Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert gond az manapsag, ha...

Miert gond az manapsag, ha egy ember kijelenti, hogy fontos neki a penz es a partneretol is elvarja, hogy egy bizonyos szinten legyen? Es a kulso?

Figyelt kérdés

Miert problema, ha egy ember kijelenti, hogy o pl. havi 200 ezret keres es ennel szegenyebb embert nem szeretne maga melle, avagy ha sokkal tobbet keres, pl. 1.5millio forintot es o oszinten elmondja, hogy nem akar szegenyebb emberrel kezdeni? Nem ertem, mi elitelni valo van az oszintesegben. En is igy gondolom, ha en keresek x osszeget, annal nem szeretnem ha a parom kevesebbet keresne, mert ugy kellemetlenseg lenne a hova megyunk-mennyibe kerul-mi lesz a szamlakkal igy stb kerdesekben. En megszoktam egy eletszinvonalat, amiert megdolgozok, akkor miert elitelendo, hogy szeretnem, ha olyan partner lenne mellettem, aki egyenlo velem es ugyan azokat teheti meg anyagilag, minden kellemetlenseg nelkul, mint en? Nyilvan nem pontosan annyit kell keresnie, mint nekem, de szorosan akorul, ugyan igy gondolom, hogy jelentosen tobbet se keressen nalam valaki, mert akkor en erzem magam kellemetlenul.


Ugyan igy gondolom a kulsot is. Ha en heti 3x edzoterembe jarok es 3x futni, tehat sportos vagyok, oltozkodesben pedig valogatos es igenyes, miert gond az, ha kijelentem, hogy elvarom, a partnerem is sportos, izmos es bizony ne kover legyen. Lehet, hogy nem a kulso szamit, de ki szeretne egyutt elni egy +20-30kgot magan viselo emberrel, ha o maga mindent megtesz azert, hogy jol nezzen ki es ettol erzi jol magat, igy olyan partnert szeretne, aki szinten igy gondolkozik?


Sokszor elnezek embereket, az egyik buta, iskolazatlan, de szep ember, a masik okos, de elfolyik egy helyben.. es egyutt vannak... lehet szeretik egymast, de nem osszeegyeztetheto az eletmodjuk, egyaltalan nem egymashoz valoak..


Miert problema manapsag kijelenteni a sajat hataraimat? Vagy csak be kell valamire szolni? Regen a gazdagabb, nemesi csaladokba is vagyon es hirnev alapjan hazasitottak be a noket, tilos volt a sajat szinvonaluk alatt vagy tul magasan felette keresni part, akkor miert gond, ha igy gondolkozom?



2018. júl. 29. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem probléma, hanem szűrés, igényrendszer. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy csak olyan emberrel létesítsen partneri viszonyt, akit mindenestől el tud fogadni.


Persze nem kell átesni a ló másik oldalára, a kasztos, társadalmi osztályos megkülönböztetéseket nem tudom rokonszenvvel kezelni, de azzal egyetértek, hogy az ember olyan párt szeretne, aki életképes és nem igénytelen.

2018. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Az a gond manapság, hogy mindenki azt hiszi, hogy valami gond manapság.


Nem gondolom, hogy az emberek nagyrésze fennakadna azon, hogy te kivel akarsz járni, mit vársz el a másiktól, mennyit keresel, mennyit nem keresel, mennyit keres az, akit keresel, stb..

2018. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%

Teljesen normalisan gondolkosz. Altalaban azok az emberek akadnak ki es hurrognak le, akik tudjak, hogy valamelyik szempontbol alulteljesitenek.


Na mar most, en szemely szerint anyagiak felett elneznek, ha minden mas stimmel, de pl egy 1millios fizetes osszeegyeztethetetlen egy 150,000-sel.


Mint ahogy leirtad, ezek a "felszines" tenyezok (vekonysag/izmossag, penz) egy eletvitel eredmenyei.


Szamomra csak az logikus, hogy hozzadhasonlo part valasztasz. Elvegre, ha egy sportos, egeszsegtudatos ember vagy, mit fogsz csinalni egy lusta, mozogni nem akaro, kover emberrel, aki napi szinten enne a zsiros eteleket? Jo par program lehetoseg kiveve es a fozes (ami alapveto mindennapi dolog) is bonyodalmassa valna.

2018. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

kinek mi az igénye?

Én keresek 500k egy honapban, a csajom keres 400k egy honapban, de nem lehet vele tartalmas programokat csinalni, nem lehet vele megélni az életet stb stb, akkor baszh atod....

De ha van egy csajod, aki 100k keres egy hónapban, de vele az élet nagyszerű, akkor melyiket választod?

Inkább éled a semmilyen életet, mert "egyszinten" vagytok? Ugysem müködne sokáig....

2018. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem azért egy picit túlzás amit gondolsz.


Én személy szerint egy gazdabb lánnyal alapból nem kezdenék a pénznél teljesen igazat adok.


De azért mert te szeretsz sportolni te szeretsz valamit azért nekem miért lenne kötelező? Most nem azért keress olyant vagy faragj magadnak aki megfelelő most erre mit lehet mondani? :D


Az igényeimet én is szépen letudom irni az nem dolog.


Szeretnék egy Mayback-et

Szeretnék edzeni

Szeretnék egy családot

Szeretnék gazdag lenni..


De nem vagyok az és valami nem sikerült még.

Azzal nincs probléma ha kijelented de milyen párt akarsz aki olyan mint te 100%-ig? Azért az furcsa lenne.


A régi nemesi idők meg nem tudom mit keresnek itt, ha te gazdag vagy akkor keress gazdag pasit ha az kell :D


Kimondani könnyü dolgokat én is könnyen kimondom mire van szükségem.


Ne le legyen félre értés mert megértelek sok szempontból, de azt már nem hogy téged miért kéne "kötelező módon" követni...ez abszurd.

2018. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem ítél el senki. Hogy a példádnál maradjunk, ha mondjuk te 200 ezret keresel, és találkozol Józsival, aki életed szerelme lehetne, de csak 150 ezret keres, és te ezért nem jössz össze vele, akkor megérdemled, hogy soha ne legyen egy boldog kapcsolatod se, és x év múlva majd a falba verd a fejed, hogy milyen hülye voltál.


A másik dolog a külső, hát igen, a hozzád hasonló felületes embereknek csak ez számít, úgyhogy jobb is, ha viszed a hozzád hasonló felületes mókusokat, legalább addig sem a normális nők életét teszik tönkre. Szép életetek lesz, nyammoghattok együtt a salátaleveleken. Micsoda harmónia!


"Sokszor elnezek embereket, az egyik buta, iskolazatlan, de szep ember, a masik okos, de elfolyik egy helyben.. es egyutt vannak... lehet szeretik egymast, de nem osszeegyeztetheto az eletmodjuk, egyaltalan nem egymashoz valoak.." Az én férjem is szép (csak mondjuk ő okos is), én meg elfolyok egy helyben, és? Mégis összeillünk és össze tudjuk egyeztetni az "életmódunkat".

2018. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ez nem így működik. Ha komoly kapcsolatot keresel, családot szeretnétek alapítani meg hasonlók, akkor hosszú távon úgyis változni fog a fizetésetek. Lehet két év múlva dupla annyit fogsz keresni,a párod meg marad ugyanazon a szinten, akkor emiatt szakítanotok kellene? Vagy ha elmész szülni, nem keresel pénzt, akkor is szakítani kell? Hiszen, akkor ő fog eltartani. Szóval ez nem így működik. Ha valaki gyárba dolgozik és ott tervezi leélni az életét, a másik meg egy komoly karriert akar, ott inkább személyiségbeli és életszemlélet beli különbségek amik miatt nem működne a kapcsolat.

A régi nemesi rendszert meg a legnagyobb baromság felhozni. Szerelmet keresel, vagy vagyont és hatalmat akarsz? Ha utóbbi, akkor keress fizetés alapján párt, ha szerelmet, akkor meg sz*rd le.

2018. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit azert elmentek mas iranyba a valaszok, eloszor is, nem irtam, hogy ferfi vagy no vagyok, ti konyveltetek el, hogy no, egy szo sincs irva errol, eltartasrol es "gazdag faszi kell" meg plane sehol. Ez oda kepzelt es rosszindulat.


Az a gond szerintem a nem egyezo vagyoni helyzettel, hogy ha en keresek pl. 500 ezret es talalkozok egy nagyszeru emberrel, aki keres 200at, akkor ahhoz, hogy en tovabbra is jol erezzem magam, elmaszkaljak, programokat csinaljak, etterembe jarjak stb, (tehat ugy eljek, ahogy jol erzem magam es ne otthon uljek a tv elott mert nincs eleg penz semmire...) lehetetlen, ha o jonne velem, de nincs ra penze... innen jon az, hogy bizonyos szinten "eltartom" mert mindent az en penzembol kene fizetni, hiszen neki 300al kevesebb lenne... ertitek mirol beszelek? Nem a 200 es a 220 ezer a kulonbseg, hanem a valodi kulonbsegeket nem szeretnem. Az idok pedig valtoznak, ez teny, lehet egyikunk ket ev mulva 3x annyit keres, mint a masik, na annyi ev utan, egy osszeszokott parnak mar nem gond nyilvan, de a friss kapcsolatokban, szamomra egyertelmuen zavaro.


Maradjunk a noi peldanal, ha mar annyira ezt kezdtetek el, en pl undorodok attol, amikor van egy csodaszep, akar okos no, de nem dolgozik vagy van valami anyutol aputol kapott penze/szoliban all heti nehanyszor es osszeall egy pasival, aki keres havi 800 ezret es gyakorlatilag a pasas tartja el.. nem csak emberileg gondolom szegyennek, de sosem birnam elviselni, ha fuggok valakitol. Undoritonak tartom ezt. Ha pedig valaki azt kerdezi, mi van ha egy meglevo kapcsolatban vagy hazassagban a no szul, vagy valaki elvesziti a munkajat es addig fugg a masiktol, ez elofordul, nem gond, de utana alljon talpra es onallosuljon. Egyszeruen nem birom az eloskodoket akik nem hajlandoan semmit kezdeni magukkal sem munkaugyileg, sem kulsore es kepesek kuzdelem nelkul leelni az eletuket szegenyen vagy koveren. Az idok valtoznak, igen, de en nem hazassagokrol beszelek, hogy mi lesz akkor maaaajd, hanem a tarskeresesrol, megis kinek kene egy eletkeptelen ember?

2018. júl. 29. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!