Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a kávét...

Miért van az, hogy a kávét felszolgáló lánynak hagynak borravalót, nekem meg nem?

Figyelt kérdés

Hogy némelyik helyeken majdnem kijön mégegy fizu a borravalóból, más helyeken semmit se hagynak?


Oké, egy gyárban dolgozónak nem tudsz hagyni, mert nem kerülsz vele kontaktusba.


Viszont egy kávézóban a kiszolgálólánynak hagynak borravalót, nekem egy kis gyerekruha boltban nagyon pontosan fizetnek. 100 Ft nem maradhat el.


Én is ugyanúgy szépen, kedvesen beszélek a vevőkkel, mutogatom amit kérnek, előszedem, ugrálok-ide oda, becsomagolom stb. Még fárasztóbb,mint kivinni egy kávét.

Ez miért van igy?


2018. szept. 10. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyermekruhabolt nem vendéglátóhely.
2018. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bútorboltban dolgoztam, volt olyan, hogy a tömörfa asztalt, bútort én és egy 50 kilós kolléganőm cipeltük ki a vásárló autójához. Soha nem vártam el a borravalót. Bár rám fért volna, olyan keveset kerestem. :)

De erről nem a vásárló tehet. Ez így alakult ki.


[link]

2018. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, nem vendéglátó hely... mégis a vevőkkel kell kommunikálni ,kiszolgálni, kedves lenni.

Miért pont igy alakult ki?

Szerintem igazságtalan az egész.

2018. szept. 10. 13:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Altalaban mindig hagyok borravalot, ha az elado, pincer, munkas, barmi megerdemli, tudasaval, segitokeszsegevel, precizitassal, gyorsasaggal, talpraesettsegevel, illetve, ha a mobilja nincs a pulton vagy alatt es nem hasznalja mikozben bent vagyok a boltban.

Hiaba mosolyog ha latszik, hogy a fonok megkoveteli.. Elado, az is egy szakma..

2018. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. Akkor nagyon ritka személyiség vagy.

Hónapok óta dolgozom eladónőként és kb kétszer hagytak el 50Ft-ot.

2018. szept. 10. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!