Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki mondjuk keveset...

Ha valaki mondjuk keveset keres akkor miért az egyént csesztetik, miért nem a rendszer ellen lépnek fel?

Figyelt kérdés

Ami ezen az oldalon megy az több, mint undorító. Nem csak itt látom élőben is vannak ilyenek. Dicsekednek azért, mert szerencse folytán kb. havi 400 ezret keresnek és lenézik azokat akik kb. 150et visznek haza. Nincs egy kis igazság érzetük? Miért nem lépnek fel a jövedelem egyenlőtlenségek ellen, hogy mindenki tisztességes fizetést kapjon?

Azért kéne küzdeni, hogy ne legyen szegénység, hogyha valaki nem született jólétben azon segíteni kell. Hasonló társadalmat kéne felépíteni, mint a skandinávoknál ahol van egy erős szociális háló. Ezt nem úgy kéne felfogni, hogy az állam ellopja a pénzemet és oda adja a semmire kellőknek. Ez egy fasiszta gondolkodás, amit büntetni kéne.

Az emberi élet alapból értékes és nem attól lesz több, mert letett valamit az asztalra.

A másik mindenki szeretné azt csinálni, amiben örömét leli csak nem mindenért fizetik meg. Az ember miért ne lehetne boldog? Ezért kéne bevezetni a feltétel nélküli alapjövedelmet, hogy az ember ne a bérmunkától függjön, hanem élje ki a kreativitását amiben ő boldog.


Őszintén kérdezem tőletek melyik jobb? Csesztetni, lenézni a másikat, mert a társadalmi ranglétra alján van vagy küzdeni egy olyan igazságos társadalomért, ami az emberi értékeken alapszik hierarhia mentesen?


Ja és még valami nem éltetem a bukott szocializmust, nem szeretnék sarló kalapácsot. Ezt csak azért írom, mert gyakran lekomcsiznak, amiért ezekről beszélek.


2018. szept. 13. 06:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

"De pontosan attól lesz valaki több, hogy tesz is érte, azaz hogy letesz az asztalra. A törekvőket, dolgosakat fel kell emelni, a minimalista léhűtő, közveszélyes munkakerülőket meg le kellene ültetni."


Ezzel csak azért nem értek egyet, mert az, hogy ki mit tesz le az asztalra az rettentően szubjektív.

Pl: Gyárban dolgozol 12órát, utána tanulsz a gyerekkel, ellátod, főzöl, rendbe teszed a lakást és alszol 3 órát aztán kezded előröl. A beled kidolgozod, és azt gondolod, hogy tettél le valamit az asztalra. A mérnök szemében meg csak egy "cserélhető elem vagy a gépezetbe", egy biorobot. A mérnök rátol mondjuk egy hónapot arra, hogy optimalizálja a gyártásfolyamatot és ezzel mondjuk 20%-al csökkenti az adott folyamat forrásigényét. Úgy érzi tett le valamit az asztalra a melós szemében meg amíg ő dolgozik addig a mérnök nyomkodja a gépét 6x annyiért. Az orvos ügyeletben ellát 3 esetet amiben közvetlen életveszélyt hárít el. Úgy érzi tett le valamit az asztalra közben mások azt mondják, hogy annyi pénzért csak 3 esete volt egész éjjel. A anyuka 3 gyermekét elvisz ovodába-iskolába, a legkisebbet bölcsibe. Hazarohan, bevásárol, ügyet intéz, friss ebédet készít, mos, takarít, majd összeszedi a gyerekeket, ebéd, tanulás, fürdetés és mire mindennel kész van éjfél körül beesik az ágyba. Úgy érzi tett le valamit az asztalra mások meg azt mondják, hogy egész nap csak otthon ül, nem dolgozik; nincs munkája. A képzőművész 300 órát belerak egy festménybe, vázlatokat készít, tanulmányokat végez, majd mikor ránéz a munkájára azt érzi, hogy igen,most tett le valamit az asztalra; mások meg csak legyintenek egyet, hogy ez meg csak otthon lopja a napot ahelyett, hogy hordaná a betont velük.

Ki dönti el ki mit tett le az asztalra? És ha mindenki úgy érzi, hogy letette a maximumot akkor ki dönti el, hogy ki maximuma mennyit ér? Jah, a piac, merthogy Kapitalizmus van. Persze, ez érthető. Nade 3-4-5-10szeres különbségekkel? És szomorú, hogy egyesek azt hiszik, hogy amíg ők olyan sokat tanultak addig az aki kevesebbet tanult, vagy nem azon a szinten az a fennmaradó időben bulizott, vagy TV-t nézett. Az élet senki számára sem habostorta (persze kivételek vannak).

2018. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
22%

Igen utolsó 3-4-5-10-szeres különbségekkel mert nem azért tanultunk,hogy nélkülözzünk.

Lehet nem tudod de egy műszaki egyetemet,proginfet elvégezni vért pisilsz kb.Főleg ha meló mellett tolod.

És igen jogosan tartunk igényt a nagy fizura.

Amíg mi tanultunk addig a gyári melós sörözött meg bulizott,mondom nekem 26 éves koromig életem nem volt,semmi,csak munka,suli,edzés.

Amúgy igen a kapitalizmus ilyen ez van ehhez kell alkalmazkodni.

Mennyire lenne motivált egy mérnök ha nem keresne több százezret és majdnem a melóssal lenne egy szinten?

Elárulom sehogy és még több ember huzna el.

2018. szept. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Nana! Azért a 10x-es jövedelemeltéréssel én sem értek egyet. A kérdezőnek már a 2-3szoros is fáj... 400 vs 150

Amit írtam hogy kit kell leültetni, azt erre válaszul írtam: "Ezért kéne bevezetni a feltétel nélküli alapjövedelmet"


Alapjövedelem. Tesókám, miből?! Amúgy nem kell diploma ahhoz, hogy valaki jol keressen. El lehet menni vállalkozónak, akár szobafestő, akár kőműves vagy varrónő valaki. Aki meg semmihez nem ért, az nem ártatlan.

2018. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Bocsi, édesanyám 26 éves korára 9 éves munkaviszonnyal rendelkezett és fordába járt dolgozni éjjel nappal. Nem bulizni. Ezt tolta egész életében. Nekem 26 éves koromban 6 éves munkaviszonyom volt, és munka mellett tanultam meg éjszakáztam a beteg nagymamám mellett amíg a édesanyám dolgozott. Egyikőnk sem keres/keresett top bért soha életében. De biztos Neked nagyon nehéz volt az iskolában, ezért megérdemelted a többszörösét. Azokhoz mérten valóban akik büfészakokon 6-8 éveket blicceltek el és nem szereztek diplomát, de nagyon keveset tudsz az életről, ha azt gondolod, hogy többségében ezek az emberek azok akik ma minimálbért keresnek. Nem biztos, hogy sok olyan minimálbéres van akivel cserélnél...
2018. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
62%

"szerencse folytán kb. havi 400 ezret keresnek és lenézik azokat akik kb. 150et visznek haza."


Biztos vagy benne, hogy csupán a szerencse folytán? Nem jut eszedbe esetleg az, hogy aki tehetős, az tett is érte valamit?


"Miért nem lépnek fel a jövedelem egyenlőtlenségek ellen, hogy mindenki tisztességes fizetést kapjon?"


Tedd a szívedre a kezed, és mondd azt, hogy egy betanított munkás (aki helyett negyed óra alatt lehet találni másikat) munkája ugyanannyit ér, mint egy villamosmérnöké?


"Azért kéne küzdeni, hogy ne legyen szegénység, hogyha valaki nem született jólétben azon segíteni kell."


A valódi segítség annak megteremtése, hogy mindenkinek legyen lehetősége tanulni, a leggazdaságosabban, magas színvonalon.

2018. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
40%

"Tedd a szívedre a kezed, és mondd azt, hogy egy betanított munkás (aki helyett negyed óra alatt lehet találni másikat) munkája ugyanannyit ér, mint egy villamosmérnöké?"


Ha a betanított munkás nem csinálja meg, amit a villamosmérnök kitalált, akkor szerinted mennyit ér a villamosmérnök munkája? Szerintem a kettő csak együtt ér valamit. Ezért kellene jobban megbecsülni a betanított munkást. Nem az az érdekes, hogy mennyi idő alatt lehet találni helyette, hanem az, hogy egyáltalán megcsinálja-e valaki a mérnökök terveit, vagy nem. Erről mit gondolsz?

2018. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
42%
#16 a mérnök bármikor tudná végezni a betanított munkás munkáját, ellenben ez fordítva nem igaz.
2018. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
És szerinted el is fogja végezni helyette, ha már nem lesz ennyi pénzért jelentkező?
2018. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
42%

17-es jól írja egy betanított melós munkàjàt egy 10 èves kisfiú is el tudja vègezni,kb. nekem 2 percbe se kerülne.

Ellenben egy melós nem hiszem,hogy 3 rètegű szoftver rendszereket fog fejleszteni meg megtervezni adatbàzissal együtt mindezt angolul.

Amúgy meg ezèrt lesznek robotok ezen melók automatizàlàsàra.

2018. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Már alig várom.
2018. szept. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!