Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből fakad az embergyűlölet?

Miből fakad az embergyűlölet?

Figyelt kérdés

Majdnem az összes körülöttem lévő embert gyűlölöm. De amúgy az egész nyomorék emberi fajt. Biztosan vannak értelmes emberek, de eddig nem sokhoz volt szerencsém. Minden apróságon fel tudom magam idegesíteni, amit csinálnak. De mostanában az is elég ha körülvesznek... Szociális fóbiám is van egyébként, meg a tömeget is utálom. Egyedül szeretek lenni a legjobban. Ma is felidegesitett az egyik szülőm.

Szóval, összességében inkább megölném magam. De mivel látok szép (számomra szép) dolgokat ebbe a retek vilagban, jobb ha tovább szenvedek, (emberek közt/):(.

Nem látni rajtam, hogy idegesítenek, mert alapból egy nyugodt ember vagyok. De belül majd felrobbanok.

Komolyan mondom, jobb lenne inkább egy erdő közepén lakni, mindenkitől távol... Kezd elegem lenni. Iskolában is minden nap elviselni azt a sok embert, kész szenvedés.


Már régebb óta kialakult ez nálam, de az utóbbi egy hónapban durva szintre lépett.


Mi lehet az oka? Ti mit tennétek?


18/F



2018. okt. 11. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Leginkább tapasztalatból. A mai korszellemet és a köztársadalmi viszonyokat elnézve nem meglepő, hogy egyre több a mizantróp.

Maximálisan együttérzek veled, ha tehetem, messzire kerülöm az embereket.

2018. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a saját belső bajaidat a környezetedre vetíted.
2018. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

semmi olyat nem írtál, amit nem lehetne megérteni, együttérezni vele, ha az tényleg jogos, és nem bedumálod magadnak.

"Komolyan mondom, jobb lenne inkább egy erdő közepén lakni, mindenkitől távol... "

Kicsit antiszociális vagy, esetleg introvertált.


Mi lehet az oka? Én hívő vagyok, hiszem, hogy van az embernek lelke, és azt lehet táplálni, vagy pusztítani tudatosan.

Na most te mit csinálsz?

A sok negatív szart beengeded magadba, sőt őrlöd magad rajta, mint ez a kérdés is bizonyítja.

Nem vagy egyedül, hidd el. Rengetegen mérgezik saját magukat negatív érzelmekkel.

Koncentrálj csak a JÓra, csak a szépre, a szart meg engedd, had fusson át rajtad minél gyorsabban!

18 évesen én is pont ugyanígy gondolkoztam, és még azokat is gyűlöltem, akik szeretetet adtak, de ma már látom, a gyűlölet csak negatív érzelmeket szül.

Szeresd az embereket, szeresd magadat, lásd milyen csodálatos az életed:)

Ez nem csak a kérdezőnek szól!

26F

2018. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Én szerintem sok negatív tapasztalat.

Ez nem hiszem,hogy belső probléma kivetítése.

Bár ki tudja.A lényeg,nem vagy egyedül.

De ez el i múlhat még.

Néha mindenki utálja az embertársait,vagy legalábbis elege van belőlük.


Én szeretlek téged. <3

2018. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a reális gondolkodásból ered
2018. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen én is így éreztem, pedig annak már lassan 18 éve. Azóta sajnos nem javult a helyzet. :D


Átlagos tanács: próbálj minél többet sétálni, túrázni, az erdő, hegyek -bár gondolom ezt tudod- kikapcsolja az agyad. Próbálj olyan szakmát választani, ahol egyedül kell dolgozni, vagy nem kell sokat kontaktolni másokkal.

Az is igaz, hogy gyakran a saját hülyeségünket vetítjük ki másokra és hogy akaratlanul meglátszik a szocfóbia, önbizalomhiány a mozgáson, így sajnos jobban kifogod pl a kötekedő hülyéket.

Kitartás.

2018. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszodás, magas iskolai és társadalmi elvárásokból adódó frusztráció elsősorban.


Nagyon nem tudsz mit csinálni, ezeken a tényezőkön nem tudsz változtatni. Sportolj minél többet, csinálj olyan dolgokat a szabadidődben, amit élvezel

2018. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az emberek már törtetőek , próbálnak ügyeskedni, ezért már okkal nem is bíznak egymásban; meg csomó mindenki csak kihasználja a másikat; túl sok a csalódás, az emberek nincsenek egymásra tekintettel; már lehet, hogy mindenkiben van, aki csak valami ilyen "lehúzót", ilyen ellenséget, vagy ha azt nem is , ilyen "ártalmas lényt " lát; ilyen potenciális ártó szándékot, potenciális veszélyforásst, aki nem tiszteli, árthat neki. Talán félnek is az emberek, meg ragaszkodnak tárgyakhoz, meg pl sokan egóból pl nem jól csinálják, kihasználják másokat, mert ők megtehetik; és lelkileg érzékenyek, sérülékenyek az emberek, n em mernek egymásnak megnyílni, elhidegülés van. M ert a másik talán 'tud ártani'.Tehát picit ilyen vetélytárs, de nem is az, hanem vannak pl akik 'jobbak' akarnak lenni a másiknál/ másoknál /// többek lenni.
2018. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még annyit,hogy ne vegyél fel semmit sem.

Avval csak a rosszakaróid alá teszed a lovat.

2019. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.

Fura erre a kérdésre visszatérni azok után,ami történt.

A lényeg...

Fél éve pontosan ezen a napon,pontosan 19.26-kor írtam neked először.

Akkor még nem tudtam,de ma már tudom,hogy akkor és ott az életem minden szempontból és véglegesen megváltozott.

Megismertem egy olyan embert,aki szerintem még maga sem tudja,mennyire értékes.

Mindent megadnék azért,hogy elmondhassa másoknak neki,mennyi mindenben segített és hogy mennyire megváltoztatott engem.

Jó értelemben természetesen.

Megmentett.Nem is akárhogy.

Új célokat adott,ott volt velem,amikor küzdöttem a démonaimmal.

Melegített,amikor fáztam.

Megnevettetett,amiior

2019. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!