Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek azt, hogy...

Ti nem érzitek azt, hogy valami nagy baj közeleg?

Figyelt kérdés

Ez szerintem nem pesszimizmus, hanem realizmus.

A világ történései közül sok nem normális.


2018. okt. 11. 08:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Egyébként világ- de legalább Európa-szintűre gondolok.



Mondom, milliárdok halála, vissza a barlangba, vegyi fegyver...

2018. okt. 11. 09:17
 12/17 anonim ***** válasza:

Sok nagy baj volt már a történelem folyamán, és még sok is lesz. Ha így folytatjuk, a népességrobbanás és a környezet pusztulása miatt 50-100 éven belül a jelenlegi gazdasági modell összeomlik. De lehet, hogy hamarabb.


Mindazonáltal vélhetően inkább elhúzódó problémák és nehézségek lesznek, nem egy nagy globális összeomlás.

2018. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Ember, október közepe van és égeti a karom a nap.

Akármit játszhatnak itt a fejesek pénzzel meg ilyen baromságokkal, világháború lesz hamarosan. Nem a gazdaság miatt, társadalom miatt, meg egyéb ilyen ember által összeeszkábált baromságok miatt, hanem az élhető területekért.

Itt a magyar médiában még nem beszélnek annyit róla, bár már találtam itt is cikkeket :)

Ott tartunk, hogy vajon 2030-ra jön el az "apokalipszis", vagy csak 2100-ra. Attól függ, mit és hogyan lépünk. Ezt a rakás retardáltat elnézve, Trumppal az élen, még bőven a mi életünkben fog bekövetkezni.

A világ egyik harmadát folyton hurrikánok, áradások, cunamik fogják súlytani - most is akad belőlük már bőven! -, lesz város amit elönt a víz. A következő nagy részén nem lesz ivóvíz, kiszárad. A gazdaság romokban, már idén is több helyen tönkrement a termés, a tehenek nem tejeltek a hőség miatt. A maradék kis rész élhető lesz... na oda fog erőszakkal benyomulni a többi. Mi az utolsó kettő közül fogunk kikerülni, egyik verzió sem valami leányálom.

Ez legyen a legnagyobb gondotok :D Sajnos ezek már tények, nem elméletek. Meg lehet figyelni a világban már most is.

Az már mindenki saját képzelőerején múlik, hogy hosszú távon mi lesz ennek a következménye.

2018. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Vége lesz a Baráok Köztnek?😯😯


Viccet félretéve nekem is rossz előérzetem van, a múlthéten kezdődött....

Nem tudom megmagyarázni....

2018. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%

Különben a helyzet nem olyan rossz, ahogy azt az emberek hiszik. A nagyhatalmi helyzet stabil. USA Orosz acsarkodás már természetesnek tekinthető. Ez nem szól semmiről mint kidobják a farkukat az asztalra és megnézheti mindenki, kié a nagyobb. Szóval nagyobb háború nem lesz.

Arab államoknak nincs igazi ereje, akinek van, az USA markában van.

Ez az egész rémület keltés, azért van, mert ha egy politikus mond valamit, avval nyomatékosítani akarja, hogy valami nagyon rosszat is mond mellé. Így lesz benne a hírekben, így hallgatják meg az emberek csak.

De most már az emberek ingerküszöbe egyre magasabban van, szóval egyre brutálisabbat kell mondani ( megszálljak Európát, az EU a szétesés határán, keresztény üldözés, a bolygó az utolsókat rúgja globális felmelegedés miatt/nincs globális felmelegedés) ha viszont ezeknek tényleg utána nézel, látod, hogy erős tulzasok.


Egyedül talán a túl nagy populáció lehet igazán nagy probléma, ami hihetetlen vicces módon elkerüli a politikusok meg az állampolgárok figyelmét.

A világ gazdasága átlagban még mindig fejlődőben van, ha nem is olyan gyorsan, mint ezelőtt 20-30 évvel, de összeomlásra semmi sem utal.

2018. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

A mondandód nagy részével egyetértek, de az éghajlatváltozás nem túlzás. Odakint van már most és egyre gyorsabb. Ezt még édesanyám is saját maga észrevette, pedig ő aztán nem szokott a híreknek hinni.

Én már évek óta figyelgetem az erről szóló híreket és pont az az általános, hogy terelnek.

Stephen Hawking a halála előtt azt jósolta, hogy 2100-ra teljesen lakhatatlan lesz a bolygó. Ha valaki, ő azért értett hozzá szegény :)

Nem a kifejezetten erről szló híreket kell keresni, hanem az általános kis katasztrófákból szemezgetni, amiket eddig össze se hoztak vele. Évek óta ott vannak, de csak idén látott napvilágot a magyarázat, hogy miért keletkeznek olyan ciklonok, amiknek nem kéne, eltolva a hőmérsékletet mindenhol.

Idén nyáron az ausztrálok tömegével vitték vágóhídra vagy lőtték agyon a teheneiket, mert kiégtek a földek és nem bírták etetni őket, meg amúgy sem adtak elég tejet. A briteknél szó szerint leolvadt a tető egy épületről. Norvégiában és sok északi országban meleg van és nincs hó, nyáron aszály, sárga területek, Amerika melegebb övezeteiben meg fagyott télen. A kínaiakat - ha jól emlékszem -, kiönti az áradás folyton. Sok olyan helyen esik egyre gyakrabban hó, ahol nem szokása.

Ez mind szép és jó egész addig, amíg az áramlatok a helyükön maradnak, csakhogy nem sokáig fognak. Főleg a golf áramlat lassul, az pedig ránk is hatással lesz bőven.

Persze, homokba dughatja az ember a fejét, de őszintén, én már nem gyűjtök öreg napjaimra :D A seggemet a földhöz fogom verni, ha az lesz időskoromban a legnagyobb gondom, hogy kevés a nyugdíj.

2018. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

igen, lehet túl optimista hozzászólásom lett, mert amit írtál lényegében igaz.

Mert jelenleg lassú, de stabil gazdasági fejlődés van, de mi lesz, ha Hollandia egy nagy része víz alá kerül? Közben a százmillió fős Etiópia kollektívan elindul északra? Többi afrikai országgal együtt.

2018. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!