Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Goodboyoriginal képei valódiak?

Goodboyoriginal képei valódiak?

Figyelt kérdés

Goodboyoriginal instagramon tevékenykedik, arról híres, hogy lerajzolja a követőit, hetente 50-et.(insta storyba írta ki, hogy lerajzol minden héten ötven embert aki kiteszi őt a napjába.) Ezen kívül gyakran rak ki képeket rajzokról, amik valóban az övéi, VISZONT.. Rengeteg olyan rajza van amin első látásra feltűnik egy hozzá kicsit is értő embernek, hogy kamu.

Ez pár embernek fel tűnt és csináltak egy "útáló" oldalt amin elmagyarázzák, hogy valóban, hogy is készíti a srác a rajzokat. (Egy program segítségével, kis torzítás az eredeti képen, rajzos filter,

kinyomtatja,majd kicsit ráfirkál, rásatíroz, aláírás stb..) Nem mindegyik képe így készült, mivel a legtöbb rajz, elég amatőr és amikor ezt a technikát kezdte használni rögtön feltűnt az embereknek, hogy ilyen profi rajzot nem tudna készíteni egy hónap fejlődés alatt. Emiatt letörölte a legtöbb képét, viszont mostanság, újra kezdenek visszaszivárogni ezek a gyanús rajzai. Először is, nekem fogalmam sincs, hogy valóban igaz-e ez a dolog róla, próbálok abban reménykedni, hogy tényleg tudott ennyi idő alatt ennyit fejlődni. Nem akarom megsérteni, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mi az igazság róla. Viszont, ha valóban "csaló" az egy hatalmas arcbaköpés lenne a valódi művészekre. Amiért én nem tudom, higgyek neki, vagy sem, az azért van, mert a profi kamu szagú képein pl az ember akit lerajzolt, a haját hihetetlenül aprólékosan rajzolta meg, ami egy a4-es lapon, speciális radír nélkül szinte lehetetlen. Némelyik képén nagyon erősen látszik a filter, (ha filter). És mint mondtam, Egy-két hónap alatt fejlődött ennyit. Hogyha storyba rakja ki azt,hogy hogyan készül a rajza,az alap már mindig megvan,ami mindig pontos még sincs benne semmi javítás,és szinte egy vonalka az egész. (Orr,száj,haj,stb) Egy insta storyban fehér ceruzával rajzolt egy fehér lapra, hogy ezzel kompenzálja az árnyékolás ami véleményem szerint hülyeség, mert grafitra, fehér lapra, hogy ne lenne ez ostobaság, (javítsatk ki ha tévedek), egy lány amikor erre rámutatott, goodboyoriginal elkönyvelte a lányt a nap hülyéjének és kirakta mindenki elé mystoryba. Ebből következtetve nem igazán tűnik úgy, hogy a srác tényleg ennyire értene a rajzoláshoz mint mutatja.

Arra kérem azt, aki kicsit is ért a rajzoláshoz, hogy keresse meg instagramon goodboyoriginalt és, mondja el itt a gondolatát, vajon kamuk a "jobb" képei vagy sem?



2018. szept. 5. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Van amiről süt a kamu, van ami nem az. De más részről meg valami iszonyat nagy pózer ez a srác :D
2018. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértünk
2018. szept. 5. 23:51
 3/5 anonim válasza:
Elegge nyilvanvalo,hogy fake,elso ranezesre tudtam,Es mar elegge reg nyomon kovetem a “munkassagat”
2018. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Általam kedvelt fiatal, de rendkívül tehetséges művészektől tulajdonít el műveket, és a sajátjaként állítja be, valamint valódi fotókat szerkeszt át, és rajzként mutat be. Szerintem egyértelmű az egész. Szomorúnak tartom, hogy mások hátán akar felkapaszkodni, ahelyett, hogy gyakorolna és fejlődne. Azt kívánom neki, hogy jöjjön rá idővel erre, s próbáljon önerőből készíteni műveket, szerintem mindenki jobban értékelné, s egy idő után, ha maga is látná a fejlődést, büszke lehetne magára. Nem gondolom őt rossz embernek, csak szeretne kitűnni, de ehhez nem épp a legjobb módszert választotta...
2018. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem valódiak. Én kb. 1 hónapja láttam instastoryban egy külföldi instásnál (aki mellesleg gyönyörű rajzokat készít) a felhívást hogy goodboyoriginal lopja a rajzait és megķérte a követőit hogy jelentsék az oldalát mert őt már letiltotta. Akkor láttam hogy ez a jómadár egy magyar csepeli srác. Rendesen én éreztem magam rosszul miatta. Én is jelentettem az oldalát is meg jópár "rajzát" amiről tudtam hogy nem az övé. És itt még csak nem is arról van szó hogy lusta gyakorolni a rajzolást, hanem csak ezzel próbálja növelni a követőtáborát. A storyjai meg tele vannak hogy kövesd be őt meg őt és visszakövet... Az előző oldalát állítólag feltörték és ellopták és most próbálja visszaszerezni a 60000+os követőtáborát. Én remélem hogy letiltották inkább és nem direkt zárolta magának hogy aztán amikor az új oldal is népes táborral fog rendelkezni akkor "visszakapja" a régi fiókját az újat meg eladja mondjuk. Szánalmas az egész srác úgy ahogy van pedig nagyon menőnek érzi magát. Még a fényképeken sem mindegyiken ő van amiket magáról tesz ki. Az újabb rajzokról meg amiket most "készít" süt hogy effekttel csinálja fényképekből.
2019. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!