Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti melyik életpályát választan...

Ti melyik életpályát választanátok az alábbiak közül, és miért pont azt?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!


Adottak az alábbi életpályák. Ti melyiket választanátok, ha a Jóistentől egyet lenne lehetőségetek választani (csakis azt, nem lehetne keverni a részleteket és nem lehetne később lecserélni vagy megváltoztatni)?


A, Elismert, világhírű, sikeres ember, akit felvet a pénz, semmiben nem szenved hiányt, sok barátja van, rátalált a szerelem is. Azonban maximum 30 évesen meg kell halnia.


B, Nagy dolgot visz véghez, de a kortársai ezt nem értékelik, csak majd az utókor. Nélkülöznie kell, unalmas és szürke az élete, de 100%-ig biztos, hogy halála után az egész világ ismerni fogja a nevét, mert valami olyat talált fel vagy fedezett fel. Kb. 60 évet él.


C, Hosszú, 90 évet is meghaladó életpálya, cserébe sablonos, szürke mindennapok: mókuskerék, reggel 6-tól minden nap munkába járás, kevés megtakarítható pénz, házsártos/iszákos házastárs, kevés barát. Utazásra, nagyobb dolgok megvásárlására nincs pénz és idő.


D, 80 éves élethossz, ennek pontosan a felét, 40 évet fényűzésben, dicsőségben, pénzben fürödve és rengeteg baráttal, élménnyel körbevéve tölthet el, a másik 40 évet azonban börtönben, kemény fiúk között, kenyéren és vízen.


E, Elzárva a világtól, egy szigeten, tetszőlegesen/véletlenszerűen hosszú életpálya (lehet 20 év, de lehet 120 is), viszont semmilyen interakció nem lehetséges a társadalommal: teljes magány, elzártság, nincs áram, internet, vezetékes víz, boltok, fűtés, semmi. Gazdálkodás és/vagy vadászat.


F, Nagy hatalmú, világhíres ember, akinek az élete azonban tele van kötöttségekkel: minden mozdulatát figyelik, minden szavának súlya és következménye van, és nincs egy nyugodt perce (pl. amerikai elnök). 75 éves élethossz.


G, Szélsőséges életpálya: megállás nélkül érik pozitív és negatív élmények, naponta akár több is felváltva. Halálesetek, lottónyeremény, egészségügyi gondok, előléptetés, hírnév, elvesztett barátok, világkörüli utazás, bűnténybe keveredés, gyermek születése, veszekedés, és hasonló dolgok váltják egymást nagyon nagy intenzitással. Kb. 60 év.


H, Eseménytelen élet: nincsenek elvárások, de nincs is jutalom: szürke, unalmas, de nem megterhelő hétköznapok. Tévénézés, számítógépezés, alvás a fő program.


Kíváncsi lennék, ti a 8-ból melyiket választanátok, és ha gondoljátok indokoljátok is meg miért azt. A kérdés teljességgel elméleti (pszichológiai).



2018. szept. 11. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Én a G-t választanám, mert a felsorolt rosszak már mind megtörténtek, de a jók nem, szóval mostantól már csak jó lenne az életem :D


vagy még az A-t. Nem akarok nagyon sokáig élni. Az A-val ki lehet szívni az élet velejét, szerintem az a legjobb.

2018. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Kihagytad bölcs Salamon életpályáját. A te általad felsoroltak közül egyet sem.

Én Bölcs Salamon és Isten pályáját.

2018. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
A mindenképp
2018. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelműem az A, mivel nem a leélt évek mennyisége, hanem a minősége a fontos. Ha csak 30 évet élhetek, de boldogan, azzal az emberrel, aki szeret és én is szeretem őt mindennél jobban, az már bőven elég lenne. Az, hogy sikeres és világhírű lennék, már csak bónusz, mivel nem vágynék rá kifejezetten, meglennék anélkül is, de ha már felajánlják, miért utasítanám vissza?
2018. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
H.
2018. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
B vagy E.
2018. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

A


Nem a hírnév meg a gazdagság miatt, hanem a barátok, szerelem miatt, és hogy úgy általában nincs hiány benne semmiből. 30 év bőven sok nekem :D szóval ha nem gondolnék senki másra csak magamra, akkor nekem megfelelne.


Egy lehetőséget hiányoltam. Egy olyan életet amiben te magad szívsz egész végig, de valami olyasmit hagysz hátra amivel segítheted a köv. generáció életét (akkor is ha senki nem tudná, hogy te voltál). Egy ilyet még meggondolnék, mert egy ilyen életnek van értelme, még akkor is ha számomra nem túl jó az egész. A hírnévnek, gazdagságnak senki nem veszi később semmi hasznát, meg annak sem ha csak úgy megszületsz élsz boldogan 90 évig, hátrahagysz kétszáz ükunokát, azt ennyi. Mit adsz a vilagnak ezzel? Darabszámot, statisztikai adatokat? Úgyhogy olyan életet választanék amivel pozitív változást hozok, és ezért bevállalnám a rosszat is. Mert ennyire naccerű, csodálatos és szerény ember vagyok. Nyilván. :D

Ja és a "B" változat nem ilyen, abban csak az van hogy ismert leszel később valami miatt. Kit érdekel? Hol érdekelne ha kiderülne én voltam a hasfelmetsző és mindenki emlékezne rám? Vagy ha halálom után az én festményeim érnének a legtöbbet, az jó lenne nekem? Nem.

2018. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
H a legjobb,azt választanám, és ő is engem:D
2018. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Az A hangzik a legjobban.
2018. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Egyiket se.Ezek nem életpályák, csak általad kivetített sablonok
2018. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!