Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem - melyiket választanát...

Egyetem - melyiket választanátok ezen számonkérési rendszerek közül?

Figyelt kérdés

1) Vizsga, 100 pontos, félév közben semmi.

2) Két időközi ZH, 10-10 pont, és a vizsga 80 pontos.

3) Két időközi ZH, 20-20 pont, és a vizsga 60 pontos.

4) Három időközi ZH, 33-33-34 pont, és nincs vizsga, csak összevont annak, akinek.

5) A félév közepén egy ZH, 50 pont, és a vizsga is 50 pont.


A kérdés erejéig 51 ponttól kettes, és csak ezek közül lehet választani, eltekintve attól, hogy ez milyen tantárgy. Melyiket választanátok?



2018. jan. 1. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

1 vagy 5

A 2. és 3. azért nem jó ötlet, mert sokan semmit se tanulnának a ZH-ra hanem a vizsgával próbálnák összeszedni a kettest. Főleg a másodiknak nincs értelme, 10 pont egy ZH-ért szinte semmi.

2018. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindegy, hogy a leszopott f_sz melyik végén állsz.


Hallgatóként 1,2,5.

Oktatóként 3,4.

2018. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Jelenleg az 1 a leggyakoribb nálunk és a 4, de az kevés. Én jobban örülnék neki, ha szorgalmi időszakban is fel tudnám mérni a tudásom és ott is csinálhatnék hivatalosan is valami értékelhetőt, de vizsgaidőszakban is lenne esélyem javítani, szóval a 3 és az 5 tetszik. Unom és gyűlölöm a vizsgaidőszakaimat, nekem sokkal testhezállóbb a rendszeresség, amire gyakran magamtól nincs kedvem a jegyzetelésen és bejáráson kívül. Legalábbis nekem könnyedség volt már az is, mikor az egyik elméleti tárgyam tanárát megkértük, hogy adjon gyakorlófeladatokat...
2018. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én a 4. lehetőséget választanám. Így kevesebbet kéne/kell tudni egy-egy alkalomra, és több esély is lenne/van a jobb jegyre.
2018. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ezek közül valamelyiket

3) Két időközi ZH, 20-20 pont, és a vizsga 60 pontos.

4) Három időközi ZH, 33-33-34 pont, és nincs vizsga, csak összevont annak, akinek.


De asszem, inkább a 3-ast.

2018. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Diákként az 1-eset, faxom se fog év közben tanulni.

Tanárként a 4-eset, faxom se fogja a januárját vizsgáztatással tölteni.


És mivel egyelőre én vagyok a tanár, így marad a 4-es.


:D

2018. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Első féléves vagyok, eddig az 1-est és az 5-öst volt alkalmam megtapasztalni, ezek is tűnnek a legjobbnak. Ugyan azt írtad, hogy a tárgy nem számít, de azért nem mindegy, hogy mekkora a mennyiség, a nehezebb tárgyaknál jobb az első variáció, legalább az anyag felét a vizsgáig már úgy ahogy megtanultad. A töltelék tárgyaknál meg inkább nem vacakolsz a tanulással év közben, csak legyen meg a vizsga és le van zárva.
2018. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én diákként a 4-est választanám. Szerintem könnyebb kisebb részletekben megtanulni az anyagoy mint egyszerre egy nagyban. első két félévben sok zh-s tárgyunk volt és nekem azok könnyebben mentek, mint a 400 oldalas könyvek all zusammen félév végén. :)
2018. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
3,4,5
2018. jan. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelműen csak az 1-est. Semmi jelentősége nincs az eredmény szempontjából, hogy a félév során milyen ütemben sajátítom el az anyagot, de ha szét van benne terítve a vizsga, akkor muszáj mindent pont akkora tudni, amikorra valaki a hasára ütött és kitalálta.
2018. jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!