Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit definiáltok egészség...

Mit definiáltok egészség alatt, milyen egészség kell a boldog élethez?

Figyelt kérdés

Volt itt egy kérdés, hogy a pénz, egészség, szerelem (gondolom a kérdező itt nem a rózsaszínködös állapotra gondolt, hanem egy kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolatra) közül ki mit választana, ha kettőt szabadna és a harmadikat örökre el kellene engedni.


Meglepett, hogy az egézség rajtam kívül az összes válaszolónak fontos volt, számomra harmincadrangú.


Legyen egy boldog, kiegyensúlyozott, normális házasságom, nem bánnám, ha nem kellene nélkülözni, néha lehetne utazni, nem fájna a fejem, miből pótoljam a rossz háztartási gépet.



Ha mellette szedni kell az asztmagyógyszert és a vérnyomáscsökkentőt? Éééss? Meg néha orvoshoz kell járni gyógyszert íratni, kontrollra? És?



Vagy... Hogyan definiáljátok az egészséget?


2018. okt. 18. 09:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Mindne bizonnyal huszonéves vagy.


Elmondom, mi a betegség: nem az, hogy bekapsz egy gyógyszert. Az a betegség, ami a mindennapjaidat teszi tönkre.Azaz minden nap fáj vagy nem tudsz miatta rendesen járni, vagy beteg a szíved és kifulladsz 10 lépéstől, vagy rákod van, vagy olyan bőrbetegséged, ami nap-nap után vérzően felszakad az egész testeden.


Vagy dialízesre szorulsz, amitől 2 naponta több órát kell bent ülni a gépekre kötve, és lassan leáll veséd, donor nincs, a kezelés meg annyira megterhel, hogy nem tudsz csinálni szinte semmit, csak ülni, éveken át.


Magyarországon a legalacsonyabb Európában az egészségben töltött évek száma. Azaz ötvenegynehány éves korodtól csökken a résztvételed a saját életedben, mert nem bírod a terhelést, mert folyamatosan fáj, mert a mellékhatásoktól még beteebb leszel stb.


Az egészség azt jelenti, hogy 100%-os résztvevője vagy az életednek, tehetsz, amit szeretnél, mert a tested engedni ÉS nem halsz meg korábban mindezek miatt, mint kellene.


Így már érted? Akinek hasnyálmirigyrákja van (egy év alatt gyakorlatilag mindenki belehal, és a diagnózist felállítani már csak akkor lehet, ha késő), és mondjuk 47 éves, akkor mi van? NINCS rá kezelés.


Na, ezért fontos az egészség. Csak az legyen. A többit megvesszük.

2018. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésed helyesen:

Mit értetek egészség alatt vagy hogyan definiáljátok az egészséget.


Definiálni valami alatt nem lehet.

Egyes voltam.

2018. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
2. Olyan beteg vagy, hogy már olvasni sem tudsz? :D
2018. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Huszonéves vagyok, refluxom, emelkedett koleszteriszintem van csak még, bár szemüveget hordanom kell, a fogaim egy része már mű és kezdeni kellene valamit a hallásommal, mert rossz a beszédértésem.


Amúgy leírva sok, de enyhék, tehát még "egészséges" vagyok.



Viszont nagyon mellényúltál, mert idős emberek neveltek, szteroidot igénylő asztmával, magas vérnyomással, 2-es típusú, diétát igénylő cukorbetegséggel.

Egyiküket 16, másikukat 23 évesen láttam rákban teljesen leépülni.


Az ismerősi körömben, ha megerőltetem magam, 2-3 egészséges ember jut eszembe.

2018. okt. 18. 09:30
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én most nem akarom végigpanaszkodni hogy mennyi bajom van már fiatalon és mennyi bajom lesz később a gyógyszerek mellékhatása miatt, de ha a betegségeim felét lepasszolhatnám akkor már egészségesnek és vidámnak mondhatnám magam, de addig szeretném meghagyni magamnak az önsajnáltatás jogát :D
2018. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

4

"Mellényúltam?"


Miben? Abban, hogy megválaszoltam a kérdésed, hogy miért nem jó betegnek lenni? De te ezt jobban tudod, mert refluxos vagy, volt fogászati kezelésed, meg van szemüveged, stb?


Nevetséges, ne is haragudj.

10 év múlva gondolj vissza erre, amikor már lesz mit vesztítened azzal, ha lebetegszel és meghalsz. Mondjuk, a házastársadal töltött időt vagy a gyerekeddel töltött időt?


Nem ismersz, csak 2-3 egészsgées embert? Sajnállak, amiért ilyen rossz állapotú emberek vesznek körbe.


Ez egészség a normális. A betegség nem az.


Ja, és a szemüveg nem betegség.

2018. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Te jól vagy már ne is haragudj?



A nagyszüleim voltak nagyon betegek, ha elolvastad volna.



Nyilván nem 2 éven belül halálos betegségre gondolok



De egy asztmával, kezelhető autoimmun betegséggel (ilyen ismim is van), sőt, tolószékbe kerüléssel is lehet boldognak lenni.

Ezek azok, amiknél nekem a pénz is fontosabb. A boldog párkapcsolat pláne.

2018. okt. 18. 09:50
 8/20 anonim ***** válasza:
Már úgy 40 felé észreveszed, hogy az egészség milyen fontos. Nem vállalnék be semmilyen húzósabb betegséget sem azért, hogy ötször drágább autóink és házunk legyen.
2018. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A pénz nekem azt jelenti, hogy nem kell görcsölni azon, mi lesz, ha elromlik a mosógép, ha elszakad a cipő, esetleg a nő néha (mondom néha) soron kívül is vehet új ruhát, nem kell nagy számra gondolni, mondjuk a NewYorkerben.


Én jelenleg ezeket nem annyira tehetem meg és ezzel marhára nem vagyok egyedül.



Ok, 40 évesen értem meg.

Miért is?

Milyen betegségre gondolsz pontosan?

Én a refluxszal eléggé megszenvedek, enyhe asztmám is van.

Gondolom majd be kell szednem pár pirulát és kicsit rosszabb lesz a közérzetem, mint most.

És?

2018. okt. 18. 10:05
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem érted.


Nem csak kellemes betegecske van, ami több pirulával jár.

2018. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!