Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előfordult már, hogy hazavitté...

Előfordult már, hogy hazavittél valamit, amit mások kidobtak?

Figyelt kérdés

2018. okt. 16. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Igen, haverom barátnőjét 😎


Viccelek, szűz vagyok és barátaim sincsenek 😦

2018. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Persze. Sokszor. Költöztető vagyok. Egyszer egy tulaj egy méretes Samsung monitort (lcd) ki akart dobni, mert szerinte rossz. Annyi baja volt összesen, hogy kb 1cm vastag por állt rajta mindenhol. Letakarítottam, azóta is használom.


De adtak már orion hangfalakat is oda, mondván, hogy kidobják. 8ezerért adtam el. De pl szekrénysort, heverőt, használatlan fúrógépet, konyhai robotgépet, mikrosütőt, szerszámokat stb stb, sok dolgot adtak már nekem így, hogy menne a szemétbe. Én meg elajándékozom, eladom, megtartom, attól függ. De pl lomtalanításon is szereztem már teljesen jó tűzoltókészüléket. Amit szemétre szántak.

2018. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előző albérletünkben szokás volt a házban, hogy a lakók a megunt dolgaikat kiteszik a földszinti lépcsőfordulóban az ablakpárkányra. Szereztem innen könyvet, de innen van a kávéfőzőnk is (egy párszáz forintos alkatrészt kellett bele venni), meg egy épp olyan tárolódoboz is, amiért pont el akartam menni az ikeába.

De utcáról/kukából nem gyűjtöttem még be semmit.

2018. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Forgószéket. Annyi baja volt, hogy eltört a csillag. Nekem meg pont ugyan ilyennek eltört a háttámlája. A kettőből összeraktam egy jót :D
2018. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Forgószék itt is megvolt :)

Csak az egyik kereke hiányzott. Aztán volt még falipolc, 200l-es akvárium, fotel, meg egy pecabot.

2018. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Rendszeresen. Lomtalanításkor egész éjszakai járkálással, de egyébként is, ha valami használható, használhatóvá tehető, alkatrészként vagy segédanyagként felhasználható bármit. 1 hete kidobtak a környéken valami lapostetős ház tetején létesített "kerthez" használt fenyőpalló darabokat és staflikat, amennyit bírtam, hazahoztam. A télikabátomat lomtalanításkor guberáltam, az átmeneti farmerkabátot is. Huncut, aki szégyelli (értsd az eredeti német kifejezést).
2018. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Többször is. Anno gyakran kijárkáltunk a spanokkal a szemetre, és túrtunk egy kicsit, hogy miket dobtak ki az emberek. Találtam golflabdát, bőrkesztyűt, de könyvet is.
2018. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, imádom mások "szemetét" összeszedni az utcáról meg a házukból.
2018. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a könyvtár előtt néha van egy stand, ahonnan ingyen elvihetőek olyan könyvek, amiket mások leraknak oda mert már nem kell nekik és kidobnák. Édesanyám hozott el onnan német nyelvkönyvet, mentális egészségről szóló művet, de a Szökevény című regény is onnan van (a Harrison Fordos film regényváltozata), amit azóta is olvasgatok esténként, konkrétan az hozta vissza az olvasást az életembe. :D


Aztán még gyerekkoromban volt az általános suli udvarán minden évben papírgyűjtés, ahová tonnaszám hoztak be újságokat, szórólapot, prospektusokat, könyveket meg egyéb papírokat, mivel mindig imádtam a kocsikat, csomószor guberáltam sportkocsimagazinokat meg ilyen Expressz Képes Autó hirdetőkatalógust stb. Néha rossz szemmel is néztek rám. :D Néhány még azóta is megvan.


Aztán olyan is volt, mikor még voltak a chipsekben kártáyk, tazok meg hasonló apróságok, hogy esténként a városban eszegettek ilyeneket társaságok, a kis ajándék meg nem kellett nekik, elhajigálták. Én is meg apám is csomó ilyen Star Warsos kártyát, Pokémonos tazot meg hasonlót gyűjtöttünk padok elől, garázssor mögött, nekem ezek 8-10 éves gyerekként nagy kincsek voltak anno. :D


Illetve régen mentek ilyen kupakos akciók, hogy pl. a Pepsin vagy Coca-Colán vagy valami hasonlón voltak ilyen kupakok hogy egy kis üveg kupakja 1 pontot ért, egy közepesé 2-t, egy nagy 3 literesé meg 3-at, és X pontért lehetett kapni ingyen cuccokat, hú ott mikor volt egy egy nagyobb rendezvény a városban, utána rendesen guberáltunk, de még volt hogy az állatkertben is letekertük a kukából a kupakot mikor senki nem figyelt. :D Hatalmas guberálók voltunk. Mostanság ilyenek már nincsenek, de pl. apámhoz azóta is szoktak hozni géprongynak szánt teljesen jó ruhákat, semmi bajuk, tök menő pólók, sortok is voltak közte, itthonra, kertbe tökéletesek voltak csak ki kellett őket mosni. :)

2018. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 8 macskát, 3 kutyát, 1 nyulat.
2018. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!