Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Annyira utálok nő lenni....

Annyira utálok nő lenni. Hogyan felejthetném el azt, hogy ki vagyok?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve csak a fiús dolgok érdekeltek és itt nem csak arra gondolok, hogy kék szinű cuccok, kisautó, játékpisztoly stb.. Én mindig tök szerencsés embereknek gondoltam a férfiakat. Van 2 idősebb fiútestvérem, akik nem velem nőttek fel mert féltestvéreim, de mégis talán ők adták át nekem ezt a fajta gondolkodásmódot. Egy kislányt/fiatal lányt/nőt annyira gyengének és kevésnek érzem mind ember (tehát magamat is), és ez miatt nem érzem jól magamat a bőrömben. Zavar a nemi szervem is, tehát gyűlölöm a menzeszt is, amikor megjön és egy rakás szerencsétlenségnek érzem magamat ilyenkor. Tudom, most sokan jönnétek azzal, hogy "de ez annyira csodálatos dolog, mert később egy életet adhatsz valakinek és anyuka lehetsz), nem.. Nem akarok én anyuka lenni, egyszerűen nő sem akarok lenni.

Ha egy fiútársaságban vagyok akkor mindig egy elnyomást érzek, hogy ők többek mind én, gyenge vagyok és védtelen, egy semmitlen egyszerű lány. A melleimet befeszítve hordom, azokat nagyon szégyenlem mert nem elég hogy már kényelmetlenségeket okoz, egyre csak nő, amit nagyon nem akarok.

Férfinek még egyenlőre nem tudom átműttetni magamat, mert se az anyagi fedezetem, se a lelki felkészültségem nincs meg erre. Úgy érzem, hogy ezt nem elfogadnom kéne, hanem ÁTVÉSZELNEM AMÍG NEM LESZ VÁLTOZÁS. Pszichológusnál is voltam már ezzel, de semmit nem tudott rajtam változtatni.

18/L


2018. szept. 28. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Most mit csináljunk? Én repülni szeretnék de van ez a szemét gravitáció. Nem tudom mégis miféle változásban reménykedsz (azon kívül, hogy elfogadod a helyzetet), de ha lesz valami akkor az maga lesz a világ 8. csodája.
2018. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A leírásod nagyon hasonló ahhoz, amin az egyik transznemű ismerősöm ment át. Nézz utána szerintem, hogy hogyan tudnád elkezdeni a nemváltást egyelőre műtét nélkül (mert van több lehetőséged is amíg nincs lehetőséged műtétre, illetve amíg nem vagy felkészülve). Ja, és szerintem keress egy olyan pszichológust, aki nem úgy áll hozzá, hogy változtatni kellene rajtad, hanem aki átsegít ezen az egészen.
2018. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az hogy voltál pszichologusnál egy dolog, de aktívan kell akarod változni. Kívülről nem fogják tudni megoldani a gondodat, márpedig amíg megvan benned ez a fajta mély szexizmmus, addig nem fog semmi javulni.

Átműttetni meg nem nagyon fogod tudni magad; akármit is csinálsz a tested minden egyes sejtje továbbra is az xx kromoszómát fogja hordozni, ezt pedig tudni is fogod, szóval inkább feküdj rá a mentális önfejlesztésre.

2018. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló

A hormonokra gondolsz?

2018. szept. 28. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
elmondom a megoldást: le kell sz@rni. soha többé ne foglalkozz ezzel. Az vagy aki vagy. Ez egy szimpla szokás. Ha nem foglalkozol ezekkel, akkor éveken belül megszűnhet a feszültség.
2018. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen beléd van ivódva az az érzet, hogy a férfiak többek, holott nem így van.

Nincs olyan, hogy az egyik nem több mint a másik.

Mind kettőnek megvan a maga dolga, te pedig folyamatosan csak hasonlítgatod a kettőt, melyik a jobb.


Ismerek olyan nőt, aki eléggé fiús, és pont ezért sikeres az emberek körében.

Nőként nagyon vonzó, közel tud kerülni a fiúkhoz, és konkrétan csorgatják a fiúk a nyálukat utána.

Te is lehetnél ilyen, viszont akkor már nem egy védtelen kislány lennél, hanem egy nő, aki után kajtatnak a "kemény fiúk".

2018. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Többnyire azt mondjátok, bárhogy is írtátok de ugyanaz a mondanivalója, hogy Nőként éljek. Igazság szerint volt már barátom, és nem mondom azt hogy nem vonzódok a fiúkhoz, de minden egyes ilyennel, hogy bármi közöm volt egy fiúhoz, annyira megbántam és megalázva éreztem magamat, hogy legszívesebben megsemmisültem volna.

A szexet, mind a nő részéről nagyon bántónak és megalázónak érzem. Olyan is van sokszor, hogy utcán leszólítanak, vagy rámírnak közösségi oldalakon és ilyenkor mindig feltör bennem ez az érzés.

2018. szept. 28. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a pszichodoki nem tudta feltárni a dolgot,itt se tudja senki.Nagyon mélyen gyökerezik a dolog,talán olyan dolog is történt ami jelentéktelen számodra,de meghatározza ezt,plusz hajlam,genetika,minden izébizé együttvéve.Szégyen a nőiesség ellen,ezt valami okozza.Vedd kórkép alá anyádat és apádat milyenek is ők valójában.Talán ez miatt is beléd rögzült akarattalanul is valami minta,amit ők adtak át.Persze az is lehet mint sok más esetben hogy csak a műtét a megoldás,és semmi visszavezethető gond nincs,de ezt se fogják pikk-pakk megcsinálni,nyomós indok,meg vizsgáltok kellenek ehhez.
2018. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 "keress egy olyan pszichológust, aki nem úgy áll hozzá, hogy változtatni kellene rajtad, hanem aki átsegít ezen az egészen."

Hjah, nehogy még a végén megváltoztassa valaki azt a fajta hányadék szexista gondolkodást, hogy kérdező szó szoros értelemben kevesebbnek érzi a nőket a férfiaknál, de olyan szinten, hogy gyűlöli magát is. Neem, ez természetes, hiszen biztos férfi lelke van, szóval a logikusabb megoldás az, ha veszélyes műtétek, és még veszélyesebb hormonkezelés alá vonja magát, mintha megtanulna élni abban a testben, amije van. Meg aztán azon sem szabad változtatni, hogy kérdező megalázónak érzi a párkapcsolatokat és a szexet. Minek is változtatni súlyos mentális berögződéseken, mikor minden ember úgy tökéletes, ahogy van?

Miért van az, hogy 100ból 99 transzelméletet hirdető ember mélyen szexistsa, és sokszor már-már embertelen?


Kérdező nem kell nőként élned, hanem élj emberként. Az, hogy mi van a lábad között nem mond el rólad az ég világon semmit. Keress fel más orvost, és ezúttal add bele szíved-lelked a változásba.

2018. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!