Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem vagyok képes elhagyni a...

Nem vagyok képes elhagyni a szobámat. Mit csináljak? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve van ez így. Ne érts félre, ha rákényszerítem magam, el tudok menni itthonról, de az teljesen tönkretesz. Ez volt egyébként az egyik oka is annak, amiért ott hagytam az egyetemet, mert 25 km-re van, és az órák annyira össze-vissza vannak, hogy sokszor tovább tartana beutaznom meg buszra várnom, mint maga az óra. Előfordult hogy 7-8 órát álltam üresben a városban (Szeged), majd mikor haza értem, annyira frusztrált és rossz kedvű voltam, hogy senkihez sem akartam szólni, és annyira fáradt (egyszerűen csak attól, hogy emberek között voltam), hogy 12-14 órát aludtam rendszeresen.


Mindezek mellett nem is érzem semmi szükségét annak, hogy elhagyjam a házat. Nem látok semmit sem "odakint", amiért érdemes lenne kimennem innen, vagy amit nem tudok itt bent is csinálni. Alapvetően különbözik az egész világnézetem a sokaság által elfogadottaktól (filozófiát, történelmet, politkát illetően), és mivel rajta vagyok az autizmus spektrumon, ezért az érzékelésem is (minden értelemben, röviden: nem betegség, egyszerűen máshogy működik az agyam). MBTI teszt szerint INTP vagyok. Barátaim általános iskola óta sosem voltak, és ott sem igazán közeliek. Ez alatt azt értem, hogy egyetlen ember sincsen, akire számíthatok a családomon kívül, vagy akivel elmehetnék valahová (ha akarnék...).


Nyilván nem élhetek itt egész életemben, és vannak is terveim a jövőmmel kapcsolatban, de képtelen vagyok megvalósítani őket, hiszen teljesen valószínűtlen, hogy tudnék akár egyetemre, akár dolgozni járni. Jelenleg, bevallom férfiasan, hogy teljesen életképtelen vagyok, lényegében halott, akit (amit?) csak az ideáljai, elképzelései és - őszintén szólva - reménye tart életben, és semmi más.

Mindennek ellenére minden nap próbálom fejleszteni magam: edzek, olvasok (nem regényeket...) és egy étrendet követek. Ezeknek a miértjeit már én sem értem, hiszen a hangulatomat illetően eléggé kontra-produktívak, lévén meghosszabbítják az életem... de igyekszem gondolkodás nélkül csinálni ezeket minden nap.


Úgy érzem az egyetlen dolog, amire szükségem lenne, és ami helyre tudna állítani, az egy kapcsolat lenne. Mielőtt ebbe mindenféle mélypszichológiai magyarázatokat látnátok, inkább elmondom én, hogy mi van az én fejemben. Úgy gondolom, ha találnék egy olyan nőt, mint amilyet keresek ("keresek"), az végre megadná a célját és értelmét az életemnek. Akkor végre látnám, hogy nem veszett el minden, van irány és van cél: már egyedül ez képes lenne olyan boldoggá tenni, mint amilyen sosem voltam (hiszen sosem találkoztam ilyen nővel). Van egy olyan érzésem, hogy soha nem is fogok - amíg ennél az aggodalomnál egy kicsivel erősebb a reményem, addig úgy gondolom van valami kis értelme felkelnem minden nap.

Egyetlen embernél több szocializációra egyáltalán nincs szükségem, illetve ez teljes egészében elég lenne: ha csak egyetlen ember lenne, aki ismerne igazán, és akiben teljesen megbízhatnék, nekem elég lenne, és ezzel a tudattal kisegíteném magamat ebből az egész helyzetből. Nem csak, hogy kihúznám magam ebből, de úgy gondolom, hogy a tudat, hogy egy nőben teljesen valóságosan és határozottan manifesztálódna a célja és értelme a kitartásomnak, annyira motiválna, hogy képes lennék a legtöbbet kihozni magamból.

Attól tartok, ez a nő csak a képzeletemben létezik, Artemisnek és Skadinak az árnyékaként...


Szóval, a kérdés: hogyan "menjek ki", és szerezzek barátokat, ha nem tudok/akarok kimenni, és az emberek döntő többsége egyáltalán nem érdekel, ráadásul a velük való kommunikáció sem megy túl jól (néhány témát leszámítva), mert félreértelmeznek?

Rengeteg dolgot tudnék még írni, de így is elég hosszú ez a kérdés már.


21/F



2017. ápr. 9. 20:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Off

Milyen not "keresel"?

2017. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Mégis hogy akarsz megismerkedni vele? Kopogjon be??
2017. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1


Nehéz lenne néhány szóban összefoglalni, de megpróbálom: egy európai tradicionalista nőt, akit nem sikerült megszelídítenie a modern világnak, és ténylegesen lázadó és gondolkodó, és a fiatalság többségével ellentétben nem a dohányzásban, ivásban, fűvel-fával való lefekvésben manifesztálódik a ő lázadása (hiszen ez lett a norma), hanem hanem a nőiességben, a műveltségben, az anyaságban, a törődésben, a "házból otthont" teremtésben, az ártatlanságban, a gyengédségben... Ezt jelenti ma a lázadás a nők részéről. Artemis és Skadi a vadászat istennői, és a "vadság", így a lázadás megtestesítői.

2017. ápr. 9. 21:27
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
Te vagy az iskolapéldája ezzel az utolsó kommenteddel a special snowflake szindrómának. Nem jött össze eddig neked az élet és ezért a "bűnös modern társadalmat" okolod. Hagyjuk már ezt..
2017. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#4


Sehol nem írtam, hogy a "bűnös modern társadalmat" okolom bármiért, ezt te akarod belelátni. A "modern társadalom" csak egy tünete a betegségnek, amit nem nevezhetek meg.

A special snowflake szövegeddel pedig inkább a baloldalon kopogtass.

2017. ápr. 9. 22:44
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Hát ez nem lesz egyszerű. Rengeteg dologban magamra ismertem (sajnos), de én sem találkoztam hasolnó nővel. Ez a gondolkodás már bőven az elvont kategóriába tartozik, és valahogy csak férfiban láttam ilyeneket, de nagyon ritka így is.

Az egyetemi része a mondandódnak viszont csak kifogáskeresés. Ott mindenki fáradt és frusztrált. Vissza kell menni és megcsinálni.

2017. ápr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#6


Őszintén szólva, az utóbbi hetekben igyekeztem elvetni ezt az ötletet - mármint a kapcsolatot illetően, és igyekeztem meggyőzni magam, hogy - nem tudom ennél jobban megfogalmazni - akkor is van értelme élni, ha egész életemben egyedül maradok. Viszont akkor is fenn kell tartsam magam valahogyan, ami így nem fog menni.

Az egyetemmel kapcsolatban az volt a problémám, hogy sosem érdekelt semmi, amivel ma "pénzt lehet keresni", vagy pedig nem értettem egyet az egész koncepciójával a dolognak (jogi kar).

A tömeg és az emberek voltak a legfőbb problémám, mint mindig. Túl sok hang, túl sok inger, túl sok idegen, túl sok felesleges formaság, ráadásul pontosan tudom, hogy bármennyire igyekszem kifejezni magam, nem fognak megérteni, és én sem fogom őket megérteni. Képtelen vagyok a "small talk"-ra és képtelen vagyok felületesen beszélgetni a semmiről. Fájdalmasan erősen kell magamra erőltetnem mindenféle érzelmet, hogy az mások számára is látható legyen (nem "örülök" vagy vagyok "izgatott" úgy, mint mások). És így tovább... egy rövid kommentben nem fogom tudni elmagyarázni az aszpergert. Kifejezni pedig főleg nem tudom azt a fajta fizikális-mentális fáradtságot, amit néhány óra emberek között töltött idő okoz.

Talán ezzel a példával: mielőtt ott hagytam az egyetemet, egyre kevesebb órára jártam be. A vége felé már csak a gyakorlatokra, ami azt jelentette, hogy heti 2 napot mentem. A hét további részében egész nap semmit nem tudtam csinálni, 12-14 órát aludtam naponta, teljesen fáradt voltam, érzelmileg teljesen üres. Számomra nem nevezhető az az állapot életnek.

Ha ezek után is kifogásnak tartod, nos, ennél jobban nem tudom elmagyarázni, de én örülnék a legjobban, ha kifogás lenne, hiszen akkor előbb-utóbb legyőzhetném (főleg most, hogy úgy gondolom sikerült elindítanom egy lassú, de felfelé ívelő spirált, ennek az eredménye ez a kérdés is...).

2017. ápr. 10. 00:01
 8/27 anonim ***** válasza:

Ismerkedj online. Az életviteled pedig alapvetően introvertált személyiséghez illik, amivel semmi gond nincs, ha neked megfelel. Ez a "kötelezően kimenni és barátokat szerezni" bizonyos embereknél egyszerűen nem működik, vagy nyűg, nem kell erőltetni, ha nem érzed jól magadat ilyen szerepben.


Dolgozni ma már otthonról is lehet, és mivel értelmesnek tűnsz, tanulhatsz autodidakta módon olyasmit, amivel el lehet helyezkedni, vagy szabadúszóként találsz munkákat (pl. webes és egyéb programozás, grafika, marketing stb.).


Online olyan embereket is találhatsz, akik érdekelnek, és akiket te is érdekelsz.

2017. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Kár, hogy Szegeden laksz. Ittam a szavaidat s ez elképzelhetetlenül ritka jelenség az életemben.

Örömmel társalognék veled, ha van kedved- csak nem merek már kezdeményezni.


24f Asperger

2017. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz leülnöd 1-2 csaj mellé a buszon és megszólítani őket. Ugyanezt a boltban is megteheted. Valószínűleg lesz pasijuk, de legalább minden beszélgetéssel eggyel beljebb leszel a céljaidhoz.


Interneten szinte lehetetlen ismerkedni, eltelhetnek évek két netten lebeszélt és létrejött randi között!


Ennek oka, hogy a nők ismeretlenekkel csak személyesen beszélgetnek az esetek 99,9%-ában! Idegen emberek leveleire sok esetben, még társkeresőkön sem mernek válaszolni. Ez van.


A munkahely találás az tényleg nehéz téma. Passz...

2017. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!