Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez az új fóbia? (Többi lent)

Mi ez az új fóbia? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval mostanában mindenki azon izgul, hogy összeérnek-e a combjai, de azok csak akkor nem érnek össze, ha valaki egészségtelenül sovány vagy olyan az alkata. Nekem nem tetszik, kifejezetten taszít, de most komolyan! Miért kell ezzel egyáltalán foglalkozni? Nem teljesen mindegy?

2018. aug. 29. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok ilyen divathullám van, majd elmúlik.
2018. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem azóta érnek össze, amióta meghíztam. Azért (is) zavar, mert hamarabb tönkremennek a nadrágjaim. Amúgy utolsó utáni problémám lenne, legalábbis a látványa nem érdekel. Persze szeretnék visszafogyni, de nem a combom miatt.
2018. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Mert most kitaláltak rá egy terméket, amit el kell adni...


Hasonló az ingtartó a férfiaknak. Elég régóta hordanak szerintem inget, mégis most keltik a "pánikot", hogy, felcsúszik, és kilátszik a derék. Ez eddig nem zavarta őket???


Szóval ez csak színtiszta marketing. Generálj egy problémát, amit az általad árult termékkel meg lehet oldani...

2018. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Engem zavart, hogy összeértek, mert nyáron iszonyatosan kidörzsölődött a combom és nagyon fájt. Most nem ér össze, legalábbis nem annyira, és nem vagyok kórosan sovány. Amúgy meg ha nem tetszik, nem tetszik, az már a te bajod, de tudod nem mindenki olyan mint te.
2018. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem sose értek össze, pedig nem vagyok sovány.
2018. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem új keletű, 20 éve, amikor tinikorba kezdtem lépni, ezzel stresszelt két "barátnőm" is, nekem akkor is összeért a combom, amikor nagyon lefogytam. Igazából az az undorító, hogy emiatt valakit leírnak, szekálnak.
2018. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6- os, egyet értek, 4-es, nem értem, mi bajod. Csak annyit írtam, hogy nekem nem jönnek be az egymástól 2 méterre lévő combok. Igen, nekem is összeérnek kicsit, de azt kérdeztem, miért versenyeznek emberek ezen. Szerintem éppen úgy, ahogy azt kedves őseinktől örököltük. Sokat nem tudunk ellene tenni. Pont annyi értelme van, mint a hajszálvastagsági versenynek.
2018. aug. 29. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem fiúként meg tetszik, de nem feltétlen elvárás. A vékony lábak, amik tetszenek, de együttesen nálam tökéletes. Ami szerinted undorító, másnak lehet vonzó.

Azért van különbség hajszálvastagsági verseny és eközött... Az ember lényegében sosem elégedett önmagával, egyszerűen kritikus, mindenkinek van egy ideálja saját magára vonatkozóan, akár konkrét példaképe, hogy milyen szeretne lenni. Ahogy vannak fiúk, akiknek nem teljesen mindegy, úgy önmaguk esetében sem. Sokan nem értenek egyet velem, de nekem például a mell közel sem elsődleges szempont és a nagy nem is tetszik. Akkor az, hogy egy kicsivel nagyobb vagy kisebb nem teljesen mindegy? Hallásból azért ez a téma, főleg lányok körében eléggé népszerű... Mehet a plasztika, vékony lány hízhat, ha akar... mit kezdjek vele? Egyszerűen nincs beleszólásom, valószínű magának akar megfelelni, vagy azt gondolja, hogy a fiúknak így fog tetszeni (az megint más ha valaki párjával határoz valami mellett) és lényegében valamilyen szinten igaza is van, hisz felkeltheti olyan fiúk érdeklődését, akik addig közömbösen tekintettek rá, de egyúttal azokét elvesztette, akiknek korábbi alakja/kinézete tetszett. Lehet ugyan ott van, ismerősi körétől és sok mindentől függhet a dolog. De lényegében lehet mindhiába volt az egész, mivel aki neki tetszik: inkább az előző alakját szeretné viszont látni!

Arra akarok mindössze kilyukadni, hogy a "fogadd el önmagad", "magadnak felelj meg elsősorban" és hasonló szövegek lehet közhelyek, de attól még van igazságtartalmuk. És nemtől függetlenül a jövőbeli párjának nem lehet tudni, hogy mi tetszik, ezért tényleg nincs mást tenni, mint önmagunknak megfelelni. Személyes vélemény ugyan lehet, de ezzel mást sértegetni (deszka, disznó, stb) felesleges, tulajdonképpen tökéletes alak sincs; egyszerűen más-más ember mást tekint tökéletesnek.

Az pedig, hogy a külső nem számít egyáltalán, csak a belső... nem tartom valósnak, szerintem számít és az emberek túlnyomó többségének is. Szerintem mindenkinek van egy ideálja, hogy milyen barátnőt/barátot/férjt/feleséget szeretne csak úgy nagyjából mind külsőleg és belsőleg, és a kettő együttesen kell, hogy számítson. Ha valaki szeret valakit, akkor valószínűleg úgy szereti, ahogy van, közel van az ideáljához. (persze kivételek mindig vannak, ha nagyon kijönnek egymással az is működhet, de valahol azért legalábbis szerintem nem 100%-os)

Egyébiránt ez közel sem most népszerű téma, az úgynevezett thigh gap hullám már rég felütötte a fejét az internetet, ahogy a bikini bridge és sok más is. Van egy csomó belőle, amihez a molettebb modellek (talán plus size??), szőrös nőktől kezdve minden hozzátartozik. Amiknek okai hasonlók, mint ez esetben.

(olvashatsz olyan kérdéseket is, hogy valakinek pont az a baja, hogy nem ér össze)

2018. aug. 30. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
??? Én senkire sem mondtam, hogy undorító, csak nekem nem tetszik, de ettől függetlenül rohadtul nem érdekel. Nem kell egész nap más combjait nézni. Csak arra gondolok, hogy néhány ember mások véleménye miatt nem érzi jól magát a bőrében. Mert azt hiszi, csak akkor lehet valaki "szép", ha úgy néz ki, ahogy a tévében szereplők(igényesebb műsorokban)
2018. aug. 31. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!