Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit értetek el 22 éves...

Ti mit értetek el 22 éves korotokra? (gondolok itt okj, diploma, nyelvek, párkapcsolat, sport, versenyek)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az ember nem papíroktól lesz valaki, hanem a megszerzett tapasztalataitól, a jellemétől és a mentalitásától. De én nem érzem, hogy elértem volna bármit is az egyetemre bekerülés óta. Sőt, egyre kevésbé érzem, hogy helyem van itt...

Egy ideje elég erősen szorongok is emiatt.

Fontos lehet még, hogy elköltöztem a szüleimtől. Önállóan tartok fenn egy háztartást.

Nem akarok panaszkodni, sem másokhoz hasonlítani magam, csak érdekelne mások véleménye és helyzete.

Értelmes és komoly válaszokat szeretnék.



2018. okt. 2. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Megallom a helyemet angliaba egyedul!!
2018. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy nagy büdös semmit. Van munkám, ennyi.


25 F

2018. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Hovarju ***** válasza:
94%

Hát, ha 22 évesen már Önellátó vagy, el tudod magad tartani. ezek szerint dolgozol, és még tanulsz is.

Már is sokkal több dolgot elértél, mint a kortársaid nagy része.

2018. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Volt egy OKJ-s végzettségem, és egy éve dolgoztama szakmámban. Akkor még anyukámmal éltem. Volt társasági életem,de párkapcsolatom nem.
2018. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

* (gondolok itt okj, diploma, nyelvek, párkapcsolat, sport, versenyek)


Ezt a szüleid segítségével érted el. Ahogy a diplomádat is.


Az ami te érsz el önerőből, hátszél nélkül az az ami számít.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

22 évesen, nőként, már elmondhattam magamról, hogy megmentettem a családomat, és pár éven keresztül én tartottam el őket. Egyedül.

2018. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

22L vagyok


Iskola:

Esti pénzügyi OKJ bizonyítvány, német nyelvvizsga


Sport, versenyek:

Általános iskolából pár sakkérem, amit csapattal nyertünk 😄😄😄


Párkapcsolat:

5 éve vagyok együtt a párommal, 2 éve eljegyzett, tervezzük az összeköltözést, de anyagi okok miatt ez még egy kicsit várat magára, plusz a szüleinkkel is kell foglalkoznunk... Mindegy, ez hosszú...


3 éve dolgozom amúgy egy multinál irodai munkásként. Jól érzem magam, szeretem a kollégáimat, jófej a főnököm, de szeretnék továbbtanulni, hogy legyen hivatásom. Sajnos ez az eü állapotom miatt szerintem csúszni fog :(


Barátaim nem nagyon vannak, leginkább a családommal és a párommal szeretek beszélgetni, problémákat megosztani, hétvégén úgyis mindig a párommal vagyok. Mindig is az a típus voltam, aki az aktuálisan a környezetében levő emberrekkel (osztálytárs, kolléga) jól kijön, de nagy barátságok kialakítására valahogy nem vagyok alkalmas.


Szerintem te sem vagy rossz helyzetben, hisz eltartod magad, és tanulsz, ez nagy szó :)

2018. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

22 éves koromra volt:

-érettségim + 2 okj végzettségem,

-kezdő voltam a munkahelyemen

-volt egy autóm és egy motorom

-párkapcsolat...semmi...

-szülőkkel laktam


Azóta szereztem még 3 jogosítványt, még mindig az első munkahelyemen vagyok,egyel több autóm van, barátnőm továbbra sincs és még mindig a szülőkkel lakom. Házra gyűjtés folyamatban.

24f

2018. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Én 22 éves koromra semmit. Lassan 30 vagyok, de még így sem sokat.


Jogosítványom még friss, diplomám a mai napig nincs. Cserébe 3 éve aktívan dolgozom egy jó munkahelyen. Előtte annyi pénzem volt, hogy szobát béreljek meg a tanulmányaim, diákhitelem fizessem. Ha az utóbbi pár évet nézem, akkor gyakorlatilag onnan indult be az életem...

2018. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Amim volt:


- diploma

-felsőfokú nyelvvizsga

- lelkesedés és sok-sok terv (aminek egy része megvalósult, egy része nem)


Amim nem volt:


- munkatapasztalat

-párkapcsolati tapasztalat

- saját háztartás (a szüleimmel és a testvéremmel laktam)

2018. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lófüttyöt.


Van egy érettségim meg egy felsőfokú komplex nyelvvizsgám angolból amivel kitörölhetem a... szóval nem sokat ér, mert nincs hol használnom, ráadásul kb. mindenkinek van már.


Szakmám nincs, az egyetemem félbe van hagyva mert pánikbeteg lettem, párkapcsolatom sosem volt, úgy gyűlölnek a nők mint a leprát, barátaim alig, azokkal is főleg neten beszélgetek. Az egyetlen pozitívum hogy a családom nagyjából egyben van és szeretjük egymást. De ez nem eredmény csak körülmény. Szóval mondhatni van egy nyelvvizsgám és ennyi. Hát nem tartozom az élmezőnybe...

2018. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!