Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha belegondolunk abba, hogy...

Ha belegondolunk abba, hogy mire képes az emberiség azért, hogy ő maga feljebb juthasson és több pénze lehessen, akkor jogosan lehet azt állítani, hogy az ember a valaha létezett leggonoszabb lény a világon?

Figyelt kérdés
2018. okt. 6. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Hát én inkább megrontottnak (vagy romlottnak, a pénz által; nem tudom, hogy lenne helyesebb) mondanám.
2018. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Ez egyértelmű.
2018. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem biztos, erős a konkurencia:


[link]

2018. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Én például nem támadok meg csak úgy valakit. Míg az állatok jelentős része megtámad, mindenféle ok nélkül.
2018. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos igen, állítólag amikor meg születünk akkor még jók vagyunk, de utána pár évvel el kezdenek minket el rontani.
2018. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A leggonoszabb és a legjóságosabb lény a bolygón. :)
2018. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Az állatvilágban és embereknél ugyanaz folyik: harc az önfenntartásért és fajfenntartásért. Mi, emberek kitaláltuk a pénzt, komoly szabályokat hoztunk a társadalom működésére (pont mint egy társasjátékban, csak nagyban), és kollektíven nyomást gyakorlunk egymásra, hogy mindenki elhiggye, ez a jó „játék”, és aki kiszáll, annak bünti jár. Ahogy Lézer Jánosunk pár éve gyönyörűen megfogalmazta, az emberiség játékának alapelve: „akinek nincs semmilye, az annyit is ér!”


A 4. válaszoló szerencsére egy szent ember, azonban nincs igaza, mert az állatok „jelentős része” cask akkor támad másra, ha élelmet akar szerezni, vagy védekezik (önmagát, a kicsinyeit, a területét védi). A hir.ma oldal szenszációhajhász marhaságait hagyjuk.


A lényege az egésznek, hogy van egy baromi nagy különbség az ember és a többi állat között: az agyunk, amely által rendelkezünk absztrakciós képességgel és empátiát érzünk (van iilyen az állatok között is, de kevés). Magyarul az állatok ösztönből cselekszenek, nekünk viszont sikerült már az ösztöneinket elnyomnunk, így minden tettünk szándékos. Ezáltal felelősséggel tartozunk a tetteinkért.


És kérlek, mondjatok egy állatfajt, amelyik azt gondolja magáról, hogy a többi felett áll, és szándékosan, szisztematikusan kínozza és irtja mind a saját faját, mind más élőlényeket.

2018. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Haha, a semmije szóban természetesen j van. :)
2018. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése. :) Lehet, hogy mások gonosznak tartanak, de igazából a jó emberek táborát erősíted.
2018. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor én most gonosz vagyok azért, amiért plusz feladatokat vállalok el, sokat tanulok, szakmai munkát gürizek minimális fizetésért, csak azért, hogy legyen X év munkatapasztalatom egyetem után? Hisz ekkor előnyben leszek a többiekkel szemben, így valószínűleg jobb fizetésem és munkám lesz.

Roppant mód szégyenkezem.

2018. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!