Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kell átmenni alvás...

Hogy kell átmenni alvás paralizísből tudatos álomba?

Figyelt kérdés
Sok mindenkitől hallottam, már hogy úgy kell tudatos álmodni hogy elöször átkell esni az alvás paralízisen. Több alkalommal volt hogy alvás paralízisem volt de nem tudom hogy kell átmenni tudatos álomba. Aki tapasztalt megkérem segítsen.
2018. okt. 26. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a tudatos álom után jön az alvásparalízis? 🤔🤷
2018. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alvás paralizis nem minden esetben kell ahoz hogy tudatosan almaodj, bar ha mar paralizised van akkor azzal is be tudsz kerulni tudatos alomba. Igazabol nagyon sok gyakorlas kell hozza mert az egesznek annyi a lenyege hogy maradj teljesen nyugodt. Ne felj attol ami tortenik, es ha nem felsz akkor meg ne legyel izgatott hogy mingyar tudatos alomba kerulsz. Itt altalaban en is fel kelek ez utan ha nem sikerul eleg nyugodtnak lenni, szoval ezt gyakorold es akkor mar to abb is lepsz a paralizisrol egy alomba. Jah egyepkent velem mar olyan is volt hogy azt almodtam hogy paralizisem volt.
2018. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell átesni. Legalábbis a saját tapasztalatom alapján, bár ki tudja, embere válogathatja...

Nekem a tudatos álmodás nagyon ritkán, de akkor sikerül, amikor álmomban rájövök, hogy álmodom. Állítólag fejleszthető a készség azzal, ha rászoktatjuk magunkat, hogy ébrenlét közben feltesszük a kérdést: álmodom-e. A hétköznapi szokás visszaköszönhet az álomban is, és akkor már nyert ügyünk van. Egyszer kiírtam desktop háttérképnek, hogy "Ez csak egy álom", így napi szinten láthattam, de csak azt értem el vele, hogy idővel már fel sem tűnt, hogy ott van. :)

A paralízis (szerencsére) szintén ritkán ér, de mindig ébredéskor, így a tudatos álmodással (nálam legalábbis) nem egyeztethető össze. Bár egyszer-egyszer előfordult rohamszerűen is, amikor paralízisből ébredve visszaestem a paralízisbe, és akkor álmodtam is, de elég rosszakat. Volt nekem is, amikor azt álmodtam, hogy paralízisben vagyok: egyszer ülve, egyszer állva merevedtem meg, és ezzel sikerült is tetten érni, de csak felébredtem belőle. Lehet, hogy ezen a ponton átmehetett volna tudatosba.

2018. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat🙂 ha valakinek van még tapasztalata akkor leírhatja.
2018. okt. 26. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!