Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha belegondolunk abba, hogy...

Ha belegondolunk abba, hogy mire képes az emberiség azért, hogy ő maga feljebb juthasson és több pénze lehessen, akkor jogosan lehet azt állítani, hogy az ember a valaha létezett leggonoszabb lény a világon?

Figyelt kérdés
2018. okt. 6. 10:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az emberiség semmit nem tesz azért, hogy több pénze legyen, az emberek tesznek, amúgy meg a gonoszság mint kategória csak egy emberi kreálmány, tehát nem vizsgálható objektíven, hogy mi gonosz vagy mi nem (csak a szubjektív meghatározás függvényében), illetve mindezektől függetlenül az ember csak azt csinálja amit a többi állat is csak sokkal hatékonyabban és nagyobb méretben. (Sőt az ember az egyetlen faj aminek egyedei visszafogják magukat,v agy egyenesen tesznek a környezetük és más fajok megkímélésének érdekében, a többi állat csak azért nem írt ki más fajokat és rombolja le a környezetét mert a hosszú időn keresztül kialakult ökoszisztémában valami ebben gátolja, magyarul kiegyenlítik egymást más fajokkal. De látható, hogy milyen pusztítást tud okozni egy ínvázív faj, amikor bekerül egy másik ökoszisztémába kiszorítva más fajokat és akár teljesen fel is borítva azt.)
2018. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mivel szerintem az állatok agyműködése más, mint az emberé, így az állatokat nem lehet egy kalap alá venni az emberével. Így nézve valóban az ember az, aki a megnevezett kérdésben "nyerő".
2018. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves 6. válaszoló...



Én szeretek focizni ha barátokkal játszok, és nem érzem magamat kevesebbnek ha vesztek és egy gólt sem rúgok. A játék lényege nem az hogy nyerj, hanem maga a játék élvezete.


Egy embert lecsuknak ha ösztönből letámad valakit mindenféle konkrét ok nélkül, veszélyben érzed magad ide vagy oda, nem támadhatsz meg senkit ameddig nincs konkrétum arra hogy valóban veszélyben vagy. Íme egy példa:

Egy aluljáróban sétálsz az éjszaka kellős közepén és szembe veled jön egy köpenyes alak, gyanúsnak tűnik de nincs a kezében fegyver és nem is emel kezet rád ahogy elmegy melletted. Alap dolog hogy eleinte megijedsz és talán meg is fordulsz, de ha tökösebb vagy elsétálsz mellette, lényegtelen hogy mit csinálsz, addig nem támadhatod le ameddig ténylegesen veszélyt nem jelent rád, különben te iszod meg a levét.

Ezzel a példával ellentétben egy medve simán neked fut ha akár 5 méterre is tartózkodsz tőle, elég ha az ő területén vagy, erre persze lehet mondani hogy az ember sem viselkedik másképp ha valaki betör a házába, de a medve semmilyen konkrét jelzést nem rakott a területe köré, még egy kerítés sincs hogy ne lehessen csak úgy bemenni. A gorilla is szétver ha a melledre csapsz, ez felér azzal hogy én halálra verlek mert beszólsz nekem. Valóban... az ember egy kegyetlen lény...


Nem minden tettünk szándékos, ezt nem tudom mikor találtad ki, veszélyhelyzetben nincs időnk gondolkodni, vagy van hogy sietünk valahová és megbotlunk.


Ami meg a szisztematikus fajirtást illeti, ha valóban ezt csináljuk akkor nagyon szarul haladunk, mert több hangya van a földön mint ember, és akkor az csak egy faj. A csirkéket meg egyéb haszonállatokat meg szaporítjuk rendesen.

2018. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!