Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a helyes megoldás? Fiatalon...

Mi a helyes megoldás? Fiatalon dolgozz sokat amíg tudsz, vagy fiatalon élj és később is ráérsz sokat dolgozni.

Figyelt kérdés
Pro és kontra. Ti hogy vagytok vele. Mi a vélemémyetek ha egy ember 23 éves korától majdnem 30 ig heti 6×10 órában dolgozik (szakács) majd rájön a 30 közeledtével hogy nincs élete?

2018. szept. 9. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Élni 14-24 között lehet, kb. addig tart a fiatal kor. Utánna meg kell próbálni néhanap kikapcsolódni munka mellett. Különben sem annyira azon múlik ki hány éves, vannak akik így se úgy se élnek és vannak akik meg 50 fölött éreznek rá a dolgok lényegére.
2018. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Külföldön munka mellett is van idő élni, itthon dolgozni kell minél fiatalabban hogy legyen is az embernek valamije, másképp marad az albérlet annak aki fiatal évei alatt inkább szórakozni járt....
2018. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arany középút mindig a helyes. Dolgozz kevesebbet ÉS akkor lesz egy kis időd szórakozni is, pl péntek, szombat. Sokan csinálják így.
2018. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene sokat dolgozni bármikor is? Miért ne élhetne egy ember egész életében? Hajszoljuk a pénzt? Hagyadmááá tesó, manapság nagyon sok módon lehet pénzhez jutni legálisan, csak az emberek nem hiszik el, hogy lehetséges. Egy ötlet, egy álom, egy elhivatás, egy hobbi, bármiből lehet élni.
2018. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

fiatalon élni kell, bulizni, az ember még dolgozhat utána eleget, szerintem 22-23 évesen ideális belépni a munka világába, de addig a szórakozás mellett tanulásra kell helyezni a hangsúlyt.

Magyarországon "munkamániások" az emberek,mert csak így tud megélni a többség. A fejlettem nyugati országokban, vagy USA-ban érettségi után szokás, hogy a diákok egy évre az egyetem előtt útra kelnek és bejárják fél világot. Magyarországon ilyen életszínvonal mellett sajnos erre nincs lehetősége a nagy többségünknek.

2018. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 23 évesen kezdtem el dolgozni, egyetem alatt nem akartam, a gyakornoki munka úgysem számít bele a 40 évbe (plusz ami még majd hozzátevődik, mire megöregszem). A 6x10 órát sokallom, de szerintem egy átlagos 5x8 órás irodai munka mellett még lehet élete az embernek, ha nem kell folyton túlórázni.
2018. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár az embernek eltékozolnia a fiatalságát arra, hogy csak dolgozik... Ráér arra az ember később élete végéig. Plusz mi értelme van ha öreg korodra sok pénzed van? trottysként már úgysem tudod élvezni... Én így állok ehhez, elvégeztem az egyetemet, sokat időt töltöttem barátaimmal és most 29 évesen kezdek még egy egyetemet. Pénzem annyi van hogy kajára albira szórakozásra elég. Dolgozni annyit dolgozom, hogy legyen időm másra. És tök boldog vagyok így. Nem érdekel később mi lesz. Szórakozni, ismerkedni, barátkozni stb csak most tudok, dolgozni öregen is...
2018. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!