Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem féltek olyan településr...

Ti nem féltek olyan településrészeken sétálni gyalog, ahol 90%-ban élnek kisebbségiek?

Figyelt kérdés

Tegnap gyalog indultam neki, hogy elmenjek az állatkertek éjszakájára. De egy kicsit eltévedtem, és egy olyan városrészben kötöttem ki, ahol szinte mindenki kisebbségi volt. Ketten próbáltak pénzt kérni, egy valaki meg sportcipőt akart eladni.

Előtte nem féltem ilyen helyeken, de mikor ilyen 4-5 fős csoportosulásokat látok, akkor egy kicsit basz***ok úgymond. Mert annyi rosszat hallani mostanában, igaz régebben is. A pénzemet, a telefonomat is simán el tudták volna venni, és még örülhetek neki, hogy nem vernek meg.

Sötétedés után már nem arra mentem,de nem is mertem volna arra menni.

A kérdés célja nem a provokálás volt. Rasszista sem vagyok, nem nézem le a romákat, csak félek tőlük.



2018. szept. 1. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyedül és önvédelmi eszközök nélkül a legtöbb ember szeret bizonyos helyeket elkerülni, és nem ok nélkül. Legfőképpen sötétedés után nem ajánlatos ilyen helyeken kóvályogni. Népszínház utca-Szigony utca tengelyt mindenképpen kerüld el.
2018. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

most a cigányokrol beszélsz??

az magyarba megint kissebbségnek számít??


én nem félek, eddig több magyar kötött belém mint cigány, ők is emberek elvégre , soknak csak szája van, kicsit erősebben lépsz fel és nincs gond

ez vonatkozik cigányra és magyarra is

mind két nemzetiségnem meg van a maguk söredékei

2018. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Magyarul cigánytelepről beszélsz ... Azaz a lakosság nagy része cigány.


Én egy 180cm 90kg izmos, nagy darab férfi vagyok és én sem mennék még autóval sem ilyen helyre.


Szerintem olyan környéykekere, ahova a rendőrök sem mertnek bemenni egyedül, ami többnyire ilyen ahol 90%ban csak romák élnek, oda én sem mennék.

2018. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Hős utcát valóban ajánlanám elkerülni. Bár mondjuk ott úgy tudom, van állandó rendőri jelenlét, meg ott van a TEK is a környéken.
2018. szept. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen helyekre autóval se megyek szívesen.
2018. szept. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: nem.

Hosszú válasz: Kistermetű csaj vagyok, az egyik leggázabb budapesti környéken laktam nagyon sokáig.

Nem félek elmenni ilyen helyeken, mert a korábbi lakhelyemen már kipróbálhattam magam. De a legtöbben nem fognak megverni, vagy ilyesmi, elég, ha erélyesen szólsz vissza, határozottságot színlelsz.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mivel gáz környéken éltem, gáz iskolába jártam, megtanultam verekedni. Egyetemi éveim alatt elkezdtem küzdősportolni, ami ténylegesen adott plusz tudást - de inkább edzettség és önismeret terén. Az utcai verekedéshez leginkább az utcán lehet edződni. Ennek ellenére, mivel a munkámból kifolyólag (vendéglátás) éjszaka szoktam hazajárni, többnyire van egy vipera a combomra erősítve, aminek akkor van értelme, ha ki vagy képezve a használatára, ellenkező esetben vagy elveszik tőled, és ellened fordítják, vagy ijedtedben túl nagyot ütsz vele, és maradandó károsodást okozol, vagy megölsz valakit, és te szívod meg (ha pl. nem a kést tartó kezét töröd el vele, mert nem gondolkozol ekkora stressz alatt, hanem a halántékát szakítod be, vagy a gerincét töröd el, az végzetes lehet). Olyannak, aki nem tudja használni, inkább gázsprayt ajánlok övre erősítve, vagy zsebben hordva. Lefújod, és elfutsz. Van olyan barátnőm, akinek van, ő ezt csinálta. Bicskát maximum azért érdemes magadnál tartani, hogy szalonnázhass, vagy megmutathasd, hogy neked is van fegyvered (a legtöbb esetben ez is elég), de mivel itt kartávolságon belül kell lenni, és a gyorsabb győz, itt is te szívnád meg. Vagy leszúrod, feljelent a köcsög és te szívsz, vagy nem mered használni (mert az emberélet tiszteletére neveltek, nagyon helyesen), és elveszik tőled, vagy előbb szúrnak meg ők. Szóval gázsprayt javaslok. Vadászboltokban is be lehet szerezni, vagy feketepiacon :)

2018. szept. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem félek ilyen helyen de idegesítő ha olyanokba botlik az ember akiktől tartani kell. Ha megtámadnának csak egy dolog számítana, hogy elhárítsam a veszélyt. Az hogy a támadó túléli-e az az ő problémája.
2019. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen helyeken meg atrepulni is veszelyes. Legfeljebb 30 km magasagban, haromszoros hangsebeseggel mernem, ejszaka.
2020. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!