Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemre csak okos emberek...

Egyetemre csak okos emberek járnak?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy itt vagyok én, két szakmával a kezemben, plusz egy érettségivel. Nőknél, párkapcsolat szempontjából kizáró ok lehet, hogy én nem vagyok olyan okos, mint az egyetemet végzett, diplomázott emberek?

2016. aug. 10. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kizáró ok. Gondolom nem így kezded a beszélgetést, hogy: szia, Gazsi vagyok, 2 szakmával, érettségivel :D
2016. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem kizáró ok. A viselkedéskultúrát és az intelligenciát nem diplomában mérik.
2016. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Az egyetemre pont a buta emberek járnak, akiknek tanulni kell. Ha okos lenne nem kellene . A gyógyszer is a beteg embernek kell.
2016. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SzilKa ***** válasza:
96%

A lexikális tudás és az intelligencia két különböző dolog, és nem mindig jár együtt. Olvass, tájékozódj sokat, legyél nyitott sokféle témára, és érdekesebb leszel, minthogy a diplomát számonkérjék rajtad.

Akinek a papír a fontos é sznob, az úgysem téged keres.

2016. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

# 3/4 Időpont ma 08:39


Kár ezekbe a vicc!

2016. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak okosok járnak egyetemre és nemcsak okosok kapnak diplomát. Sajnos ez van. Vannak primitív "értelmiségiek". Normalis ember nem nézi le a szakmás embert. Pl. villanyszerelő, tűzoltó, nővér, szakács, könyvelő is lehet művelt ember. Nem egy ilyet ismerek. Anyumnak is "csak" szakmája van, de csodálatos és olvasott ember. Diplomás apum is ezért vette el. Ő nem a papírt nézi. És nem érti, hogy miért kell ezeket az embereket lenézni. Ő is majdnem szakács lett, de aztán az egyetemet választotta, mert az a szak jobban érdekelte.
2016. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nálam meg pont fordítva történt, egyetem helyett szakácsnak megyek. :D Ha elvégzem, szinte azonnal munkába tudok állni, míg diplomával jó eséllyel állástalan lennék egy ideig, főleg, hogy bölcsészkarra terveztem menni. :D


A kérdésre is válaszolva, nem, nem csak okos emberek járnak egyetemre, sőt, némelyikük buta, mint a föld. Nem tudnak egy kohézív szöveget sem megalkotni, a logikus gondolkodást hírből sem ismerik. Sok ilyen van. Persze tényleg megvan az a réteg ott, aki egy hihetelen aggyal van megáldva.

2016. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2016. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

NA nee.

Az hogy valaki okos, nem egy díszes papírban mérik.

Nekem egy szakmám és egy alapszakos diplomám van, szakmában dolgozom, nagyon szeretem. De anyósom folyton érezteti, hogy a picifiának, bizony diplomás lányt képzelt el, metserszakosat, mert az olyan, mint a régi diploma. (Nem tudja, hogy nekem van egy, de csak dísznek.)


Számomra az az okos ember, aki képes gondolkodni, kérdéseket feltenni,lát és hall, érez, összelegóz dolgokat, következtet, és nem pedig egy betanult dolgot hangoztat, hogy az úúgy van, mert azt mondták. Ehhez, amit felsoroltam, pedig diploma nem kell.

2016. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!