Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti melyik életpályát választan...

Ti melyik életpályát választanátok az alábbiak közül, és miért pont azt?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!


Adottak az alábbi életpályák. Ti melyiket választanátok, ha a Jóistentől egyet lenne lehetőségetek választani (csakis azt, nem lehetne keverni a részleteket és nem lehetne később lecserélni vagy megváltoztatni)?


A, Elismert, világhírű, sikeres ember, akit felvet a pénz, semmiben nem szenved hiányt, sok barátja van, rátalált a szerelem is. Azonban maximum 30 évesen meg kell halnia.


B, Nagy dolgot visz véghez, de a kortársai ezt nem értékelik, csak majd az utókor. Nélkülöznie kell, unalmas és szürke az élete, de 100%-ig biztos, hogy halála után az egész világ ismerni fogja a nevét, mert valami olyat talált fel vagy fedezett fel. Kb. 60 évet él.


C, Hosszú, 90 évet is meghaladó életpálya, cserébe sablonos, szürke mindennapok: mókuskerék, reggel 6-tól minden nap munkába járás, kevés megtakarítható pénz, házsártos/iszákos házastárs, kevés barát. Utazásra, nagyobb dolgok megvásárlására nincs pénz és idő.


D, 80 éves élethossz, ennek pontosan a felét, 40 évet fényűzésben, dicsőségben, pénzben fürödve és rengeteg baráttal, élménnyel körbevéve tölthet el, a másik 40 évet azonban börtönben, kemény fiúk között, kenyéren és vízen.


E, Elzárva a világtól, egy szigeten, tetszőlegesen/véletlenszerűen hosszú életpálya (lehet 20 év, de lehet 120 is), viszont semmilyen interakció nem lehetséges a társadalommal: teljes magány, elzártság, nincs áram, internet, vezetékes víz, boltok, fűtés, semmi. Gazdálkodás és/vagy vadászat.


F, Nagy hatalmú, világhíres ember, akinek az élete azonban tele van kötöttségekkel: minden mozdulatát figyelik, minden szavának súlya és következménye van, és nincs egy nyugodt perce (pl. amerikai elnök). 75 éves élethossz.


G, Szélsőséges életpálya: megállás nélkül érik pozitív és negatív élmények, naponta akár több is felváltva. Halálesetek, lottónyeremény, egészségügyi gondok, előléptetés, hírnév, elvesztett barátok, világkörüli utazás, bűnténybe keveredés, gyermek születése, veszekedés, és hasonló dolgok váltják egymást nagyon nagy intenzitással. Kb. 60 év.


H, Eseménytelen élet: nincsenek elvárások, de nincs is jutalom: szürke, unalmas, de nem megterhelő hétköznapok. Tévénézés, számítógépezés, alvás a fő program.


Kíváncsi lennék, ti a 8-ból melyiket választanátok, és ha gondoljátok indokoljátok is meg miért azt. A kérdés teljességgel elméleti (pszichológiai).



2018. szept. 11. 14:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel számomra fontos dolgok teljesen hiányoznak a lehetőségek közül, egyik alternatíva sem tartalmaz még csak utalást sem több, számomra értékes dologra, inkább egyik sem.
2018. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

A

Oké, hogy rövid idő, de az boldogságban és jólétben telik.

2018. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképp az E. Mert szeretek "túlélni' :D

Nem vagyok embergyűlölő, de már néha olyan szinten felb..znak, hogy jobb lenne elmenekülni egy szigetre. Ott sokkal szabadabb is lennék... Na, meg amúgy is vonzzott mindig az ilyes fajta életmód.

2018. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 monen ***** válasza:
42%

Egyiket sen. Helyette inkabb megkoszonnem istennek hogy azt az eletutat adta amit adott. Az igaztalan szerelmeket amikkel felkeszitett arra a pillanatra amikor igaz szerelmet es szeretetet ereztem ami lerantotta a szemeimrol az ellenzot es meglattam hogy minden elotte csak silany utanzata volt az igazinak, es a vilag dolgai csak illuziok. A csunya sivar elettelen es romlott helyeket ahol jartam es azokat a helyeket amelyek olyan szepek voltak hogy szinte konnyet csaltak a szemeimbe mert ugy ereztem ha kinyujtom a kezemet az ujjaimmal megerinthetem magat a teremtest. A gonosz embertelen lelketlen gyilkosokat akikkel osszehozott es az emberi kivalosagokat akiket az utamba kuldott es aki tenyleg az emberiseg legjobbjai voltak. De legfokepp azt hogy erdemesnek talalt arra hogy felemeljen hogy meglathassam azt vegtelen hihetetlenul josagos valamit aim atszo minden elot es elettelent es ami maga a teremtes forrasa es ami altal minden egy osszefuggo egyseget alkot.


Szegeny voltam vagy gazdag, sikeres vagy sikertelen, sovany vagy kover ...mindez vegul lenyegtelenmek bizonyosult. Szoval en csak megkoszonnem azt amit kaptam es amit meg kapni fogok a joistentol. Nem is kellene mas mint amit kaptam.

2018. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Az E,-t választanám. Csalódtam az emberekben, csalódtam magamban. Jobb, ha egyedül vagyok.
2018. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

I:

Mindent megtesz magáért, és telibeszarja, hogy mit gondolnak róla mások

2018. szept. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A vagy F, az első azért, mert nem kell megöregednie, a második a hatalma miatt.

Ha nagyon muszáj választani, hááát... akkor sem tudok, mindkettő elég vonzó.

2019. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
E, mert ebben a verzióban alakíthatom legjobban a saját sorsomat
2020. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
F vagy G lenne az álmom, de inkább az F.
2021. júl. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!