónéhány százmilliós vagy esetleg milliárdos vagyont, vagy nyernél a lottón egy milliárdos nagyságú 5-öst(vagy a mindenkori Eurojackpoton egy 5+1, vagy 5+2 találatost.) Ebben az egy esetben az összeg annyira csillagászatira rúg, olyan hatalmas, emberi léptékkel felfoghatatlanul nagy összeg, hogy aki ilyet nyer, annak - a világ bármely pontján éljen is - minden szerettének több generációig SEMMIT nem kell MUSZÁJBÓL csinálnia, mert megél az összegből meg annak horribilis kamataiból.



Ha viszont te nem vagy ilyen szerencsés kiválasztott, nem hordoz a tenyerén a Fortuna (avagy a szerencse istennője), akkor bizony nincs más választás, dolgozni kell.

2018. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
27%

Hát ja...

Szokták mondani, ilyen az élet.

Keress olyan munkát, ami érdekel, ami szórakoztat. Vagy egy hobbit, 21 vagy, sokkal több szabadságod van, mint 14 évesen, használd ezt ki :)

Lehet, még korai (persze a vélemény elég megoszló - de illik normális életet kiépíteni előtte) de egy gyerek pl elég jól értelmet tud adni az életnek.

Egyébként én sem értem, miért akar mindenki annyira felnőni. (17 vagyok) A suliban minden barátom arról beszél, hogy milyen jó lesz már egyetemre járni, én meg csak ülök, és azon gondolkozom, hogy tényleg elkényeztetett lennék, hogy ennyire jobban élvezem a gimit? Mindent megadnak a szüleim, szinte semmi felelősség, tanuláson és egy kicsi házimunkán kívül semmi dolgom, rengeteg szabadidőm....

2018. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Én is ezt érzem 23 évesen is, mintha valahol megrekedtem volna, pedig kisgyerekként én is azt vártam hogy felnőtt legyek, de aztán nagyon hamar kiábrándultam és most már semmi kedvem hozzá. A gyerekek legalább őszintén szemtől szembe utálkoznak nem egymás háta mögött fúrják a másikat undorító, kétszínű módon.. És hát igen, nincs a vállukon egy jó nagy adag felelősség sem. Gyereknek lenni vidám és biztonságos, felnőttnek lenni bizonytalan, szomorú és unalmas (de nem a családalapítás miatt, gyereket vállalni nem hiszem hogy olyan unalmas lenne :D inkább csak a munka-alvás-munka-alvás mókuskerék miatt). :(
2018. aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
Én is 21 éves vagyok, de én egyáltalán nem látom ilyen sötéten a helyzetet. Igen, az élet szívás tud lenni, de vannak jó részei is. Barátok. Szerelem. Hobbik. Nyaralások, utazás. Jó zenék, jó filmek, jó könyvek. Annyi minden van, ami erőt tud adni a hétköznapokban, csak meg kell találni őket. Gyereket vállalni pedig egyáltalán nem kötelező, ha nem szeretnél.
2018. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#4

Igen, mókuskerék ez a felnőtt élet..

2018. aug. 28. 09:56
 7/26 anonim ***** válasza:
57%
ugyan 8 óra munka aztán azt csinlsz amit akarsz
2018. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

És ez a 8 óra a nagy semmiről szól. Mire hazaérek mondjuk 15:30 körül már el leszek fáradva mint a legtöbb felnőtt. Vagyis otthon ülők és ez a mókuskerékkel el is megy az életem. 😓

Visszasírom a gyerekkorom hogy nem használtam ki eléggé most meg előttem van ez a semmilyen felnőttkor már a hideg is kiráz szörnyű. 😨

Lehet itt vitatkozni hogy mi a jobb gyereknek vagy felnőttnek lenni, csak nem érdemes. Sokkal inkább lennék kiskamasz. És én még gyerekként felnőtt szerettem volna lenni és hogy biztos jobb hát most ez eljött és itt vagyok a nagy semmiben. 😡

2018. aug. 28. 10:21
 9/26 anonim ***** válasza:
11%

Ne is mondd. 28 éves koromra már el is vesztettem minden motivációmat. Az iskolai barátaimmal már csak szülinapokon találkozunk, állandóan jártunk túrázni, annak vége, mert fájnak már az ízületeik, albérlet fizetése mellett a pénzem olyan lassan gyarapodik, hogy 2 életnyi idő alatt se gyűlne össze egy saját lakásnyi, párkapcsolatnak már a gondolatától is görcsbe rándul a gyomrom a korábbi tapasztalataimból adódóan, családom valószínűleg már nem lesz; nem túl egyszerű kikelni reggelente az ágyból.

Annak a reménye tartja bennem a lelket, hogy valamilyen paradigmaváltó esemény hátha történik a világban, amit érdemes lenne megélni. Eljönnek az idegenek tudást és technológiát ajándékozva, vagy felfedezünk valami kvintesszenciális dolgot, ami mindenki életét gyökereiben megváltoztatja, vagy valami ilyesmi. Mert rossznak nem mondanám a sorsom, elsodródom én amíg lehet, csak hát a célt nem igazán látom én se.

2018. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#9

Nem hinném hogy valami érdekes dolog történni fog a jövőben. Én 10 évvel ezelőtt vagyis 2008-ban ami egyátalán nem ttűnik regnek azt hittem hogy 2018-ra már repülő autók lesznek.Ebből kiindulva 10-20-30 év mulva se fog semmi se történni csak annyi hogy öregek leszünk

2018. aug. 28. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!