Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is úgy érzitek, hogy nincs...

Ti is úgy érzitek, hogy nincs jövő?

Figyelt kérdés

Huszonéves korom második felében járok és önképzés előtt állok.

1 éves a tanfolyam + ez eléggé olyan szakma, ahol az embernek magát kell képeznie.



El nem bírom képzelni, hogy egy év múlva még élek, még élünk, nem üt be krach, nem lesz nagy gazdasági válság stb és állást keresek - találok ezzel.


5 év múlva nem látom magam egy férj mellett, anyaként/leendő anyaként.

Sőt, sehogyan se.



Rossz előérzetem van a világ sorsával kapcsolatban is.



A környezetemben rák, súlyos betegségek, gyilkosság, öngyilkosság, autóbaleset tizen- és huszonévesen.



Ti hogy vagytok ezekkel?


2018. okt. 10. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

20as éveim elején vagyok tanulok egy jó szakmát amiből biztos megélhetésem lesz.



Próbáld meg vidámabban látni a világot a -rosszban keresni a jót


Betegek balesetek voltak lesznek


Meg kell találnod azt ami boldoggá tesz amivel tudod magad motiválni

2018. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz.
2018. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem, és nem is tartom normálisnak, hogy ennyire negatívan látod az életedet. Én épp a második babámat várom, 27 évesen a legcsodásabb férj és kislány mellett. A hivatásom imádom, bár most még egy darabig nem fogok a gyerkőcök miatt visszamenni. Szeretem a hobbim, kikapcsol és a férjem mindig segít, hogy legyen rá időm. Persze vannak balesetek, betegségek, hallok szörnyű dolgokat én is, de nem ezek mozgatják az életünket.
2018. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Ebben az országban tényleg nincs jövő amíg a jelenlegi kormány van.
2018. okt. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Orulj neki ha er valami es meghalsz es nem kell itt kinlodnod. En igy fogom fel. Neked se lehet valami jo eleted ha ennyi idosen meg tanfolyamra kell jarnod.
2018. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: Ezt meg miből szűrted le? Az értelmesebb emberek életük végéig képzik magukat és tanulnak. Nyilván számodra ez ismeretlen, mondjuk a stílusodon is látszik...
2018. okt. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 6



Pedig nekem már a t.köm kivan a tanulással.

Tudod, otthon szívesebben hobbiznék, főznék, szívesen venném, ha tiszta lenne a lakás (az én kezem által)... És most jön a megbotránkoztatás: néha szívesen döglenék is. Kb ülnék és elgondolkoznék vagy céltalanul neteznék.



Lehet más szívesen jár tanfolyamra, lelke rajta... xD

2018. okt. 11. 05:20
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Szakértők szerint ha így folytatja az emberiség, 12 év múlva bajok lesznek. Én így már annyira nem stresszelek azon, hogy rossz szakra mentem, amivel nem sok esélyem lesz elhelyezkedni és utálom. :D Majd diploma után elkezdek dolgozni, mellette esti képzésen tanulok még valami 1-2 éves OKJ-t, hogy jobban érezzem magam, aztán majd lesz valahogy.
2018. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne legyetek már ennyire negatívak! Mindenki a maga élete kovácsa. Ez nem kormány kérdése. Tök mindegy milyen kormány van. Szánalmas másokat hibáztatni a saját rossz életetek miatt, ahelyett, hogy magatokban keresnétek a hibát. Rossz szakot választani kinek a hibája? Vagy ez is kormányfüggő?

Egyetértek azzal, hogy míg élünk tanulunk és ez így van rendjén. Folyton változik a világ és nekünk ezzel lépést kell tartani ha érvényesülni akarunk.

Bármely szakmát megnézzük mindegyiknél folyamatosan kell tanulni mert minden fejlődik.

Egy mosógépszerelő, vagy egy órás is folyton tanul, mert változik minden, nem mondhatja azt, hogy bocs én csak a tárcsás gépekhez értek, vagy a mechanikus órákhoz.


Kedves Kérdező én azt ajánlom menj el egy orvoshoz, mert ez már depresszió amiben vagy. Lehet segíteni rajta, csak akarni kell. Találd meg a saját utadat és örömöt az életben, mert bizony van minek örülni ebben az országban is.

2018. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy kövezzetek meg de a kérdezőnek maximálisan igaza van a tanulással kapcsolatban. Szerintem is rettenetesen egysíkú és nyomorult dolog ezt a sablon életpályát követni, hogy tanulás-meló-halál. Akkor mi a gánynak élünk? Hogy végig szenvedjük az életünket, stresszelve, szitkozódva, hogy aztán úgy pusztuljunk hogy semmi öröm nem ért minket?


Szerintem is rettenetesen bosszantó és egy idő után tele tud vele lenni az ember hócipője, hogy járjál egyetemre mert az elvárás, ott tanuljál csupa rémesen nehéz, cserébe abszolút értelmetlen baromságot aminek semmi hasznát nem fogod venni de meg kell tanulni mert az okosok eldöntötték hogy meg kell (egyáltalán ki és miért dönti el hogy én mit tanuljak ahhoz hogy jó életem legyen?), aztán melózzál valahol ahol emberszámba nem néznek, hogy a főnöknek még hamarabb legyen pénze új Porschéra, te meg jó ha a rezsit ki tudod pengetni. i szerint van ez így jól, hogy az emberek többsége így éli az életét?


Tudjátok, tanulás és tanulás között is vannak hatalmas különbségek, kicsit más pl. kényszerből megtanulni egyetemen a matematikai analízist, aminek semmi értelme, nem köthető semmihez és sehol nem fogja az ember használni a hétköznapjaiban, cserébe cefettül nehéz és bonyolult és jót szopik vele mindenki, vagy mondjuk megtanulni egy teleobjektíves fényképezőt használni, mert érdekel a fotózás és szeretem csinálni. Meg az sem mindegy ha az ember úgy tanul hogy maga kedvére, maga érdeklődésére, reflexből, tapasztalatok útján, beidegződéssel, kötöttség nélkül, vagy pedig határidőre, nyomás alatt, mert vizsga lesz/felelés lesz/a főnök várja a jelentést/növelni kell a termelést 50%-kal stb. Előbbi természetes és érdekes, pozitív folyamat, az utóbbit meg a halál se kívánja, és nem hinném hogy jól van az úgy hogy más emberek dirigáljanak sokaknak. A tanár, a főnök, az igazgató, a vizsgabiztos stb. is egy homo sapiens sapiens, nem pedig Isten vagy Zeusz vagy mittudomén, hogy ő megmondja hogy én mit csináljak, követelményeket szabjon meg következményeket helyezzen kilátásba ha mégse úgy teszek. Elmehet a nénikéjébe.

2018. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!