Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy egyre több...

Miért van az hogy egyre több ember a telefonon kívül minden másra sajnálja a pénzt?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan esettel találkozom hogy szóbajön a nyaralás

"annyi pénzért? akinek jól megy...."

Szóbajön, hogy vettem ezt-azt (akármit), mondjuk egy biciklit (csak példának), - "áhhhh, a 20 ezer Ft-os is elvisz ugyanoda"


Ha a kínai piacosnál egy fokkal drágább fúrógéped van "ugyanaz van benne, csak nincs rajta márkajelzés"


De tökben telefonból mindegyiknek ott van a kezében 120-220 ezres telefon.


Ha koncert : "majd meghallgatom gépről, úgyis felteszik"


És ezt most nem mnidenkire értem, csak van egy ilyen réteg.

Lehetne mnodani, hogy "őt az érdekli", de nem ki sem használja a telefont, ami érthető, hiszen nagyon nehéz lenne, de a lényeg ,hgoy bele sem mélyül. Eszébe sincsen javítani, tisztítani, bármi. De ha összetörik a képernyője 1 napon belül ott van az új a kezébe.

Szerintem erre nem lehet mondani, hogy a telefon érdekli, hiszen ez nem teljesen igaz.


2018. szept. 24. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Én csak azt nem értem,te miért foglalkozol mással?

Nem mással kéne,hanem saját magaddal.

Én se telefonra,se gépre se ruhákra se nyaralásra nem sajnálom/sajnáltam a pénzt.

2018. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Van saját életem nem érek rá másokén rágódni.
2018. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%

Nem foglalkoztok mások életével.

Helyette okoskodtok másoknak :D

A két hülye :D

2018. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Ez a sláger, menőnek kell lenni, folyton nézni az instát és a faszbukot, és az időjárást. Csupa fontos dolgok. Aki pedig olyan, amit leírtál, az szimplán öntelt, faképű, ha vki márkás cuccot vesz telcsin kívül. Minek az, kínába gyártják azt is, csak drágább...
2018. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Itt nem azt kell nézni, hogy mennyibe kerül hanem milyen értéket ad neked.


Pl.: Ha nincs sok pénzed, akkor egy koncert nem valami jó befektetés, mert az egy egyszeri élmény.


Persze a 200 ezer forintos telefon sem "okos befektetés", de ez egy olyan dolog, ami lehet feljebb emeli az életminőségedet. A jobb kamera, gyorsabb proci, nagyobb tárhely stb... megkönyíti a mindennapjaidat.


Ezzel tudnék érvelni mellette. Szerintem az nem játszik közre, hogy azért vennék az emberek mert az a "menő", mert kb mindenkinek ilyen van, szóval nem nagy dolog ha valaki elő vesz egy Iphone 7et mondjuk.


Nekem pl.: a laptopom került 450 ezer forintba. Nem azért vettem, mert amit csinálok rajta nem tudtam volna egy 150 ezer forintossal megoldnani. Nem megyek bele technikai részletekbe, de az a lényeg, hogy jóval lasabban és komplikáltabban tudnék bármit megcsinálni.


Amivel egy idő után pénzt is veszítenék nem csak sokkal idegesebb lennék :D Persze nem direkt módon befolyásolja, mert nem ezen a laptopon keresen meg a pénzemet arra más céges gépet használok, de indirekt módon nagyon is segít, mert ha nem tudtam volna annyi minőségi tanuló órát ezen eltölteni, valószínűleg most nem itt tartanék.

2018. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hé, én telefonra is sajnálom :D

Egy régi P8 Lite-om van, mégse akarok ilyenre költeni, van más ami fontosabb nekem.

2018. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!