Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Idén nem vettek fel arra az...

Idén nem vettek fel arra az egyetemre amelyikre szerettem volna. Aki hasonló cipőben jár/járt, az mit csinált abban az egy évben amit kihagyott? Hogyan élte meg ezt az egész kudarcot? Másodjára sikerült?

Figyelt kérdés

2018. szept. 12. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
A gyereket mind két évben felvették, csak a a család miatt maradt tavaly itthon. OKJ-zet 1 évet és majd ha lesz kedve, akkor befejezi, hogy papirja legyen, mert csak és kizárólag a családja miatt nem ment tavaly (tavaly is maximálisan bent volt, idén meg 80 ponttal feljebb mint ahogy előírva volt) de állás ajánlatot kapott ahol OKJ-zet. Van olyan, akit ismerünk, aki meg végig húzza a 2 évet, és utána folytatja.
2018. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem én, hanem a barátom. De ő arra használta azt az egy évet, hogy megtanuljon olyan szinten egy nyelvet, hogy tudjon középfokú nyelvvizsgát letenni. Következő évben felvették.
2018. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot, közben készültem a felvételire. Másodszorra sikerült.
2018. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én foszkon voltam az egyetemen, de nem indítottak el a szakot BA-n mert kevés volt a jelentkező. Most van egy szabad évem és bepótolom azt, amire eddig nem volt időm. Elkezdtem a jogsit,mellette esti tanulok egy szakmát. Talán majd jövőre elindul a szakom..
2018. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem én, de vannak a környezetemben akik így jártak. Oké ebben az egy évben:

-külföldi onkenteskeskedes

-diákmunka

-nem diakmunka, hanem rendes

-nyelvvizsga, jogsi

-okj képzés

Semelyikőjűk nem fogta fel úgy, hog Jajj összedőlt a világ, inkább ugy, hogy van egy szabad évem, amiben azt csinalhatok amit akarok minden kötöttség nélkül.

2018. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Készültem az újra érettségikre

Versenyszerűen sportoltam

Rengeteget olvastam

Több időm volt kutyázni

Sokat voltam a családdal

Pihentem

2018. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a lájk mindenkinek! :)
2018. szept. 12. 17:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem felvettek, de nem kezdtem el, mert meggondoltam magam. Újra jelentkeztem egy másik szakra (most ezen tanulok) és megcsináltam a hozzá szükséges emeltet, szóval arra készültem. Csináltam nyelvvizsgát is. Illetve megszereztem a jogsit, de az már középiskolában is folyamatban volt, csak elhúzódott, mert nem nagyon értem rá a suli miatt. Ezen kívül semmi extra, pihentem, a hobbimmal foglalkoztam, barátokkal találkoztam, önkénteskedtem itthon egy-két szervezetnél. Nem bántam meg, de akkor azért rosszul éreztem magam, mert az összes barátom és volt osztálytársam elkezdte az egyetemet és akkor hirtelen nem nagyon tudtam, hogy mit kezdjek magammal, nem találtam a helyemet. Végül gyorsan elrepült az az egy év :)
2018. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!