Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted melyik jobb? A...

Szerinted melyik jobb? A felnőttkor, vagy a gyerekkor?

Figyelt kérdés

Szerintem a gyerekkor sokkal jobb a felnőttkornál, főleg a 13 év körüliek bármit csinálhatnak, szabadok, semmi felelőség.

Ti mit gondoltok? Melyik a jobb?



2018. aug. 31. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindkét kornak meg van a maga bája. :)
2018. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
nekem a felnottkor tetszik jobban, egy 13 eves meg nem rendelkezik akkora szabadsaggal, fugg a szuleitol.
2018. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A gyerekkor, mert akkor még tervezhetsz egy világ megmentő egyesületet, ami harcol a gonosz ellen. :D
2018. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
felnottkorban pedig kis tulzassal, de meg us valosithatod... :D
2018. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A felnőttkor pedig a nagy semmiről szól. Semmi értelme. Mindenkinek csak a munka a fontos és kész, más nincs.
2018. aug. 31. 15:50
 6/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem a felnőtt kor jobban tetszik.
2018. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorban érdekes hogy borzasztó lassan telik az idő. Például emlékszem hogy iskolásként egy nyári szünet az örökkévalóságnak tűnt, egy iskolaév meg még nagyobb örökkévalóságnak. Egy 1-2 hetes nyaralás alatt már az új otthonommá vált a szállásunk. Vagy kamaszként is egy buliban annyi minden történt, pedig éjfélkor már otthon húztam a lóbőrt.


Felnőttként pedig simán eltelnek hónapok, évszakok, évek úgy hogy észre se veszem szinte. Épp hogy elmegyek nyaralni, már jövök is haza. És még egy reggelig tartó buli is csak pár órán át tart, ami nem elég arra hogy teljesen felszabaduljak és elvonatkoztassak a hét többi részétől.


Szóval pont emiatt a gyerekkor jobb ha valakinek inkább boldog gyerekkora volt, de rosszabb ha valakinek rossz gyerekkora volt (mivel a rossz dolgok is örökkévalóságnak tűnnek, és teljesen ki vagy szolgáltva gyerkként). Nekem elváltak a szüleim, utána állandó feszültség, ordibálás, egymás ellen hergeltek engem, szüleim új párjai gyűlöltek engem, stb. Én tehát nem sírom vissza a gyerekkoromat, örülök hogy túl vagyok mindazon.

2018. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Az mitől van hogy nekem egy pillanat alatt szált el a gyerekkorom? Miért tűnik nekem rövidnek?

2018. aug. 31. 16:44
 9/12 Metionin ***** válasza:
Attól függ hogy kinek milyen gyerekkora volt. Az enyém egy rakás xar volt, a szüleim állandóan balhéztak, vertek, maximalisták voltak, a belemet ki kellett tanulnom mert egy hiba sem lehetett a dolgozatomban. Meg volt szabva mikor kell kelnem, feküdnöm, hány órát kell tanulnom (akkor is ha harmadannyi idő alatt kész voltam), mikor lehetek beteg, nem engedtek senkivel sehova, nem lehettek barátaim, nem volt külön szobám, egy fikarcnyi jogom vagy magánéletem sem. A felnőttkor maga a szabadság és a nirvána. Senki nem verhet, nem ordibálhat velem büntetlenül, akkor és oda megyek ahova akarok, eltartom magam, azt és akkor eszek amit akarok, úgy nézek ki ahogy akarok, azt olvasok amit akarok stb.
2018. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a felnőttkor. Gyerekként nehezen viseltem, hogy semmibe nem volt beleszólásom, a szavam kevesebbet ért, mint egy felnőtté, kételkedtek mindenben, amit mondtam, hiába lett volna érvényes a mondanivalóm, bizonygatnom kellett az igazamat, mert csak egy "hülyegyerek" voltam, aki "még nem tud semmit". Hiába voltam értelmes, úgy beszéltek velem, mint egy fogyatékossal, nem mertek semmit rám bízni, mert biztos elrontom majd. Felnőttként felüdülés, hogy vállalhatom a felelősséget a tetteimért.
2018. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!