Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy szoktatok tanulni?...

Ti hogy szoktatok tanulni? Vagy régen hogy tanultatok?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen csak azért kérdezem, mert nekem a magolás soha sem ment, a hang alapján való tanulás úgy ahogy, de a megfelelő módszert még mindig nem találtam. Pedig ebben az évben sokat kell tanulnom. Várom a válaszokat! :)

2018. szept. 11. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ábrák alapján.
2018. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én jegyzetből tanultam legtöbbször.


Ha hosszú az anyag és volt időm magam jegyzeteltem ki, amíg írtam jórészt meg is ragadt, utána is könnyebb volt átfutni.


Ha erre nem volt időm, akkor szövegkiemelőztem, de tényleg lényeget nem az egész könyvet.. Utána már csak azt olvastam át.


Magolni sosem tudtam, szerencsére mindig pár szóból már tudtam kerek mondatokban mit írjak/mondjak. Viszont soha senki más nem tudta emiatt használni a jegyzeteim xD

2018. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is mindig saját jegyzetet készítettem. Volt hogy a jegyzetből is kivonatot csináltam, majd azt is lerövidítettem, így gyakorlatilag néhány címszó alapján már beugrott a körítés vizsgán/zh-nál, mivel a jegyzet jegyzetének a jegyzetelése közben is rengeteget tanul az ember.

Ezen felül szerettem a logikus dolgokat, így ezek megtanulása könnyebben is ment mindig.


Ha olyan tárgy volt soron, amire kevés idő jutott és nem is érdekelt az egész, akkor sokszor csak átolvastam és mint a dedóban a párnám alá tettem éjszakára a jegyzeteimet, hogy a "fejembe szálljon". :D A vicces az, hogy ezen tárgyakból sosem buktam meg, valamennyi mindig megmaradt az anyagból. :D


Ha bonyolult, összetett képletet kellett megtanulni, amiben csak betűk szerepeltek és feldolgozni sem voltam képes, akkor kitaláltam rá valami mondatot, vagy szóösszetételt, a tagolást pedig kép alapján megjegyeztem.

2018. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én próbáltam mindent. Semmi nem jött be igazán.


De valami rendszert összeraktam.


A legfontosabb dolog, hogy maga a tanulás akkor zajlik le, azaz az infó akkor tárolódik el a memóriádban, amikor arra visszaemlékezel, fejből mondod el.


Erre építettem fel a dolgot.


Elmetérkép asszociációkkal segít, hogy az egymás után következő dolgokat, kulcsszavakat megjegyezzem.


A végén pedig felmondom magamnak

2018. szept. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rajzok, ábrák, színek, elmetérképhez hasonló képződmények segítségével.



Nagyon rossz a koncentrációs készségem, de a színes, általam kitalált kreatív ábra segített és ezeket sokszor át se kellett néznem még egyszer.


Könyvben meg a szövegkiemelőzés és margóra jegyzetelés tartotta ott a koncentrációmat, volt, amit elég volt egyszer is átnézni, viszont akkor lassan, értelmesen.

2018. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

- mindent kikapcsol (számítógép, mobilteló, zenelejátszó minden, stb.)

- minden mást eltesz, csak a tanulnivaló legyen elővéve

- némi enni és innivaló legyen kéznél, hogy ne kelljen érte felállni, átmenni másik helyiségbe, mert út közben bármi elterelheti a figyelmet

- hangosan felolvas

- lényeget aláhúz

- lényeget hangosan felolvas

- pontokba szed külön lapon (vázlat)

- a vázlatot nézve megpróbál felmondani (ha nem megy, könyvbe/jegyzetekbe belenézve folytatja)

- stb.

Egyébként nyilván attól is függ, hogy mit kell megtanulni, mert mondjuk verset máshogy, mint kémiát vagy történelmet. De a csend és az ingerszegény környezet mindenképpen segít. Meg a hangosan történő felolvasás.

2018. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Órán figyelek, jegyzetelés, tankönyv plusz infókért.
2018. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!