Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fodrászként nem akarok elválla...

Fodrászként nem akarok elvállalni egy rákos beteget. Gonosz vagyok?

Figyelt kérdés

A lánya járt nálam vagy kétszer. Most bejelentette magát és az épp kemoterápia alatt álló édesanyját,akinek már elkezdett hullani a haja.

Nekem lelkileg nincs szükségem egy ilyen teherre. Soha nem járt még nálam,gondolom előtte volt fodrásza.

Nem akarom ezt magamra vállalni,de nem tudom hogyan mondjak nemet,hogy ne legyek szívtelen.


2018. szept. 17. 07:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is elég furcsa, hogy ennyire elöítélesetes vagy, de ez a te magánügyed.

Másodszor a legokosabb, ha megmondod, hogy nem tudsz új vendéget fogadni, mert nincs rá kellö idöd.

2018. szept. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

És miért nem tudod megcsinálni? Én biztos segítenék. Van szegénynek elég baja, természetes, hogy segítenék. Egyébként sajnos, valószínűleg nem sok munkád lenne vele :(


Így kell: Szia, nem vállalom, mert nekem ez lelki teher. Pont.


De én a helyedben ezt még egyszer átgondolnám, pláne ha kétszer járt nálad. Valószínűleg szükségük van a segítségedre.

2018. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem gonoszság, csak hülyeség. Nem a rokonod az illető, miért érint ennyire, hogy beteg. Nem biztos, hogy halálos beteg, azt írod kezelik is. Légy erős, és vállald el, az ilyen betegnek ez is segítség.
2018. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem gonoszság, csak homokba dugod a fejed. Lelkileg senkinek nincs szüksége szembesülni egy beteg emberrel, nekem sem volt mikor a férjem mamáját kellett ápolnom, pelenkáznom, de rám maradt. Egyáltalán nem bánom, hogy ezt is meg kellett élnem, mert sokat tanultam belőle. Hidd el, ő is tisztában van vele, hogy mivel fog járni, esetleg csomókban a kezedben marad a haja, nem úgy sikerül a frizura, számol ő ezzel. Én biztos megcsinálnám, és pénzt sem kérnék érte. Ez felemelő is tud ám lenni, nem feltétlenül teher. Próbáld meg ilyen szemszögből is nézni, mielőtt döntesz. Ha végképp úgy vagy vele, hogy nem akarod, akkor őszintén mondd meg, hogy még nem csináltál ilyent, és félsz az eredménytől, a kudarctól. Én azért bízom benne, hogy átgondolod, mert ha esetleg a következő jelölt is nemet mond, össze fog zuhanni. Neki sincs szüksége ilyen teherre, de te még könnyebben elviselnél egy ilyen hajvágást, mint ő még egy elutasítást, mert akkor szembesítik vele, hogy ő más mint a többi, és nem kell senkinek, mert beteg.
2018. szept. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

#4

Ezt szépen leírtad..respect.

2018. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Először jönne. Nem akarok vele erről beszélni,nem akarom meghallgatni. 2 éve temettem el az apámat szintén daganatos volt.

Ha minden igaz babát várok,marhára nincs kedvem bármi negatívat beengedni most az életembe. Nem is akarok így sokáig dolgozni tavasszal volt egy vetélésem,hamar táppézre megyek,akkor mindek csináljam meg egyszer.

2018. szept. 17. 07:47
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
#4. voltam. Én is voltam várandós, és én is elvetéltem. A legidegesítőbb az volt ebben az időszakban, mikor próbáltam elutasítani a negatívumokat, de nem sikerült, mert azok csak jöttek. Végül úgy éreztem ez a küzdelem többet ártott, mint maga az, ha beengedtem volna a történéseket. Akkor azt hittem, csak pont most jönnek a negatív dolgok, hogy engem bosszantsanak, és ettől még idegesebb lettem, pedig nem is így volt, pont annyi jött mint máskor, csak én érzékenyebben fogtam fel. A helyzet az, hogy ha ezt most el is utasítod, jönni fog más amit nem kívánsz most. Lehet egy ilyen esetet kívülállóként, semlegesen is kezelni, nem várja el senki, hogy átérezd a baját. Ha ezt most nem is vállalod el, ne akarj görcsösen egy hibátlan, babavárós világot kialakítani magad körül, és ne húzz védőburkot magad köré, mert csak rosszabb lesz.
2018. szept. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azért vállald el, mert ha nem teszed később meg fogod bánni, és rosszabb érzés lesz, mint ha megcsinálod úgy, ahogy tudod. Akkor utasítsd vissza, ha tudod, hogy biztosan nem fog utolérni a bűntudat.
2018. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Oké. A Karma része meggyőzött.

Írok nekik.

2018. szept. 17. 08:35
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Én a másik oldalról látom a dolgokat. Nagyon megdöbbentett, amit írtál. Tavaly szeptembertől kaptam a kemoterápiát, ki is hullott a hajam. Mivel a parókától irtózom, kendőt hordtam egészen Húsvétig. Akkorra nőt meg vállalható hosszúságúra a hajam Nagyon lassan nő, nagyon göndör, emiatt kb. most aktuális, hogy elmenjek fodrászhoz. Ezek szerint elképzelhető, hogy valaki elutasít, mert rákos voltam/vagyok? Eddig azt gondoltam, ugyanolyan ember vagyok, mint a többi.

Emellett én is elveszítettem az édesapámat, daganatos betegségben hunyt el. És eszembe sem jutna egy idegen emberre rakni a betegségem terheit. Amúgy sem szoktam senkivel sem beszélgetni a betegségemről, leszámítva a legszűkebb családomat.


Egy 4 gyerekes édesanya, aki még nem tervezi a temetését

2018. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!