Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha vki betegszabadságra megy,...

Ha vki betegszabadságra megy, akkor az mikor kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Levelezőn egyetemre járok, de nincs annyi szabadságom, amennyi kellene, mert kötelezően ki kell majd venni 3-at. A kollégák azt javasolták, hogy akkor arra a 2 napra, ami majd kellene (egy péntek-szombat), irassam ki magam táppénzre. De ha előre tudom h nem megyek majd, akkor szóljak előre, legalább a közvetlen főnökömnek, h tudjon helyettem szerezni addig vkit a másik műszakból? Csak akkor ugye nyilvánvaló, hogy nem betegség miatt megyek el.
2018. okt. 10. 09:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Rossz ötlet, ez táppénz csalás. Inkább le kellene ülni a főnökkel, hogy "Figyi főnök, nincs elég szabadságom, kelle meg plusz két nap , ez meg ez, meg lehetne oldani hogy túlórában ledolgozzam előtte vagy utána? Nagy segítség lenne"
2018. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a betegszabadság nem azt jelenti, hogy szoksz, hogy beteg vagy, erre kivenned a betegszabadságodat, hanem ugyanúgy az orvos ír ki táppénzre, csak az első 15 nap nem táppénz lesz, hanem a munkáltató által fizetett betegszabadsag
2018. okt. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De nem lehet sajnos, mert ezzel intítottam, hogy hogy tudnék szombaton bent maradni dolgozni, h legyen plusz napom, de az a baj, hogy laborban dolgozom, hétvégén nincs termelés, amit ellenőrizni kellene és csak néha kell bemenni szombaton, azt meg már lestoppolták előre, plusz be sem tanítottak arra a munkakörre, amit akkor kellene csinálni.
2018. okt. 10. 09:42
 4/29 anonim ***** válasza:
Ne szólj előre, hanem aznap reggel, amikor úgymond "megbetegedtél". De ahhoz el kell menni az orvoshoz, hogy kiírjon.
2018. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Miért nem akkor veszed ki azokat a napokat, amiket kötelező kivenni, amikor az oktatás van?
2018. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mert azok fix. időpontok, azért kell akkor kivenni, mert karácsonykor zárva lesz a gyár, de ott ugye azon a héten van 2 munkanap, és azt kötelező kivenni, plusz még lesz egy ami még nem tudni mikor van.
2018. okt. 10. 10:26
 7/29 anonim ***** válasza:

Gondolom, tudja a főnök, hogy jársz iskolába. Miért nem beszéled meg vele?

Engem simán elengedtek, szabadságot sem kellett kivennem. Bejöttem máskor megcsinálni a munkámat, vagy más napokon tovább maradtam bent.

2018. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Mert itt nem lehet tovább bent maradni, vagy elmenni, mert ez egy multicég, mi ellenőrizzük a gyártás folyamatát a laborban és műszakok szerint be vagyunk osztva és kártyás rendszer szerint megyünk ki- és be. Meg lehetne oldani, hogy helyettesítenek, sőt, többen is vagyunk, mint kellenénk, de egyszerűen nem tudják kihasználni ezt.
2018. okt. 10. 10:55
 9/29 anonim ***** válasza:
Akkor marad a fizetés nélküli szabadság.
2018. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Próbáld megbeszélni valamelyik váltó kollégáddal hogy vállalja be helyetted azt a napot.

Én is hasonló munkakörben dolgoztam, hasonló volta műszakbeosztásunk, csak nekünk vasárnap is kellett menni és mondta a főnök hogy ha valami programunk lenne, de szabadság nem megoldható cseréljünk műszakot, ha magunk közt megtudjuk ezt beszélni akkor neki szóljunk erről hogy módosítsa a beosztásunkat.

2018. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!