Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen indokkal írassam ki...

Milyen indokkal írassam ki magam betegszabadságra?

Figyelt kérdés

Németországban élek, és nagyon fontos lenne hazamennem péntekre...szabadnapot nem is kérdezem meg, mert jelenleg 2 munkással kevesebben vagyunk, és tuti nem kapnék. Szóval úgy gondoltam, hogy csütörtökön nem megyek melóba, elmegyk az orvoshoz, és 2 npot szeretnék "beteg" lenni. Csütörtökön hazautazok, pénteken pedig elintézem a dolgaimat.

Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Nálunk a cégnél tuti vannak ilyenek, mert pl az egyik állandóan beteg pénteken vagy hétfőn...


2018. jan. 19. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Fertőző hasmenés. Ez mindig beválik.
2018. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hasmenés. Nem tudja a doki ellenőrizni.
2018. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is is AKARJA azt ellenőrizni :D mellesleg bármikor könnyen előidézhető, nem kell hozzá gyógyszer se, csak 4-5 krémtúró :DDD
2018. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha csak aznapra ír ki? Ha azt mondja, hogy ha holnap nem lesz jobb, akkor ismét gyere el?
2018. jan. 19. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
A fertőző hasmenés nem múlik el 1 nap alatt...minimum 2-3 nap kell hozzá. Mondd, hogy E.coli fertőzés, az orvos nem fogja kiadni az igazat harmadik személynek, ő meg kötve hiszem hogy nekiáll a kuládat vizslatni mikroszkóppal :DDDD
2018. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron voltam hasonló helyzetben, nekem egy hétre volt szükségem, de nem akartam kivenni szabit - nyelvvizsgám volt, 2 egymást követő napon, előtte pedig intenzív tanulásra kellett 3 nap, mert kicsit le voltam maradva. Én el sem mentem az orvoshoz az első két nap, csak odatelefonáltam, hogy nem tudok felállni a WC-ről, így nem tudok elmenni hozzá, hiába vettem be imódiumot egyszerűen nem segít, stb.stb. kértem, hogy kezdeményezze a táppénzre kiírást, amint jobban leszek megyek. Mondta az orvos, hogy az imódiumot ne erőltessem, inkább pihenjek és adott 4 nappal későbbre időpontot, hogy addigra jobbnak kell lennie. Szóval tudtam tanulni, a nyelvvizsgám is sikerült és csak bemondásra kiírtak táppénzre. A hasmenés a legjobb!
2018. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!