Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik írnak napirendet (használnak naptárat, határidőnaplót) stb. Hogyan csináljátok? Órára be van osztva a napotok vagy szabadabban? Én most kezdek bele ebbe az egészbe, mert jó lenne valami rendszer az életembe

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Google calendar, amikor valami felugrik, beirom. többnyire tele is van a legtöbb napom, faltól falig.
2018. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy jó hogy erre rá jöttél tényleg nagyon hasznos, több féle képen is próbáltam, elõször idõre osztottam be a dolgokat ami kezdésenk nem valami jól mert sokszor, kevés idõt szántam egy dologra, most úgy csinálom hogy fel írom a tenni valóimat 1-2 hétre és ezeket be osztom napokra, például munka után 1-2 dolgot meg tudok csinálni, szabad napon vagy hétvégén pedig ugyan úgy csak akkor 3-4 dolgot írok fel magamnak ha ezeket már meg tudom csinálni nagyon jó, sok mindent nem lehet egy nap alatt meg csinàlni, lehet hogy unalmas ahogy én csinálom vagy értelmetlen, vettem erre egy füzetet és le írom például hogy reggel mosakodni, torna,WC,fürdés, reggeli stb..

és ezt be osztani egy óràban, nem írom le minden nap csak mellé rakok egy pipát, minden nap ugyan akkor kéne kelni ami lehet hogy unalmas valakinek de sokkal jobban érzed magad, ha meg szokja a szervezeted akkor màr ébresztõt óra sem kell, mert magadadtól fel ébredsz, délután pedig ugyan így van, fürdés, kaja, pihi kb 1,5 óra aztán amilyen feledat van el végzem például ha 15 perces feledat akkor 20 szánj rá, bocsi ha értelmetlenül írtam de már nagyon fáradt vagyok, sok sikert.

20F

2018. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és legalább 8 órát kéne aludni és mindig ugyan akkor kéne le feküdni.
2018. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A percre pontos határidőket nem lehet betartani, mert mindig közbejöhet vmi. Én két részre osztom a napot d.e. és d.u. Beírom a teendőket, majd ami elvégezve, kipipálom. Én amúgy a hagyományos papír határidőnaplót használom és színes tollakat.
2018. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Órára szerintem értelmetlen beosztani a napot.


Ezt csak azoknál látom, akik vagy tényleg elfoglaltak (sok határidős megbeszélés, kooperáció, ügyfélfogadás) illetve azoknál, akik elfoglaltnak akarnak tűnni :D


Persze az sem mindegy, mit értesz a belekezdés alatt. Hány éves vagy, mit csinálsz egész nap, mi a hobbid, dolgozol vagy tanulsz.


Én egyetemista koromban próbáltam ilyen szinten részletezi, hogy felkelés, fürdés, mosogatás, takarítás. Mióta dolgozom, azóta inkább "csekklistát" írok. Igaz nem is a napi fogmosás a legnagyobb programom már.

2018. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött be, hogy simán egy lapra leírom a projekteket, és felsorolom a hozzájuk tartozó feladatokat. Azon belül tudom, mikor melyiket fontos elvégezni, tudom mikor van üresjárat, vagy vannak "darálós" napok, mikor igyekszem minden kisebb feladatot kipipálni.


Illetve van egy sima kis naptáram, mert abban jobban át lehet látni az anyag beszállításokat, mikor jön beton, vas, tégla, stb.


Illetve szabadidőm is igyekszem aktívan, hasznosan tölteni. De van, hogy direkt kimondok egy napot a semmittevésre.


Szabadidőre is van csekklistám, emlékeztetők. Fogorvos, cipőt venni, nagytakarítás, stb. Ezeket igyekszem letudni amikor lehet.

2018. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a hozzászólásokat! :) jó dolgokat írtatok nagyon :)


Suliba járok és dolgozom (diákmunkát) mellette.

Az a nagyon nehéz, hogy este még neki kéne ülni a feladataimnak, de sokszor csak nyomkodom a telefonom (ettől meg bűntudatom van utána), mert már totál fáradtnak érzem magam. Viszont ez így nem jó, mert muszáj haladnom a tanulnivalóval pl.

Van egy kutyám (vakvezető, azért van fent velem Pesten), neki is bele kell férnie a napba, meg az ilyeneknek, hogy vásárlás, takarítás, valmi extra gyors kaja készítése másnapra, ilyesmi...


Gondoltam ha látnam a feladataim, akkor motiváltabb -összeszedettebb lennék... mert így kb csak azt érzem, hogy futok a feladataim után, és ez nem jó igy :/

2018. okt. 25. 23:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, mert amióta én is írom, azóta kevesebb dolog marad el. Bár én két picivel vagyok itthon gyesen, de sokkal kiszámíthatóbb a napom ezáltal. Mondjuk alap dolgokat nem írok, pl fogmosás fürdés..., inkább nekem a házimunkára kellett. Van egy asztali naptáram, az alapból be van táblázva. Abba írom melyik nap mi a teendőm. Plusz még a havi bevételt is így szoktam beosztani.
2018. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a telómba írom a teendőimet és jele, ha meg kell csinálni. Hátránya: a rövidtávú memóriát nem fejleszti...
2018. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!