Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma Magyarországon mennyire...

Ma Magyarországon mennyire reális kitörni a szegénységből?

Figyelt kérdés
Maximum 8 általánossal rendelkező, dolgozó minimálbéres szülők gyermekének mennyi esélye van egy jobb életre? Tanulás és későbbi munkavállalás szempontjából.
2018. szept. 4. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha akar, minden lehetősége és esélye megvan.

Millió ilyen embert ismerek.

2018. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült.
2018. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehetséges. Ha csak nem húzza le az a szellemi karám hogy ő ezt látta a családjába környezetébe, és elhiszi hogy ő sem képes többre netán nem is akar ennél több lenni.
2018. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Legálisan nem sok, az én ismeretségemben van 2 család akik egész életükben nincstelenek voltak, önkormányzat adta nekik a lakást, utólag azt sem értem hogy tudtak családként együtt maradni amikor a kiskorúakat is többször hozta haza rendőr, a szülő ivott, volt vagy 3 élettársa szóval minden létező megtörtént náluk.


A legnagyobb gyerek intravénásan használ drogot alig pár éve, amikor legutóbb volt a környéken pénzért, már meg sem ismert, a két középső gyerek meg az aprót csak odaadja neki ha már testvér.

A második srác most 24 éves, a középiskolából talán két osztálya van, de nincs vele előre mert 2-es átlaggal vették fel gyűjtőbe.


Nekem is csak két szakmám van, netto 200-ért dolgozok, tehát nem sokkal van lemaradva tőlem ha azt vesszük minden állami segítséget, okj-t megragadott amit lehetett fél árván, nélkülözőként.


Jogsit csinált tavaly, szemüveget íratott magának mert nem valami jó a szeme, szóval ilyen apróságok.

Ezek nagy dolgok ahhoz képest, hogy a szülőtől saját maguk mentek el mindhárman, vagyis a legkisebb kivárta a 18-at és úgy intézik a középső tesójával a dolgaikat.

Külföldre akarnak menni együtt majd a közeljövőben, csak rendezni akarják a sulit, kicsit dolgozgatni itthon hogy legyen miből kimenni, aztán ha bejön vennének egy lakást itthon.

Magukra számíthatnak csak, mert a legidősebb testvér inkább az utcát választotta és a drogot, az anyjuk meg születésük óta iszik, és mikor itt laktak, mindig be volt nyomva.


Nagyon lecsúszva minimálisak az esélyek, a legtöbb ilyen gyerek elmaradott, az a kevés kivétel akinek sikerül felkapaszkodni azok egyébként is értelmesek lennének, csak lehúzza őket a közeg.



Cigányok is ilyenek, az egyik kölyök putriban élt, de illedelmes volt, idősebbeknek segített, köszönt, azok meg adtak neki aprót, hogy vegyen magának valamit, de a pénzből nem adhatott senkinek.

2018. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz. Nagyon nehéz. Nos, ebből írtam anno a szakdolgozatomat. Nem tudom miért tetted fel a kérdést , vagy mihez kell, de szívesen segítek privátban is.

Krémer Balázs és Ferge Zsuzsa könyveit jó szívvel ajánlom.


Sok mindentől függ.

A szegényeknek van egy bizonyos szegény"kultúrájuk". Megtanultak így élni. Kitörni pedig rettentően nehéz, vagy visszaesnek. Persze függ attól is, hogy az ország melyik részén él. Elterjedt a deviáns viselkedési forma is , az alkoholizmus, netán a családon belüli erőszak is, illetve a sok gyerek. A szülők viszonyulása a gyerekhez. A nevelési módszerek. Mit lát a gyerek? Milyen közegben mozog a gyerek? Netán roma a gyerek? ( A gyerek miatt sok roma lány a 8 általánost sem fejezi be ).

Milyen a település infrastruktúrája?

A gyerek áldozatok. Nem tehetnek arról, hogy milyen családba születnek. Bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban írj privátban. :)

2018. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvi lehetőség az van, mivel jár iskolába, tanulhat, és továbbtanulhat.


Igazából nem is a melós közeg ami nagyon nagy hátrányt jelent, hanem ha úgy igazán "lecsúszott" a közeg ahol a gyerek felnő. Tehát ha mondjuk a család élete úgy néz ki hogy az apa a kocsmában dobálja a pénzt a játékgépbe, az anyuka az Izaura TV-t nézi napi 7 órában miközben az antidepresszánsokat zabálja, a bátyó herbálozik és betörésből él, a nővér meg prostiuált.

2018. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Semmi sem lehetetlen csak akarni és tenni kell érte, soha ne add fel, sok sikert és kitartást :-)
2018. szept. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, de akarattal kitartással, hittel, jó kommunikációval, intelligenciával és kis szerencsével ki lehet törni.
2018. szept. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Kitörni szerintem simán ki lehet, ha van akarat, kitartás, motiváció és félre tudja tenni a "proli" gondolkodást amit a szegény szülők hajlamosak a gyerekbe nevelni.


És nem azt mondom, hogy milliárdos gázszerelő lesz mindenki, de aki akar az el tud érni egy relatív normális, átlagos vagy kicsivel átlag feletti életszínvonalat.

2018. szept. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A cigányokat nem lehet integrálni.

Nem akarnak beilleszkedni a társadalomba.

2018. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!