Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más hogy viszonyul az ilyen...

Más hogy viszonyul az ilyen emberekhez? Csak engem idegesítenek?

Figyelt kérdés

Van 1-1 férfi, aki valahogy borzasztóan idegesít. Egyszer beszéltünk valahol, és folyamatosan ír. Minden nap, mintha lesné, hogy mikor megyek fel facebookra, rögtön ír, hogy szép jó reggelt. Na és startból innen van elrontva a reggelem, hogy ez minden nap megtörténik szinte. Nincs témánk, de minden nap megkérdezi, hogy és mi a terv mára, vagy ha nem reggel, akkor este megkérdezi, hogy mi jót csináltál ma. Ha megmondom, hogy ez az egész gáz, pár napig nem ír. Utána kezdődik az egész előröl. Tiltani nem tilthatom, mert a szülei jó viszonyban vannak az enyéimmel.

Velem lenne a baj, hogy nem akarom minden idiótával megosztani, hogy mit csinálok, mit csináltam, vagy mir fogok csinálni?


2018. szept. 5. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem túl reagálod, fõleg annál a résznél, mikor “elrontotta a reggeled”.

Kissé idegbetegnek tūnsz, nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod ezeket az üzeneteket, nem muszáj foglalkozni vele.

Nekem is vannak ilyen ismerõseim, simán lesz*rom az üzeneteket, az értesítéseket is kilehet kapcsolni, nem foglalkozom vele.

2018. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel nekem van egy olyan ismerősöm (munkakapcsolat elvileg), aki évek óta csinál hasonlót, nem teljesen értek egyet az első hozzászólóval.

Egy bizonyos határon túl már beteges, ha valaki nem veszi észre, hogy tolakodó a kommunikációja. Pláne, ha meg is írja neki az ember, hogy hagyja abba – majd pár nap múlva újrakezdi.

Szerintem ezek az emberek egyszerűen nem komplettek, és menekülni kell tőlük, mert beszivárognak az életedbe, és végül még te fogod magad rosszul érezni, hogy milyen „szemét vagy”, hogy nem válaszolsz, hiszen ők csak „kedvesek” voltak. De nem, ez nem kedvesség, ez pióca stílus, így menekülni kell tőle, ha semmiképp nem akarod megbántani (még :)), akkor simán ne válaszolj neki. Hátha elhal a lelkesedése…

2018. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Volt, hogy hetekig nem írtam neki vissza, s ő ugyanúgy folytatta. Megkérdezte minden nap a megkérdeznivalóját, de nem kapott választ, majd 2 hétre rá kb, felhábodotottan írt, hogy miért nem vagyok képes visszaírni neki.
2018. szept. 5. 11:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Állítsd be, hogy ki láthatja, ha online vagy, és ki nem.
2018. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor vélhetően ő is valami lelki sérült, csekély szociális érzékkel. Persze jó ötlet, hogy állítsd be, hogy ne lássa, ha online vagy. De ha ezután majd máshogyan keresi veled a kapcsolatot, akkor nincs más választásod, mint megmondani neki, hogy hagyja abba – nem igazán értem, mit számít itt, hogy a szüleitek jóban vannak, azt írtad, hogy „férfi”, tehát felnőttek vagytok, márpedig, ha egy felnőtt nem érti a zaklatás fogalmát, az gáz, és ha másképp nem megy, meg kell mondani neki egyenesen. Javasolj neki pszichológust, arra meg szoktak sértődni azok, akiknek valóban szükségük lenne rá. :)
2018. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Velem volt olyan, hogy lett egy új ismerősöm, aki értett dolgokhoz, amikhez én nem, de érdekelt, fejlődni akartam, és örültem neki, hogy lett egy ilyen ismerősöm, ezért többször a segítségét kértem, kérdeztem. Aztán őt ez is zavarni kezdte, pedig nem is tapadtam rá így, mint rád ez az ismerősöd. Én leálltam a kérdésekkel, aztán egy idő után magától elkezdett ezekben a dolgokban segítő tippekkel ellátni, úgy, hogy én nem is kértem.
2018. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem itt te is hibás vagy a gyávaságod és a konfliktuskerülésed miatt. Ha én nem akarok valakivel kommunikálni, akkor azt udvarisan de egyenesen közlöm az illetővel, ha pedig nem ért a szép szóból, akkor letiltom. Az egyáltalán nem kifogás, hogy a szüleitek jóban vannak, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Az meg a másik, hogy hagyod, hogy valami random ember viselkedése befolyásolja a hangulatod, miközben teljes mértékben hidegen kéne hagynia.
2018. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem egyszer megmondtam neki, hogy semmi értelme a kérdéseinek, és sokszor azért nem válaszolok neki, mert közös témánk sincs. De pár hét múlva csak ír megint.
2018. szept. 5. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, kérdező, vagy letiltod, vagy soha többet nem válaszolsz semmire. Az még mindig egy szar kifogás, hogy a szüleitek jóban vannak, szóval tulajdonképpen mi tart vissza?
2018. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem van olyan unokatestvérem (és itt rokoni kapcsolatról van szó), akivel megszakítottam a kapcsolatot, mert olyan. Szóval ha tényleg nagyon zavaró a viselkedése, és nem olyan jellegű a megkeresése, mint nálam volt, hogy olyanban kértem segítséget, amihez jobban értett, mint én, akkor a tiltásnál és a teljes ignorálásnál nincs jobb megoldás. Én is mentem félre, nem mondom, hogy nem, örültem, hogy van valaki, akihez fordulhatok engem érdeklő dolgokban, és barátkozni is próbáltam emiatt, aztán nem jól sült el, elnézést kértem, de akkor nem javult, aztán most kezdett javulásnak indulni a dolog, nagyon lassan, én már nem keresem... stb., de én azért ilyet nem csináltam, mint ez a te ismerősöd.

Nem lehet, hogy a szülei telebeszélték a fejét, hogy próbáljon becserkészni?

2018. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!