Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretném egy hátizsákkal,...

Szeretném egy hátizsákkal, gyalog bejárni a világot! Milyen tanáccsal látnátok el?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és nem tudom, mit akarok kezdeni az életemmel középiskola után. Nincs kedvem a mókuskerékben többet pörögni, világot akarok látni! Nem baj, ha nem jutok el messze, de ki akarok szakadni a szinte robotszerűen megélt unalmas hétköznapokból.

Van valami tanácsotok, hogyan készüljek a túrára? Azt ne tanácsoljátok, hogy el se induljak! Köszönöm!


2014. okt. 4. 21:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Vigyél sok pénzt ha nem akarsz a híd alatt megfagyni.
2014. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
Azt javaslom, hogy rohadt gyorsan felejtsd el ezeket a gondolatokat, mert különben egy hollandiai ablakban fogsz kikötni, drogfüggőként.
2014. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%
veled tarthatok ? haha , igazából teljesen megértem ezt a gondolatot , nem csoda ha el akarsz menni innen :D én is gondolkoztam már ilyeneken :D
2014. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez elméletben tök jól hangzik, de a valóságban sajnos nem így megy, hogy gondolok egyet és belevágok az ismeretlenbe.

Sok pénz kell hozzá és elég veszélyes is, de ezt a 2-es válaszoló kifejtette.

Szóval az a tanácsom, hogy ezt gondold át még párszor.

2014. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Gyaloglág helyett inkább biciklivel mennék, az némileg gyorsabb.

Egy kevéske pénzt pedig lehetne szerezni utcai zenéléssel, vagy kocsimosással.

2014. okt. 4. 22:15
 6/28 anonim ***** válasza:
58%
vagy beállhatsz egy jó rockbandához gitárosnak és velük járod a világot :D milyen király lenne :D
2014. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A mai helyzetben mindenképpen nyugati (vagy esetleg északi) irányban indulj el, akkor van esélyed, hogy talán eljutsz az országhatáron túl is pár km-re.


De azért kérdeznék valamit: mennyi volt a leghosszabb táv, amit legyalogoltál életedben egyhuzamban? Milyen súlyú csomag volt nálad? Tudod, mi az a sorozatterhelés?

2014. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

"Egy kevéske pénzt pedig lehetne szerezni utcai zenéléssel, vagy kocsimosással."


Te tényleg ne indulj el, még nagyon-nagyon gyerek vagy.

2014. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész dolgozni, vagy kitanulsz valami érdekes szakmát, esetleg lediplomázol, akár egy másik városban, kollégiumban, albérletben, az is épp elég változás lesz 18 évesen. "Világot látni" egy hátizsákkal nem lehet. Egyedül, fiatal lányként nem szerencsés elindulni sehová. Pénz, és konkrét tervek nélkül meg pláne nem. Hova mennél? Hogy közlekednél? Gyalog nem sokáig bírnád, csak szólok. Hol aludnál? Miben aludnál? Tisztálkodás? Étkezés? Telefontöltés, stb., hogy édesanyádéknak tudj szólni, hogy még élsz? Vagy nagyon sok pénzzel mész, ami nyilván nincs, és megkockáztatod, hogy BÁRMI történhet veled, vagy szintén ugyanezzel a kockázattal elindulsz, egy telepakolt túrazsákkal, sátorral, hálózsákkal a hátadon, stoppal eljutsz valameddig, és akkor még legyen nálad hangszer/zsonglőr eszköz, amin tudsz játszani, hogy utcaművészkedésből összekolduld a napi élelemre valót. A semmiből nem lehet az utcán sem megélni.
2014. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Én is sokszor gondoltam erre. :) Én sem akarok mókuskerékben élni.

Mondjuk én ezt úgy fogom megoldani, hogy megyek külföldre dolgozni és bizonyos időközönként országot fogok váltani. Így tanulom a nyelveket, világot látok, de el is tartom magam.

Szóval jó az ötlet, de szerintem inkább keress másik alternatívát, vagy keress magad mellé még valakit.


Sok szerencsét! :)

2014. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!