Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit illik köszönni...

Szerintetek mit illik köszönni egy idős hölgynek/úrnak ha megengedi hogy tegezzem?

Figyelt kérdés
egyetemen rengeteg tanár megegdeni nekünk hogy tegezzük őket, akik 50 fölöttiek. Nekem valahogy nem áll a számra az hogy szia

2018. szept. 12. 19:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem egy "helló" megteszi.
2018. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

48%-os te eléggé el vagy tévedve ebben a világban. Az egyetemen kollégák vagyunk. Ők oktatók az egyetemen, a tanulók pedig a hallgatók. Ez nem tanár-diák viszony, hanem egy felsőoktatási intézményben dolgozunk együtt. Most még igaz, hogy a tanulmányainkat végezzük, de egy normális egyetemi oktató úgy tekint egy hallgatóra, mint leendő kutató, tanár vagy szakember, akivel ő együtt dolgozik.


Vagy a te logikád szerint pl. egy adjunktus se tegezhet egy egyetemi tanárt, mert "jár neki a tisztelet"??

2018. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
21%

12 Ha 4 regről nyomod nekem, nem érdekel. Nálad mást jelent a tisztelet, nálam is:D Az, hogy te hogy látod, az engem nem érdekel. Akiket én ismerek, a felajánlott tegezést, pont ez miatt amit én írtam utasítják vissza illedelmesen.


Tehát ha te ezzel egyetértesz vagy sem engem nem érdekel.


Érthető? úgy hogy ha 500 reg-el próbálod ugyan azt mondani, akkor se fog érdekelni.

2018. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azigen. A beszélgetés értelmét vesztette.
2018. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Üdvözlöm (kedves X.Y.)
2018. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
48%-os: ahogy látom, az meg sem fordul a fejedben, hogy nem EGY valaki ír négy profilról, hanem LEGALÁBB NÈGY embernek van hasonló véleménye! Ebböl is látszik, mennyire nem tudod elfogadni, hogy nem mindenki olyan maradi, és korlátolt, mint te.
2018. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Itt nagyon sokan ferre ertenek, a tanaroknak direkr az a keresuk h tegezzuk oket! A kommunikacio es az egyutt mukodes celjabol. Művészeti egyetemre jarok igy nem nincs az egyegemen tobb ezer hallgato
2018. szept. 12. 23:57
 18/22 A kérdező kommentje:

Elnézést kerek a helyesirasihibakert de mar faradt vagyok.

Az egyetemen tobb oktató is kijelnetette azt h nem hisznek az ala fole rendeltetesben, ezert is szeretnenek ha tegeznenk oket. De nem all a szamra az h egy 60 ev körül férfit letegezzek.

2018. szept. 13. 00:02
 19/22 anonim ***** válasza:
56%

A tegezést idövel megszokod, a legtöbb munkahelyen is ez a szokás. Ha azt akarják, hogy tegezzétek öket, akkor az a rossz döntés, ha mégis magázod öket, mert ezzel amgadat minösíted le, mint elmaradt, rugalmatlan embert. Szóval szoktasd magad :)

A köszönésnél meg vagy a napszaknak megfelelöen köszönj, vagy szervusszal, helloval, és figyeld a többieket is, hogy ök mit használnak.

2018. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, ezek jó köszönési formák mind, és ha bizonytalan vagy, figyeld, mit mondanak a többiek nekik.


A fentebbi vitáról: a felajánlott tegezést sértés visszautasítani, tök mindegy, ki mit gondol erről, mennyire esik vagy sem nehezére.

Az nem indok a visszautasításra, hogy „annyira tisztelem, hogy nem tudom tegezni”, hiszen az az idősebb ember nyilván nem véletlenül ajánlotta fel ezt, valamiért neki ez a jobb, kényelmesebb, testhez állóbb (elárulom: a legtöbb ember nem érzi magát attól öregnek, mert mondjuk 50-60 éves, persze tudja, hogy a teste elhasználódik, de nem öregemberként tekint magára).


Szülőként egykébként azt gondolom, ez az egész köszönés dolog tiszta agyrém. Én speciel imádom, hogy a magyarban van magázódás, de pl. a „tetszikelés”-től kiráz a hideg. A gyerekemet úgy tanítottam, ismeretlen felnőttet magázzon (és csókolom helyett jó napot kívánokot köszönjön), de már volt szülőtárs, aki szétszedett ezért. :)

Nekem a köszönésben, tegezés-magázás témában is a lényeg az egyenlőség, pl. gimiben azokat a tanárokat csíptem leginkább, akiket magáztunk, de ők is magáztak minket.

Azt sosem értettem, miért nem tegezhetem, ha valaki engem tegez. A családomban volt ez a legfurább: „a nagybácsikat- nagynéniket „tetszikelnem” kellett, majd késő kamaszkoromban egyszer csak közölték, hogy tegezzem őket… Miért is?

Persze, értem én, hogy az hierarchikus viszonyokat kedvelők körében mit jelentenek ezek, de bevallom, ha hozzám tegezve szólna mondjuk a miniszeterlnök, akkor én visszategezném gondolkodás nélkül.

2018. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!